Türkiye'de İlk :) Golf 7 Midline Plus Şerit Takip sistemi (Lane Assist) ve Orjinal Alarm Retrofit

murat644

Üye
İsim
Murat
Merhaba arkadaşlar, daha önce adaptif hız sabitleyiciyi takmıştım aracıma fakat farklı konu olsun diye lane assist fotoğraflarını eklememiştim o konuya. 
ACC Konu linki : 

Ve şimdi belki de Dünya'da ilk defa yapılan bir retrofitin fotoğrafları 
GOLF 7 Midline Plus LANE ASSİST. 

Şerit takip sisteminin kurulumu montajı kodlaması ve kalibrasyonu tamamen kendime aittir. Ön cam yetkili serviste değiştirildi. 

E o kadar söküyoruz falan, dedim boş durmayalım alarmı da yapalım o halde :)  parçalar elimde olduğu için hemen montajını yaptım alarmında :)  

Şerit takip asistanı ile acc birlikte kullanılabiliyor, yani stop and go fonksiyonunu kullanabilmekteyim, fakat aracım manuel vites olduğu için 30 km ye kadar bu özelliği kullanabiliyorum. Dsg araçlarda biliyorsunuz ki aracı kendisi durdurup kaldırabiliyor :) benim için bu da yeterli normalde şerit takip sadece 65km/s hızlarda çalışır fakat böylece manuel traffic jam assist (30-210km/s arası) özelliğini de tatmış olduk :)

Bu da lane assist için bir video :)

Ekli dosyayı görüntüle DSC_0158.JPG

Ekli dosyayı görüntüle DSC_0159.JPG

IMG-20190115-WA0001.jpeg

IMG-20190116-WA0006.jpeg

IMG-20190116-WA0010.jpeg

Ekli dosyayı görüntüle DSC_0157.JPG

Ekli dosyayı görüntüle DSC_0162.JPG

Ekli dosyayı görüntüle DSC_0163.JPG

IMG-20190116-WA0020.jpeg

Ekli dosyayı görüntüle DSC_0162.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayırlı olsun hocam. Kalibrasyon nasıl yaptınız 

hayırlı olsun çok güzel olmuş ama hocam o direksiyon nedir ya öyle orjinal derisinden alsaydın keşke  :)

Harikalar yaratıyorsun @murat644 hocam. Yakınız birbirimize bi ziyaret edeyim sizi tanışmak isterim. Ne işle uğraşıyorsunuz dükkan falan var mi??

Hayırlı olsun hocam. Kalibrasyon nasıl yaptınız 
sağolun teşekkürler yusuf hocam, kalibrasyonu kendim yaptım, arkadaşta kalibrasyon panosu vardı vas6430 orjinal. onunla yaptım :)  fakat iki tür kalibrasyon var, birincisi pano ile yapılan statik kalibrasyon, ikincisi ise kameranın arabayla yol yaptığında şeritte nasıl durduğunuzu öğrenerek kalibrasyon olması. hatta forumda üye kendisi @Vanery

hayırlı olsun çok güzel olmuş ama hocam o direksiyon nedir ya öyle orjinal derisinden alsaydın keşke  :)
hocam acelemilik döneminde hepsiburada dan almıştım onu diktim parlamasın diye en azından koruma sağladı, havalar düzelince güzel bi alcantara dikerim artık :)

Tebrik ederim hayırlı olsun
teşekkürler hocam çok sağolun 

Harikalar yaratıyorsun @murat644 hocam. Yakınız birbirimize bi ziyaret edeyim sizi tanışmak isterim. Ne işle uğraşıyorsunuz dükkan falan var mi??
çok sağolun ümit hocam, dükkan falan yok ben öğretmenim :) garaj işi bunlar. evimde öyle uğraşıyorum boş zamanlarımda. Görüşelim hocam ne demek, beklerim her zaman yolunuz düşerse bu taraflara :)

@murat644 

Degerli Hocam emeğinize yüreğinize sğlık. Maşallah çok güzel bir işçilikle sonuç elde edilmiş. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. 

Forum adına bilgilendirme için ayrıca Teşekkürler.

Tebrik ederim hocam. Hepimiz birşeyler yapmaya çalıştık ama siz nirvana yaptınız maaşallah  :)  

2 saat önce, murat644 yazdı:

Merhaba arkadaşlar, daha önce adaptif hız sabitleyiciyi takmıştım aracıma fakat farklı konu olsun diye lane assist fotoğraflarını eklememiştim o konuya. 
ACC Konu linki : 

Ve şimdi belki de Dünya'da ilk defa yapılan bir retrofitin fotoğrafları 
GOLF 7 Midline Plus LANE ASSİST. 

Şerit takip sisteminin kurulumu montajı kodlaması ve kalibrasyonu tamamen kendime aittir. Ön cam yetkili serviste değiştirildi. 

E o kadar söküyoruz falan, dedim boş durmayalım alarmı da yapalım o halde :)  parçalar elimde olduğu için hemen montajını yaptım alarmında :)  

Şerit takip asistanı ile acc birlikte kullanılabiliyor, yani stop and go fonksiyonunu kullanabilmekteyim, fakat aracım manuel vites olduğu için 30 km ye kadar bu özelliği kullanabiliyorum. Dsg araçlarda biliyorsunuz ki aracı kendisi durdurup kaldırabiliyor :) benim için bu da yeterli normalde şerit takip sadece 65km/s hızlarda çalışır fakat böylece manuel traffic jam assist (30-210km/s arası) özelliğini de tatmış olduk :)

Bu da lane assist için bir video :)

Öğretmenseniz hocam desek tam yeridir. Öncelikle harikalar yaratmışsınız inkar edilemez, imrendim resmen. hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın. motor arıza ışığı yanıyor değil mi?

Öğretmenseniz hocam desek tam yeridir. Öncelikle harikalar yaratmışsınız inkar edilemez, imrendim resmen. hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın. motor arıza ışığı yanıyor değil mi?
Çok sağolun hocam teşekkür ederim. Fren balata uyarısı o yanan, balatalar bagajda gidip değiştirecek vaktim olmadı :)

@murat644 

Degerli Hocam emeğinize yüreğinize sğlık. Maşallah çok güzel bir işçilikle sonuç elde edilmiş. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. 

Forum adına bilgilendirme için ayrıca Teşekkürler.
Çok teşekkür ederim Ender hocam :)

Tebrikler güzel işçilik👏👏hayırlı olsun.
Çok sağolun :)

Tebrik ederim hocam. Hepimiz birşeyler yapmaya çalıştık ama siz nirvana yaptınız maaşallah  :)  
Çok teşekkür ederim daha iyileri sizin olsun inşallah :)

Tebrikler hocam güle güle kullanın
Teşekkür ederim :)

Tebrik ederim hocam güle güle kullanın harika olmuş.
Çok teşekkürler hocam :)

Geri
Üst Alt