Golf 7 - Acc ve Lane asist montajı

@schweppes daha zayif derken nasil bir fark tam olarak biraz acarmisin, bende merak ediyorum. Su anki kullandigim halinden memnunum, sadece tam durdugunda biraktigi mesafe bana biraz dazla geliyor o kadar.
Düz radarlı bir araca bindiğinizde anlayabilirsiniz, önünüze aniden giren araçlara çok daha hızlı tepki veriyor ve front assist daha duyarlı çalışıyor. Yumurta radarda front assist çok zayıf, bunu düz radarlı bir araç ve yumurta radarlı bir araçla karton koyarak deneyebilirsiniz,yumurta radar daha uzun mesafeyi görebilir fakat tepkimeler kesinlikle çok daha zayıf. . Benim izlenimlerim deneyimlerim bunlar.

@schweppes Bi arkadasimda düz radarli Polo var, kullanmamistim bi kullanip deneyeyim. Front Assist ise sadece konu ona biraz daha dikkat edeyim bakalim. Bende su ana kadar front assist fren yaomadi ama orta ekranda uyari verdiği oldu agresif kullanirken, frene ne zaman basacak diye merak ediyorum :)

Yandan giren araclarda cok yakindan ve %20-30 onunuze gecen araclarda duz radarda tepki vermiyor ayagi frene attiriyor gibi konustuk bi arkadasla, HW versiyonları ile alakalinolabilir mi acaba, sizin ve arkadasinizin radar hw versiyonlarini biliyormusunuz?

Benim bi önemli dikkatimi ceken şey sonradan giren ve hareket etmeyen araclari algilamiyoe gibi, isiga geliyorsunuz mesela uzaktan ve duran araclar var, onlari gormuyor gibi. Düz radar'da bu farkli mi mesela?

@schweppes Bi arkadasimda düz radarli Polo var, kullanmamistim bi kullanip deneyeyim. Front Assist ise sadece konu ona biraz daha dikkat edeyim bakalim. Bende su ana kadar front assist fren yaomadi ama orta ekranda uyari verdiği oldu agresif kullanirken, frene ne zaman basacak diye merak ediyorum :)

Yandan giren araclarda cok yakindan ve %20-30 onunuze gecen araclarda duz radarda tepki vermiyor ayagi frene attiriyor gibi konustuk bi arkadasla, HW versiyonları ile alakalinolabilir mi acaba, sizin ve arkadasinizin radar hw versiyonlarini biliyormusunuz?

Benim bi önemli dikkatimi ceken şey sonradan giren ve hareket etmeyen araclari algilamiyoe gibi, isiga geliyorsunuz mesela uzaktan ve duran araclar var, onlari gormuyor gibi. Düz radar'da bu farkli mi mesela?
Düz radarda kırmızıda duran araçlara hatta çöp konteynırlarına bile tepki veriyor. Bu tamamen lane assist be acc nin birlikte çalışması. Düz radarın açısı yumurtaya göre daha geniş dediğiniz gibi bir durumun söz konusu olmayacağını fotoğraflarla destekleyebilirim.

Not: Yumurta radarda hw sadece marka ve sürümü ile alakalı ama hepsi basic acc diye geçiyor. Düz nesil radarlarda hw nin kameralarla arasındaki bağlantı da olduğunu biliyorum

images.jpeg

images (1).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@schweppes Sende Lane Assist'de var o zaman, öyle olunca durum değişiyormuş baya :)  Yumurta Radar'da da lane assist kamera varsa ara bağlantı yapılıyor ve farklı çalışıyor o zaman. Düz radar ile Lane Assist olmadığında duran araç tepkisi nasıldır acaba., aynı şekilde front assist.

Resimleri biraz yorumlayalım bakalım.
 -  Düz radar 160m algılamaya sahip dolayısı ile 60 yada 80 derecelik açıya sahip değil sanki? Çünkü onlar 30m ve 60m mesafe veriyor ancak. O halde iki tip radar'da 77Ghz'i ACC için kullanıyorlar sanki.
 -  Stop&Go için farklı bir frekans daha kullanılıyor ve geniş açı alğılama sağlayan şeyde bu sanki aşağıdaki tabloya göre.
 -  Eski nesil Yumurta radar'larda Stop&Go yokmuş, ama bendeki H10 olanda var, buda 24Ghz frekansında çalıştığını ve 30-60 Derece algılama yapabildiğini gösteriyor sanırım.
 -  Eğer düz radar'da ayrıca bunlara ek bide 80 derece açı veren Short Range Bandwidth uygulamadılarsa Stop&Go destekleyen H10 Düz ve Yumurta arasında fark olmayabilir.

