2017 TDI MANUEL HİGHLİNE MK7,5 (MAKYAJLI) EDERİ DEĞERİ HELALİ GİDERİ NEDİR SİZCE

Savatage

Uzman Üye

İsim
savatage
Evet uzun süredir yazamadım foruma. Daha doğrusu yazmak da içimden gelmedi maalesef mecburiyet nedeniyle araç satmak ve 3 alt ligin aracına binecek olmak işin tuz biberi

Aile içi ekonomik acil kurtarma paketi kapsamında aracımı satıp 2. El 1.5 dci clioya geçmek zorundayım 

Highline bir golften en boş joy clioya geçmekte işin en ağır trajedisi?

Aracım

1.6 TDI highline manuel tungsten gri 

Km 28 bin

Sıfır hata boyasız çiziksiz değişensiz 

2017 model yılı 2018 ocak trafiğe çıkışlı

Evet sizce malum siteye hangi fiyat civarı ilana çıkmalayım? Biraz değil bayağı acelem var aslında?!

Hocam sahibinden'de benzeri araçlar 130-135 civarı. Aceleniz varsa 132 bin'den ilana koyulabilir gibi. Arz/talep doğrultusunda fiyata 125'e kadar düşürmek satmak açısından iyi olacaktır ama şahsi fikrim 125 altına vermek ölü fiyat olur. Bence Dod, Renault ve benzeri bayilere sorup takas vs. sorun. 

Daha geçen hafta ben de aracımı çok uygun fiyata verdim aciliyetten dolayı. Fiyatı uygun tutmama rağmen 2-3 haftada zor satıldı. Şu aralar ciddi alıcı sayısı çok az faiz yüksek olduğu için. 2-3 alıcı ile muhabbet ederken "aslında araba almak değil de faize yatırmak daha cazip geliyor" cümlesini duydum. Bu kafada şuan çok kişi.

Umarım gönlünüze göre olur. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Valla hocam satmak zorunda değilseniz satmayın. Ben yaşadım o duyguyu golf 7 de 99 fiat sienaya geçtim. Hala siena sürüyorum ev için satmıştım ama çok pişman oldum şimdiki aklım olsa kredi çekerdim. Trafikte bol bol golflere baka kalacaksınız. Aracınız güzel hatta durumum olsa şuan almayı düşünürdüm. Fiyat olarak 120-130 arası bence. 130 üstüne gideceğini sanmam yine de şansınızı deneyin. Hayırlı satışlar

@AhmetCakmak@Ahmet Tokmak

125 evet tam nokta atış aslında

Dod 113 verdi araca....malum saçma fiyat!!

+10 bin koyup satacakları çok muhtemel

125 e hazırlık yapıp satayım diyorum ama... Gönül el vermeyince insanın foto çekip ilana koyası bile gelmiyor

Değerli hocam hayırlısı olsun umarım en kısa zamanda aracınız satılır.Piyasa çalkantılı ne olur bilemem ama murat hocamız olsaydı nokta atış fiyat verebilir.Forumdan@Balistique hocada fiyat bilgilendirmesi yapabilir.Umarım konuyu görür.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam tek iyi yanı biri geldi vuracak mı çizecek mi endişesi artık olmuyor, sienama 2-3 kişi ya geldi sürttü ya da hafif dokundu hiç sorun etmedim desem yeridir. Golfümün başına gelse uykularım kaçabilirdi. Sattığım araç hala aynı ilçede bi arkadaşta görünce insan bi tuhaf oluyor. Sienadan sonra hatta 1-2 kez sürdüm bile eski aracımı. Bu arabayı hangi kafayla satıp sienaya binmeye karar verdin diyorum her sürüşümde:) Ayrı kalınca insan golfün ne olduğunu daha iyi anlıyor. Yine de iyi gözden geçirin kararınızı hocam. Mümkünse kalbinizi dinleyin satmamayı da gözden geçirin derim.

@AhmetCakmak@Ahmet Tokmak

125 evet tam nokta atış aslında

Dod 113 verdi araca....malum saçma fiyat!!

+10 bin koyup satacakları çok muhtemel

125 e hazırlık yapıp satayım diyorum ama... Gönül el vermeyince insanın foto çekip ilana koyası bile gelmiyor
Hocam tavsiyem 127 civarı koyup 123 e falan verin. Dod %10 civarı az verir genelde. Ekrem satmak için ilk fiyatın doğru olması çok önemli.

