Ön arka park sensörü + otamatik park pla

Senator87

Üye
İsim
Ahmet
Merhaba arkadaşlar

bende midline plus var. Malum standart olarak park sensörü yok araçta.

ender elektronikte ön Arka park sensörü montaj dahil 2.050 tl.

ancak fotoğrafta attığım gibi pla + fren sistemini toplu alırsam

ayrı ayrı almak istediğimizden çok daha uyguna geliyor. 

Sizce fiyat iyi midir yorumlarınız merak ediyorum. 

Ayrıca pla kullananlar sizce parasına değer mi kullanışlı mıdır, hassasiyeti nasıldır. Özellikle eşim için almak istiyorum ama etkin bir kullanımı yoksa boşa para vermek istemiyorum.

kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum.

teşekkürler

F1673787-E57E-4D9C-BD17-E2539D61A5A6.png

@Senator87 otomatik park bir kere mercedes te kullanmıştım tampunun alt köşeyi komple kaldırıma sürttü. Bence her zaman başarılı değil.  Park sensörü içinde aliexpreste şu ürün güzel diyorlar fiyat çok çok ucuz, araç ekrana yansımıyormuş ama çokta önemli değil yansıması sesli ikazı yeter.

D7A77786-22AC-4689-A00B-02EDFD257E7C.png

Hocam pla'ya ekstradan 1100 lira vermeyi bütçeniz el veriyorsa taktırın tabiki ama eşinizin park sorununa bence pratik yaparak sürüş kabiliyetini arttırması en iyi çözüm olacaktır. Özellikle Türkiye şartlarında neyin nereden çıkacağı belli olmuyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@AhmetCakmak Anladım hocam. O zaman geri görüş kamerası park sensörü ve pla dan daha mantıklı olabilir, dediğiniz gibi Türkiye sonuçta heryerden araç çıkabiliyor. Teşekkürler.

Adaptasyon degerleri dogru kodlandiginda gayet guzel çalışır 

@Golftdi farklı ve minimal maliyetli bir Öneri 👍 Pla nın kullanışsızlığı kameraya yöneltti beni ama sensör yine düşünülebilir tabi

@forjust1day hocam benim ayrıca merak ettiğim kullanımı pratik midir. Sıfıra sıfır tabir edebileceğimiz dar yerlerde park yapabilir mi?

@Senator87 Hocam kullanıcıdan kullanıcıya göre değişir yorumlar ama bence sonradan takmaya değer mi orası meçhul yani. Pla bulunan bir aracı test etme şansınız varsa deneyin derim. Ayrıca internette de Golf'ün pla videoları var. Bana verimli gelmese de herkese öyle olmayabilir. 1-2 yoruma değilde kendi araştırmalarınıza göre karar verip bütçenizi de ayarladıysanız taktırın geçin. Ayrıca pla'ya ayıracağınız bütçe ile aracınızda var mı bilmiyorum ama direksiyon tuş takımı, gelişmiş medya vs. gibi ekstralarda yapılabilir. Özellikle medya cihazı Midline'a level atlatıyor.

Örnek video: 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar

bende midline plus var. Malum standart olarak park sensörü yok araçta.

ender elektronikte ön Arka park sensörü montaj dahil 2.050 tl.

ancak fotoğrafta attığım gibi pla + fren sistemini toplu alırsam

ayrı ayrı almak istediğimizden çok daha uyguna geliyor. 

Sizce fiyat iyi midir yorumlarınız merak ediyorum. 

Ayrıca pla kullananlar sizce parasına değer mi kullanışlı mıdır, hassasiyeti nasıldır. Özellikle eşim için almak istiyorum ama etkin bir kullanımı yoksa boşa para vermek istemiyorum.

kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum.

teşekkürler

Ekli dosyayı görüntüle 18567
Hocam çinden 300$a alıp 600tl civarında montaj yaptırmak mümkün. 

@AhmetCakmak golf de pla gayet güzel çalışıyor. Ayrıca yanlara gelen 2 sensör o bölümleri de algılamaya yarıyor.

@AhmetCakmak hocam haklısınız ama test edecek bir araç yok. Videolara bende izledim ama hepsi bu videoda da olduğu gibi geniş rahat yerlere park yapılıyor.

tavsiyeleriniz için teşekkürler. Aracım 2017 model ve direksiyon tuş takımı var. 6.5 inç media player var Bluetooth ile telefon bağlantısı var. 

Şu an önceliğim güvenlik. Kamera yada park sistemi bakıyorum işte

@Senator87 Eksiğiniz yokmuş, o zaman taktırırsanız güzel olur. @yusuf abinin dediği gibi yurtdışından sipariş edipte Ender'de taktırmanızda mümkün. Eğer uğraşmam derseniz direkt olarak Ender'de halledin hepsini. Sorunsuz şekilde herşeyini yaparlar. Kamera işi de kolay. Eğer amblem kameraya gerek yok derseniz plakalık veya tampon ortasına takılan kameralar 200 lira civarı. Park sensörünü de pla'lı şekilde taktırınca yaklaşık 4 bin liraya güvenlik işini halletmiş olursunuz.

Geri
Üst Alt