Kaporta Üzerindeki Zift Lekeleri ve Temizliği

İsim
Süleyman
Geçen hafta yaptığım uzun yol yolculuğunun ardından bugün arabamı yıkattım ve karşıma arabama sıçrayan ziftler çıktı. Çözüm konusunda biraz araştırma yaptım ve margarinin işe yaradığıyla ilgili bazı yorumlar okudum. Hemen elime yarım kalıp margarini aldım ve arabanın yanına indim. Yaklaşık yarım saatlik uğraş sonucu lekeler temizlendi. :) )

@umut hocam aynen öyle. Yıllarca bizi tereyağ ve zeytin yağına düşman ettiler! :(

@süleyman_01 Ellerinize sağlık, güzel bir alternatif. Aklınızda bulunsun Atas'ın reçine sökücü spreyi var gayet işe yarıyor kısıtlı zamanlarda. Ancak yaptıktan sonra sürdüğünüz alana cila sürerseniz iyi olur zira sprey cilayı da söküyor.

Teşekkürler. Bunlar mutlaka akılda bulunması gereken bilgiler. Yaz aylarında birçok yol sıcaklarla birlikte kendinden geçiyor malesef :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu margarini app plaka üzerine sıçramış nokta nokta ziftler için de kullanabilir mıyız ?

Ve Yağı surup ne kadar sure beklemek lazım

@major24 hocam plaka üzerinde denemedim ama olabilir diye düşünüyorum. Yağı sürdükten sonra yarım saat içinde silebilirsiniz.

Sana margarin siparişi verdim. Gelsin deneyecegim akşamüstü.

Ben bu zift lekeleri için gaz yağı kullanıyorum.Bir parça üstübü ile ziftli yerler silinerek çok güzel sonuç alınıyor.

Yalnız silme işlemini gölgede yapmak ve daha sonra arabayı yıkamak gerekli.

2016 golf7 1.2 tsı comfortline manuel beyaz sürüş komfor ve ışık paket.

Geri
Üst Alt