@Ahmet Tokmak

Hocam merhaba. Eviniz hayırlı olsun ilk olarak. Ne zaman aldınız bilmiyorum ama yazdan bu yana kredi faiz oranları kullanılabilir düzeyde değil. Bir bankacı olarak birçok müşterimin kredi kullanmamasına ikna ederek birseyler satmasına ve sizdeki gibi golften daha kalitesiz bir araca binmesine vesile oldum. Doğrudur, yanlıştır. Artısına eksisine epey kafa yorulur. Maldır her zaman edinilir ama şuan vazgeçme zamanı..

@Savatage

Hocamın da durumu bu şekilde aciliyetine bakıldığına göre.

@AhmetCakmak

Hocam sizin dediğiniz gibi birşeyler satılması gerekiyorsa şuan hiçbir şey ederine gitmeyecektir. Herkes fırsat peşinde. 

İçinde bulunduğumuz ekonomik durumlarında en önemli sebebi düne kadar ki düşük faizdir. Hepimiz bu oranların cazibesine kapılıp 3-5 sermaye varsa cebimizde hemen mal edinmeye çalıştık. Hiçkimsenin bir b planı olumsuz gidişat için yoktu ve kötü yakalandık. Daha da 1-2 sene sürecektir. Kimse borçlanmasın arkadaşlar mevcutu koruyabilirsek bizden iyisi olmaz..

@Ahmet Tokmak

Hocam merhaba. Eviniz hayırlı olsun ilk olarak. Ne zaman aldınız bilmiyorum ama yazdan bu yana kredi faiz oranları kullanılabilir düzeyde değil. Bir bankacı olarak birçok müşterimin kredi kullanmamasına ikna ederek birseyler satmasına ve sizdeki gibi golften daha kalitesiz bir araca binmesine vesile oldum. Doğrudur, yanlıştır. Artısına eksisine epey kafa yorulur. Maldır her zaman edinilir ama şuan vazgeçme zamanı..

@Savatage

Hocamın da durumu bu şekilde aciliyetine bakıldığına göre.

@AhmetCakmak

Hocam sizin dediğiniz gibi birşeyler satılması gerekiyorsa şuan hiçbir şey ederine gitmeyecektir. Herkes fırsat peşinde. 

İçinde bulunduğumuz ekonomik durumlarında en önemli sebebi düne kadar ki düşük faizdir. Hepimiz bu oranların cazibesine kapılıp 3-5 sermaye varsa cebimizde hemen mal edinmeye çalıştık. Hiçkimsenin bir b planı olumsuz gidişat için yoktu ve kötü yakalandık. Daha da 1-2 sene sürecektir. Kimse borçlanmasın arkadaşlar mevcutu koruyabilirsek bizden iyisi olmaz..
hocam 2017 de sattım. ozaman kredi oranları neydi inanın hatırlamıyorum. Biraz da dini nedenlerden dolayı faize bulaşmak istemedik. 78 bin tl ye sattım aracımı o zaman. bindigim arabayı da 15 16 ya aldığımı varsayarsam 60 bin tl lik bir krediden kurtardı golf bizi. Ben tabiki arkadaşın tam olarak durumunu bilmiyorum. Ama yüzde yüz yani 120-130 bin kadar bir kredi çekmek zorunda kalacaksa tabiki satmasını tavsiye ederim. 

Bir bankacı olarak müşterilerileri bu şekilde yönlendirmeniz baya enteresan:)) Takdir ettim hocam

Aynı aracın hiç hatasız boyasız tamponlarına kadar kılcal çizik olmayan 19.000 km de 1.6 tdi dsg highline araç da 140 civarı eder sanırım? Dsg ile manuel vites arasında ne kadar fiyat farkı vardır?

Şuan sıfır km Mez oto manuel 1.4 tsi highline için 120 teklif veriyor hurda dahil. Bu araç varken manuel ikinci el kesinlikle alınmaz.

Hocam direk satmayın çok zarar edersiniz.

Takas yapıp üste para alacak gibi ilanları inceleyin.

Geri
Üst Alt