Stepne su alıyordu hallettik

İsim
İbrahim Başkurt
Selamın aleyküm herkese arabayı yıkadığım da araç arka taraftan su alıyordu stepnenin altı ıslak oluyordu dün kaportacıya götürdüm arabayı 150 tlye yaptırdım çok şükür servis 600 tl para istemişti adam çokta güzel işçilik çıkardı hava kapağının silikonu zamanla gevşediği için oynama yapıyor ve gevşiyor iyice ve araç su almaya başlıyor şeffaf veya beyaz silikonla tekrar yerıne yapıştırdık bu sıkıntıyı yaşıyan arkadaş olursa hiç boşuna servise o kadar parayı bayılmasın 1 sene garanti veriyor tamponda ufacık bi çizik olursa kusur gösterip garantiden çıkarıyormuş iyi bir kaportacı bulup yaptırın derim 😊

A5A11912-5676-4745-81BE-116CB11B984E.jpeg

9AA3A9B8-72B3-43EE-BBD6-C0EC63E46C9E.jpeg

445D600D-970C-4C12-9024-143943686D72.jpeg

B86A90BB-93E8-4AC4-B853-0BF0632C7F35.jpeg

8B9F3BB5-9F28-4D41-8BC0-0B50BA792D9C.jpeg

Geçmiş olsun hocam. Dediğiniz gibi iyi bir işçilikle yapılmalı. Bazıları o kısmı komple kapatmak gibi bir hata yapıyor, halbuki bagajı kapatınca oradan hava basıncı dışarı atılıyor. Dikkat etmek lazım.

Aslında bu kronik bir sorundur vw araçlarını çağırıp serviste ucretsiz yapması gerekir. Bu su alma olayı benim başıma gelmedi ama gelmeyecek anlamınada gelmiyor. O kadar para verip birçok markadan üstün tutarak aldığımız araçlarda böyle bir durumun olması can sıkıcı bir durum

Geçmiş olsun hocam. Dediğiniz gibi iyi bir işçilikle yapılmalı. Bazıları o kısmı komple kapatmak gibi bir hata yapıyor, halbuki bagajı kapatınca oradan hava basıncı dışarı atılıyor. Dikkat etmek lazım.
Aynen hocam önemli bir şeymiş bu araç içindeki basıncı felan ayarlıyormuş iyi silikon çektirdik İnşallah bir daha yaşamam bu sıkıntıyı

Aslında bu kronik bir sorundur vw araçlarını çağırıp serviste ucretsiz yapması gerekir. Bu su alma olayı benim başıma gelmedi ama gelmeyecek anlamınada gelmiyor. O kadar para verip birçok markadan üstün tutarak aldığımız araçlarda böyle bir durumun olması can sıkıcı bir durum
Servisle görüştüm bu konuyu aracın garantisi yoksa yapmıyorlarmış tamponda ufak bir çizik olsa bile kusur gösterip yapmıyorlarmış 600 tl de para istiyorlar üstüne ama sağlam usta bulursanız maximum 200 tl malolur

Bizim golf lerin kronik sorunu olmayan yeri yok ki ... Her yeri sorunlu. Böyle olacağını bilsem 30bin  kredi çeker GLA alırdım :)

Bizim golf lerin kronik sorunu olmayan yeri yok ki ... Her yeri sorunlu. Böyle olacağını bilsem 30bin  kredi çeker GLA alırdım [emoji4]
Onu da kullandık emin olun en fazla 5.000 km sonra koşa koşa golfe dönerdiniz tıpkı benim yaptığım gibi [emoji16]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Onu da kullandık emin olun en fazla 5.000 km sonra koşa koşa golfe dönerdiniz tıpkı benim yaptığım gibi [emoji16]

Aaaa neden öyle dediniz merak ettim şimdi 

Bugün aynı sorun bende de oldu yaklaşık 2-3 bardak su aldım stepnenin altından halı gibi olan şeyi çıkardım sırılsıklamdı ama gider ya da kapak gibi bir şey göremedim sizin gösterdiğiniz nesne hangi tarafta ?

Aynı sorun benimde başıma gelmişti ama daha önce tampona müdahale eden usta filtreyi takmadan tamponu toplamış.Tekrar filtre almak zorunda kalmıştım.

Genel de Kazalı darbeli yada o kisimda bir sebepten dolayı işlem görmüş araçlarda sıkça rastlanan bir durum. Çözümü olması sorun oluşturmayan bie güzellik.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynı sorun benimde başıma gelmişti ama daha önce tampona müdahale eden usta filtreyi takmadan tamponu toplamış.Tekrar filtre almak zorunda kalmıştım.

Hocam nereye aldınız dediğinizi?

@tosbega  Malum sarı site üzerinde  bulmuştum  kaza yapan araçtan çıkma olarak satın aldım.

[mention=2366]tosbega[/mention]  Malum sarı site üzerinde  bulmuştum  kaza yapan araçtan çıkma olarak satın aldım.
Anladım araç sağ arka tarafta mı o bagajda hiç kapak vs bir şey görmedim

Geri
Üst Alt