Front Asist devre dışı hatası

Kutay1905

Yeni Üye
İsim
Ural
Aracımı yaklaşık 1.5 ay önce park zincirine sürttüm ve ön panjurun plastik aksamı kırıldı armasında fln hiç bir hasar olması serviste ön panjuru 800 küsür tl gibi saçma bir fiyata değiştirdiler ön armanın iç kısmında direksiyonda ki sol taraf tuşlarının hepsinin çalışmasının bağlı olduğu bir acc sensörü var hasar almışmı diye sorduğumda sorun yok dendi ki hassar alacak bir kaza yaşamadım daha sonra aracımı 15 gün kadar kullandım hatta aracıma yeni binen birine o sistemi gösterdim kendi fren yapıyo mesafeyi ayarlıyo fln gibisinden sonra karlı bir günde hata verdi bikaç gün sonra yoğun kar yağışı ve aşırı soğuklarda tamamen hata verdi arızaya geçti servise tekrar götürdüm bi bahaneyle suçu bana yıkıp 500 tl kalibrasonu bozulmuş diye para aldılar aradan, 1 hafta geçmeden az önce işe gelirken kar yağışı başlar başlamaz aracım yine aynı arızayı verdi ne yapmalıyım garantim devam ediyor

Acc kalibrasyonunuz bozulmuş geçmiş olsun serviste yaptırabilirsiniz 

Acc karda çalışmaz. hata da acc devre dışı sensör görüşü yok şeklinde olur sizde .bununla karşılaştıysanız sensörün üzeri karla yada buzla kapanmıştır . Kalibrasyon bozuk olsa sürekli olarak çalışmaz . Garanti varsa bunu bedava yaparlar ki ben yaptırdım . Hatta serviste yokmuş doğuşa görürmüşler arabayı benzin almışlar benden parasını istediler onu bile vermedim . 

@İlker34 arkadaşın dediği gibi karda sensör devre dışı diye bnde görüyorum bazen..

Acc karda çalışmaz. hata da acc devre dışı sensör görüşü yok şeklinde olur sizde .bununla karşılaştıysanız sensörün üzeri karla yada buzla kapanmıştır . Kalibrasyon bozuk olsa sürekli olarak çalışmaz . Garanti varsa bunu bedava yaparlar ki ben yaptırdım . Hatta serviste yokmuş doğuşa görürmüşler arabayı benzin almışlar benden parasını istediler onu bile vermedim . 
İlker hocam acc radar ı bildiğim kadarıyla belirli şekilde dış ortam sıcaklığına bağlı olarak sensör sıcaklığını koruyor. Üzerinde radarı ısıtan sistem var aynı Lane assist kamerası gibi ve sürekli karda kışta radar sıcaktır donmaması için, bilmediğim için soruyorum radar neden karda çalışmıyor? Ayrıca geçen gün uşakta baya kar yağışı oldu ama hiç böyle bir hata ile karşılaşmadım. 

Ha şu olabilir arkadaş belki esc off veya esc ye müdahale ettiyse o zaman devre dışı kalıyor bunu biliyorum. Ama karda çalışmadığını ilk defa duyuyorum :)

Geçen soğuk ama karsız bir havada front asist devre dışı yazdı, indim radarı elimle sildim düzeldi.

Vag com ile bağlanınca dediğiniz gibi bir çalışma ısısı olduğunu görüyoruz radarın. Ama ben genelde 22 derece cicarlarında olduğuna şahit oldum. Hava sıcaklığı eksi değerlere düşünce belki donmaya karşı koruryabilir ama kar yağıyorsa bu ısı üzerinin kapanmasını engellemez .  Benim aracımda logonun altında radar sensörü . Bence kolaylıkla üzeri karla kapanabilir 

Geri
Üst Alt