@enesdemiray hocAm dla maalesef olmaz. Ben denedim olmadı. Belki kodlayamadım ama olmadı. @CemK evet yumurta radarın avantajı var. O sadece aktivasyon gerektirmez. Bende yıllarca kullandım. Sonra bu aktivasyon olayı yokken şu anki aracımda da kullandım. Arada dağlar kadar fark var . Bunu anlatmak zor sadece tecrübe edilebilir. Bu radar eski nesil kamera istediği için yeni teknolojilere uzak. Vw bu radarı 2014 den sonra kullanmadı. Şimdi diyeceksiniz audi kullanıyor. O da 5 nesil h21 . Sadece tipleri benziyor. 

Merak ettim ama cevrede de yeni nesil Düz  radarli araç yok, bi denk getirip kullanmak lazim :)

@schweppes Sende Lane Assist'de var o zaman, öyle olunca durum değişiyormuş baya :)  Yumurta Radar'da da lane assist kamera varsa ara bağlantı yapılıyor ve farklı çalışıyor o zaman. Düz radar ile Lane Assist olmadığında duran araç tepkisi nasıldır acaba., aynı şekilde front assist.
@CemK Sarı renkli kısıma ait tuna hocamın @forjust1day efsane videoları var bana gönderdiği. Paylaşırsa ne kadar sağlıklı çalıştığı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

@CemK linkteki tüm yazılanları okudum. Faydalı bilgiler var, paylaşımınız için de teşekkürler. Not aldım hepsini. İstanbul'da yapan ustalardan fiyat alıcam ama önceliğim lane assist. Bendeki araç passat b8. Golf forumuna çöreklenmiş gibi oldum :)  Gerçekten çok iyi paylaşımlar ve bilgiler var. Aracımda fabrika çıkışlı led farlar mevcut. Sırf dla özelliği için yapmak istiyorum lane assist'i. Acc buradan anladığım kadarıyla daha çetrefilli. Tüm ustalarla görüşmeden yaptırmicam gibi duruyo. Tekrardan teşekkürler.
@enesdemiray Hocam lane assit öncesinde farınızın bunu destekliyor olması gerekli.

@CemK Sarı renkli kısıma ait tuna hocamın @forjust1day efsane videoları var bana gönderdiği. Paylaşırsa ne kadar sağlıklı çalıştığı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.
Arkadaşlar aynı konu içerisinde @forjust1day Tuna hocanın deneme videosu var sistemin nasıl güzel çalışıp frenleme yaptığı durduğunda ki mesafeyi görebilirsiniz. Radarı sanırım yumurta yanlış ise düzeltebilir 

Halen dusunuyorsaniz Golf diye aldigim fakat sonradan Tiguan icin olduğunu öğrenip kullanmadığım ACC tus takımı var, elden çıkartmaya çalışıyorum.

Tiguan tuş takımı bizim golf 7 uyuyor diye biliyorum?

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende ki radar gen3

6e1f4704629a7b7dc9ef9ff9f95e6f0d.plist

Hiç yapmayın hocam masraf çıkartmayın kendinize 😂 
Yok masraf cikmaz :)

Bu farklar icin aradaki para farkini ve dertleri hak etmiyor bence.

Sonucta otonom sürüşe yaklastirayim derdim yok, arabayi kullanmayi seviyorum ve bahsi geçen durumlarda zaten kendim kullanırım acc ye felan birakmam. Aa bak ne guzel çalışıyo diye para harcayacak kadar da zengin değilim maalesef :)

Maksat uzerimden angarya alsin ve front assist de bi guvenlik unsuru olarak olsun.

Bu amacima da son derece güzel hizmet ediyor şu anda 😁

ABS pompasında birleşen koruma mevcut mu. pompayı değiştirmek istiyorum

5Q0614517CG

3Q0907379AA

sizce hangisi pompayı takmalıyım hangisi daha iyidir. eski pompam emergency assist i desteklemiyor

Geri
Üst Alt