Aliexpress Alınabilecek Ürünler Listesi 2019

@Umut Özdemir  ben kendim dikmiştim hocam, sabırlı olmak lazım, direksiyon yapısı ve alan darlığı da göz önüne alınınca 2-2.5 saat aldı ama yerine çok iyi oturdu epey memnunum. Direksiyon parlaması gibi kronik bir sorunu da aşmış oldum. Tabi eklemek gerek sürüş hissiyatını biraz düşürüyor, ilk başta rahatsız etti sonra alışılıyor ama. Araç biraz daha sürüşten kopuk gibi hissettiriyor ilk.

Aliexpressten carplay ekranım geldi, şansıma gümrüğe takıldı 108 lira ödemek zorunda kaldım. Küçük şehirlere giden ürünlerin çoğu gümrüğe takılıp açılıyormuş, istanbula daha çok ürün gittiği için açılanlara denk gelinmiyormuş, gümrük memurunun açıklaması bu. Ekran çercevesi henüz gelmedi, iki parça gönderiliyor.

E54E6B2E-2CAC-4E15-9F0C-AADDED91A277.jpeg

48DF8E93-AAA0-4F3F-8C0A-549D264D43C0.jpeg

44F256DB-CAB5-4B14-977C-02B8416E6FBD.jpeg

@Umut Özdemir sökerseniz daha kolay olacağı aşikar ama sökmeden de epey iyi işçilik ortaya çıkabiliyor. Ben sökmeden yapmayı tercih ettim.

@Golftdi Hayırlı olsun hocam. Gerçekten güzel cihaz. Midline-Comfortline araçlardaki standart cihazlardan hem dokunmatik hem de piksel olarak çok daha kaliteli.

@AhmetCakmak sağolun hocam, kameram ve kapı altı ışıklarım gelmişti, sensör ve ayna altı aydınlatma bekliyorum, onlarda gelince montajını yaptıracağım inş.

@yusufacs  36 tl lik üründen %18 vergi almışlar, face.te biri paylaşmış yeni. 5 lt almışlar(%18 den biraz aza geliyor, küsüratla uğraşmak istemedi herhalde).

Böylece 22 euro sınırını da kaldırdılar diye anlıyorum. 

Asıl alınması gereken vergileri aldılar, bunlar kalmış sanırım.

Son zamanlarda Aliexpres vb sitelerden alışverişler için Vergi muhabbeti dönüyor piyasada :)  

şimdiden alıp kenara koymak lazım ihtiyaç listesini  (y)

@Ender Aynen üstadım sayın maliye bakanımız onu kestirmiş gözüne şimdi.

Senede 26 Milyon paket bir ülkeden geliyormuş. 0-2 kg arasında mektup zarflarında içinde neler varmış neler diyor kendisi.

Geri
Üst Alt