Sis farının ampülünü değiştirmek istiyorum ..

major24

Katılımcı Üye

İsim
Ömer
2015 yılından beri sis farını hiç kullanmadım. Şimdi sarı yanan farı beyaz yapmak istiyorum. Şaka bir yana karışımdaki kör edecek kadar ışık saçan hangi ampülü kullanabilirim ? Kodlama ister mi ? Muğla ya en yakın nerede yaptırabilirim ? 

( amaç şekil değil ama yaşadığım yerde belediye otobüslerinden binek araçlara herkes sis farı kullanıyor, bimer e bile şikayet yazdım çözüme kavuşmadı.. her sis farı kullananın gözüne sokmak istiyorum .. )

2015 yılından beri sis farını hiç kullanmadım. Şimdi sarı yanan farı beyaz yapmak istiyorum. Şaka bir yana karışımdaki kör edecek kadar ışık saçan hangi ampülü kullanabilirim ? Kodlama ister mi ? Muğla ya en yakın nerede yaptırabilirim ? 

( amaç şekil değil ama yaşadığım yerde belediye otobüslerinden binek araçlara herkes sis farı kullanıyor, bimer e bile şikayet yazdım çözüme kavuşmadı.. her sis farı kullananın gözüne sokmak istiyorum .. )
Led ampul alıp kendiniz değişebilirsiniz hocam.

Hocam karşı tarafı bence çok kör etmeyelim de görünüş için diyelim sadece :)  

İşlem çok kolay kendiniz 15 - 20 dk. da halledebilirsiniz.. ;)

Direksiyonu tam sağ veya tam sol yaptığınızda davlumbazın iç tarafında sislerin olduğu yönde bir kapak göreceksiniz hocam..

Hafif bir kuvvet uyguladığınız zaman tırnaklı olan bölgeye zaten hemen kendini bırakacaktır.

Daha sonra da soket sokete ampül değişimini yapabilirsiniz ;)  

Benim kullandığım ampül bu.. ( Çokda memnunun fiyat = performans açısından ) 

İlk orjinal hali..

Orjinal & Led hali..

Ve son hali :D  Gayet iyi ve başarılı diyebilirim.. Tabiyki karar sizin

Moderatör tarafında düzenlendi:
gündüzlere photon canbuslı led

sislere inwells h11 led xenon 

IMG_20190130_180450_100.jpg

@mo_coco , nereden satın alabilirim link paylaşabilir misiniz ? Markanın kendi sayfasına baktım bulamadım. 300-400 liralık setler vardı.  (Daha pahalıya daha güçlü modeller varsa onu almak isterim, sadece sinir olduğum kişilere açacağım ) 🤣

@mo_coco , nereden satın alabilirim link paylaşabilir misiniz ? Markanın kendi sayfasına baktım bulamadım. 300-400 liralık setler vardı.  (Daha pahalıya daha güçlü modeller varsa onu almak isterim, sadece sinir olduğum kişilere açacağım ) 🤣
Hocam halojen ampül olduğu için birde üzerinde mavi renk boya olduğundan dolayı, şuan ki ampülünüzden daha az ışık yayacaktır. Her ne kadar doğru olmasada led yada xenon takarsanız daha fazla ışık alırsınız. Aliexpressten düzgün markaların ledlerini alırsanız daha çok sizin işinizi görecektir. Doğuş otomotivin bir sıralar olan sloganı “trafik hayattır.” eklemeden geçemeyeceğim.

Bu olur mu ? 

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/vw-golf-7-led-xenon-h11-sis-far-ampulu-photon-368023434

Yukarıdaki  sanırım 5000 lümen

Aşağıdaki ise 8000 lümen. Gerçekten bu kadar fark olur mu ? Aydınlatma anlamında 

https://www.photononline.net/urun/photon-8000-lumen-led-xenon-simsek-etkili-yuksek-yol-performansi-hediyeli

( not: sis farını açık tutmayacağın  , yeri geldiğinde sellektör anlamında açıp kapatacağım  😅 , kodlamayla sellektör ile eş zamanlı çalıştırabiliyorsak daha da iyi olur :)  )

Led ampülü takarken dikkat etmemiz gereken bir yönü var mı ? ( led ampülün yanan 2 yüzü var.. Bunlar sağa-sola yada yukarı-aşağı bakacak diye bir husus var mı ? )

Geri
Üst Alt