1.6 Golfte Vites Yükseltme

yarar42

Üye
İsim
Engin
Merhaba arkadaşlar. 1.6 Dizel comfortline golf 7.5 aracım var.

Ayrıca amcamın da 1.0 tsi golf aracı var. Her iki aracıda kullandım, test ettim. 1.0 Golf vites değişimi yağ gibi kayıyor hiçbir şey hissetmiyorsun 2  bin devir civarında vitesi üçe hemen ardından dörde atıyor. Aynı yollarda benim 1.6 aracım vitesi ikiden üçe atmak için epey bi zaman harcıyor sanki yokuş tırmanan 42 tonluk tır gibi bağırıyorda bağırıyor. 3 bin - 3500 devirden önce vitesi üçe attığına henüz şahit olmadım. Dördüncü vitese atacakken problem biraz daha azalsa da araç yine bağırıyor vitesi epey geç yükseltiyor. Bu durum beni kanser edecek seviyeye geldi bi vitesi üçe atmak bu kadar mı zor olur. Aracı spor modda falanda kullanmıyorum normal D modunda sürüyorum. Acaba bu 1.6 dizellerin bir özelliği mi yoksa benim aracımda bir sorun vesaire mi var anlamadım. Aynı aracın 1.0 benzinlisi tıkır tıkır 5 saniyede vitesi 4 e atıyor bizim araç bağır Allah bağır çıldırtıyor insanı. Bilen arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Dizel bağırır hocam. Benzin usul usul yürür. Şanzıman yazılımı güncellemeniz yoksa herşey normaldir. 

@yarar42 Hocam sizinle aynı donanım dsg aracım var.Benim araç sizinkinin aksine  d modunda  ve sakin hızlanmalarda en fazla 1400/1600  devirde vites yüksektiyor .S modunda ise 2700/3000 arası vites atıyor ki o devirde çok ses çıkıyor o yüzden s modunda hiç kullanmıyorum.Şöyle D ve S modun arasında 2000 devir çivarı vites atsa çok daha iyi olur bence.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt