1.2 - 1.4 çelişkisi

Inter61

Üye
İsim
ERKAN YILMAZ
Arkadaslar merhaba 1.2 tsi dsg arac sahibiyim nasip olursa yazin aracimi satip 1.4 sanruflu bir arac almak istiyorum.

Piyasayida simdiden takibe basladim aklima takilanlari sizle paylasmak istedim

Simdi benim bildigim 1.4 1.2 den daha iyi ve daha pahali olmasi gerekirken sari sayfada masallah bizim 1.2 sanruflu golfdaslarimiz okadar abartmiski pek anlam veremedim tamam mal sizin istersiniz eyvallah 

Daha acik yazayim favorimde 6-7 arac var hepsi highline 30.000 civari dsg tabi hatasz sayilir 115.000 civari fiyat yazilmis ama bir aydir ilanda 107 108 e dusunce satiliyor ama 1.2 sanruflular 100-105-110 hatta 120 gbi fiyatlar 

Neyse cok uzattim bunu sizle paylasmak istedim:)

ben geçen sene mart ayında 2016 çıkışlı 1.2 dsg cam tavan bi zenonlu, ışık, sürüş paket ve bej döşemeli, 26 bindeki aracımı 90 bine almıştım 

@osmanal51 bence iyi fiyat aslinda gecen sene de fiyatlar artmisti ama sanki alim gucu daha iyiydi bu sene hakikaten arabalar kolay satilmio ben bunu degerinden fazla fiyat istemeye bagliyorum 

Gecen sene bende 85 e teklif aldm ama bir sene daha erteledim smdi piyasa daha artti diye 92 93 mu istemeliyim hayatta satilmaz bence gideri yine 85 86

@Inter61 sizde 1.2 kullanıyorsunuz sanırım ben daha öncede 1.2 vardı manuel sadece sürüş paketi vardı 70 binde 2015  onu da 72.500 e satmıştım, fiyatlar çok değişken, biraz kişisel ama ben tercihimi 1.2 den yana kullanırım, piyasa durgun alan satan çok nadir bence bu zamanda eldekini korumak en iyisi

@osmanal51 evet hocam 1.2 kullanicisyim haklisiniz galiba eldekini korumak en mantklisi gibi en azindan 8.kasa cikana kadar faizlerin bu kadar yuksek olmasi da buna etken olabilir diye dusunuyirum

@Inter61 evet faizlerin etkisi çok yüksek bu konuda kimse cesaret edemiyor, şahsen bende yaza satıp bi F30 almayı düşünüyordum, fakat 30-40 bin liralık açığı kredi ile kapatmak pek mantıklı gelmiyor, 

@osmanal51 araçlar ilanda neredeyse iki üç ay kalıyor, bence alım gücü bir krizde ve kısa sürede ortaya çıkmaz. Asıl etkileyen bankaların faiz oranları 100 bin liraya 2 bin lira faiz veriyorlar neredeyse. İnsanlar parasını böyle değerlendiriyor. İlk etken bu bence. Bizim sayımız az binmek için araç arayan insanlar az. 

@Golftdi aynen dediğinize katılıyorum, şu zamanda Allah kimseye malının mecburiyetten satmak zorunda koymasın,

@Inter61 çok haklısınız hocam. 1.2 araçlar comfortline olduğu için opsiyonlu olanları çok para istiyor. Aklınca comfortline değilim bende opsiyon var diyip fiyatı arttırıyor ama bilmiyor ki 1.4 highline fiyatını geçiyor öyle olunca. 

@Inter61 araç ilanda olunca tramer zaten belli fakat fiyat dalgalanmasına neden olacak başka önemli konular da var dsg araç alacaksanız bakımı serviste yapılmış iyi niyet garantisi devam eden ya da garantili araç bulmanız lazım pek çok hata bilgisayarda gözükmüyor anlık yanıp sönüyor ancak tamire gelince fiyat dalgalanmasının nedeni ortaya çıkıyor. Bence herkes her şeyin farkında ucuz malda muhakkak bir sıkıntı vardır.

Hocam bu birazda arz taleple ilgili bir durum. İlla 1.2 araç almak isteyenin highline doluluğunda araç bulma ihtimali çok az. Ancak 1.4 isterse ilanda bir sürü highline araç var. O yüzden 1.2 dolu araçların fiyatlarının highline a yakın olması (benim mantığımda aynı veya daha yüksek değil sadece yakın) bence normal. Çünkü hiç opsiyonsuz 1.4 comfortline ile 1.2 comfortline fiyatları da yakın birbirine. Ancak highline fiyatı veya daha yükseğini istemek bence de normal değil.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben aracı alırken aynı paraya 1.4 dsg hıghline vardı, km ve modelleri aynı idi, cam tavan olması nedeniyle 1.2 yi tercih ettim, gene golf alacak olsam 1.2 hatta 1.0 golf alırım, 

Bence şuan fiyat/donanım olarak alınabilecek en iyi araç 2015-2016 arasındaki 1.4 tsi dsg Highline. Dediğiniz gibi 1.2 comfort araçları sanki bulunmaz nimetmiş gibi 1.4 fiyatına yazıyorlar. Al satçılar yüzünden piyasa şiştikçe şişiyor. Dod'da bile daha uygun fiyata araç bulunabiliyor çoğu zaman. :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:

@AhmetCakmak evet hocam ben de 15 16 1.4 highline dusunuyorum yusuf hocamin dedigide mantikli ama iste highline fiyatini gecince biraz tuhaf oluyor

Geri
Üst Alt