Golf 7 - Acc ve Lane asist montajı

Valla tebrik ederiz hocam çok güzel bir konu olmuş. Nazar değmesin kazasız belasız kullanmak nasip olsun.

Araştırmalarınıza istinaden bu radarların a,b,c,d,e,f,g,h gibi modelleri var örnek 5Q0907561H gibi bunlar arasındaki farklar neye göre oluyor.
Çıkma parça alındığında koruma ve sertifika gibi problem oluyor mu veya çözümü zor mu tecrübelerinize istinaden

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Acc mrr radarlar aslında hepsi ayni yapida sonundaki harfler değiştikçe icindeki yazılım ve romlar değişiyor, kullanmis olduğum radar 8V rom a sahip yani audi icin , her model icin farkli ozellikler sunuluyor, radar cikma aldığımız icin svm kodu yok ve daha once başka arabada kullanılmış, araca takıldığında bunun yeniden aktive edilmesi gerekli bunuda yapan belli kisiler var

Şerit takip asistanı takılırken ön cam sökülüp yeni cam mı takılıyor?

Araçta yağmur sensörü olsa bile ön cam sökülmek zorunda mı?

Ön cam sökülmeden montaj yapılabilecek model var mı?

Şerit takip asistanı takılırken ön cam sökülüp yeni cam mı takılıyor?

Araçta yağmur sensörü olsa bile ön cam sökülmek zorunda mı?

Ön cam sökülmeden montaj yapılabilecek model var mı?
Evet hocam ön cam değişimi şart, orjinal cam ve yetkili serviste yapilan değişim gayet sağlıklı oluyor, 

Tuna tebrik ederim dostum tek kelime helal olsun 👏🏼👏🏼👏🏼

Manuel vites acc ve lane asistte trafik jam asist’i şuraya ekleyelim bulunsun :)  

normalde 65km/h üzerinde devreye giren lane asist 60 km/h hizda devreden çıkıyor. Jam asist sayesinde 19km/h hiza kadar sürekli devrede ayrica 30km hizdan itibaren devreye giriyor

Benim aracım 2016 model comfortline paket ve lane assist donanımlarını aldım. Sadece ön camı değiştirmek kaldı. Kaskomla görüştükten sonra Konya Gökmen otomotivi aradım ve aracıma şase numarasına ait olmayan sonu BL olan camı taktırmak istediğimi söyledim. Kesinlikle şase noya uymayan bir parçayı takamayacaklarını söylediler. Sizler cam değişimini nerede yaptırdınız. Paylaşırsanız sevinirim.

Benim aracım 2016 model comfortline paket ve lane assist donanımlarını aldım. Sadece ön camı değiştirmek kaldı. Kaskomla görüştükten sonra Konya Gökmen otomotivi aradım ve aracıma şase numarasına ait olmayan sonu BL olan camı taktırmak istediğimi söyledim. Kesinlikle şase noya uymayan bir parçayı takamayacaklarını söylediler. Sizler cam değişimini nerede yaptırdınız. Paylaşırsanız sevinirim.
Vw yetkili servisinde yaptırdım. Yapmak zorundalar. 34rj7063 bu plakaya yapılan işlemin aynısını yapmaları gerekir.

@yusuf Yusuf Bey cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Sizin dediğiniz gibi bende daha önce aynı işlem yapılmış olan bir aracın şase nosunu verdim ve yapılabileceğini söyledim. Konya servisi bu durumu doğuş holding ile paylaşmış ve bu işlemin yetkili servis tarafından yapılmaması gerektiği yönünde olumsuz bir dönüş almışlar. Peki o zaman bu araç nasıl yaptırdı dediğimde ise orada yapılan işlemde hatalı dediler. Sizin servis politikanız şehirden şehire kişiden kişiye göre mi değişiyor diye üstelesemde sonuç alamadım. Sonuç olarak camı değiştirecek servis arıyorum. Eskişehir yakınlarında bu işlemi yapacak bir servis varsa çok memnun olurum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@alperalver 

Alper Hocam kaskodan değişim talep ettiyseniz olumsuz sonuçla karşılaşmanız çok normal. Çünkü servislerde "Oto Analiz" isminde bir program kullanılıyor. Bu program şase numaranızla eşleşmeyen hiçbir parçanın kaskodan değişimine onay vermiyor maalesef.

Kendisini kurnaz zanneden birçok insan replika parçaları araçlarına takıp sonra kaza yapmış gibi gösterip daha sonra oldukça pahalı olan bu parçaları (R-Line tapmon, Çift U LED'li farlar vb.) kasko üzerinden orijinalleriyle değiştirmeye çalıştıkları için böyle bir program kullanılmaya başlandı. Yetkili servislerde her şey resmi olduğu için uyumlu olsa dahi onlar kuralların dışına çıkamazlar. Kaskodan onaylanan cam dışında bir camı da takamazlar. 

Size şöyle bir önerim olacak. Tanıdığınız bir camcıya gidin ve ona durumu anlatın. Bu camcı hasar dosyasını açsın, sonrasında sigorta acenteniz ile görüşerek uygunluk alın ve fiyat farkı çıkarsa ödeyeceğinizi söyleyin, daha sonra camcı talep ettiğiniz xxx parça numaralı camı servisten sipariş versin. Bu noktada servis parasıyla iş yaptığı için camı temin edip teslim edecektir. Camcınız da sorunsuz şekilde camı takarsa işiniz bu şekilde çözülmüş olacaktır. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt