Tüvtürk Araç Muayenesi Ağır Kusur Tablosu 2021

Kayar led olunca kalmasi sacma, orjinalden kayanlar var.Neden kalsin kayan led

kayar led olunca kalıyor
Sanırım yine sizinle konuşmuştuk fakat kayar led olunca kalmıyor. Öyle olsa fabrika çıkışlı araçların da kalması gerekir. Şayet sırf kayar led'den bırakan Tüvtürk şubesi varsa bizzat şikayet edilmeli. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sanırım yine sizinle konuşmuştuk fakat kayar led olunca kalmıyor. Öyle olsa fabrika çıkışlı araçların da kalması gerekir. Şayet sırf kayar led'den bırakan Tüvtürk şubesi varsa bizzat şikayet edilmeli. 
Ahmet bey forumumuzdan bir arkadaşı bırakmışlardı muayeneden.

Ahmet bey forumumuzdan bir arkadaşı bırakmışlardı muayeneden.
Doğrudur, o şube şikayet edilebilir. Geçtiğimiz hafta arkadaşımın Mini Cooper aracına Çin'den aldığımız kayar ledli ön far ve stopları takmıştık. Sorunsuz geçti muayeneden. 

O şube ile ilgili şikayetvar'a da bir konu açın derim. İşi bilmeyen adamların yaptığı hatalar yanına kar kalmamalı. 

Kasim 2019  aracimin son muayene gecerlilik tarihi..  Ilk muayenesi olacak... 3. Servis bakimi da Ocak 2020'de..

Hangisini once yaptirmaliyim..? 

(2017 Mart trafige cikisli 1.4 TSI Man.)

Konuyu sağda solda ararken meğerse yuvada varmış, gözden kaçmış. Konuyu tekrar hortlatıyorum ama, sorum şu; aracım 2013 Comf. 14 TSI Golf 7. Aracımda halojen far sistemi var, ben bunu tüm değişiklikleri yaparak orijinal highline ile gelen basic bixenon far ile değiştireceğim. Bir tek far yıkama olmayacak, afl vs kusursuz olacak.

Ne dersiniz muayeneden geçer mi? Kusur listesinde far yıkama gözükmüyor. Saygılar.

Konuyu sağda solda ararken meğerse yuvada varmış, gözden kaçmış. Konuyu tekrar hortlatıyorum ama, sorum şu; aracım 2013 Comf. 14 TSI Golf 7. Aracımda halojen far sistemi var, ben bunu tüm değişiklikleri yaparak orijinal highline ile gelen basic bixenon far ile değiştireceğim. Bir tek far yıkama olmayacak, afl vs kusursuz olacak.
Ne dersiniz muayeneden geçer mi? Kusur listesinde far yıkama gözükmüyor. Saygılar.
Afl otomatik far yukseklik ayari sorunsuz calisirsa gecer bence

@HONEY Hocam sizce bizce yok, kural belli, eksikse kalırsınız. Bunlardan biri olmasa dahi kalmıyorsanız, Tuvturk çalışanının insafına kalmışsınız demektir.

Tuvturk broşürlerinde yazan şu "XENON (gaz deşarjlı) farlar Gaz deşarjlı (XENON) far kullanan motorlu araçlarda, far yıkama, temizleme mekanizması ve otomatik çalışan far ayar mekanizması bulundurulması zorunlu olup, 2014 yılında yayımlanan kusurlar tablosuna kusur olarak eklenmiştir."

https://www.tuvturk.com.tr/images/paylasimlar/pdf/brosurler/TUVTURK_Aydinlatma_Brosur.pdf

Kusurlar tablosunda, far için yükseklik ayar mekanizması çalışmıyorsa ağır kusur. Su jeti çalışmıyorsa hafif kusur sayılacak gibi duruyor. Ama benim tamponda hiç olmayacak. Koca bir soru işareti.?

@yavuzbattal hocam yükseklik ayarını nasıl yapacaksınız yani çamurluğun oralarda bi yerde bir yükseklik ayar mekanizması var arka aksa takılı bir çubuk  o olmayınca bi xenon karşıdakiler için tam bir eziyet oluyor bu yüzden tuvturk den geçmeycektir bildiğin sonradan takma zenon muamelesi görecektir.

images.jpg

@yavuzbattal kokay gelsin bende de dediğiniz siztem var far yıkama yok ben geçtim ama teredütüm varmıydı vardı götürürken açıkçası ama geçtim ordaki personelin insafına kalmış bence arkadaşımda passat b8 vardı amerikan parklarla geçti.aracın fotolarınıda Atıyorum.

7122A7E5-6102-47F7-A256-7BFD25BB45AF.jpeg

799E208C-EA9D-4CB0-ABDC-25C490C5202B.jpeg

DD316184-F7D0-4B9D-A49B-DA49FD20273E.jpeg

@thelakayit Erhan yükseklik ayar sensörü aliexpres te var. Oradan tedarik edip, yavaş yavaş toplarım yada Ankara'da başka bir formül var. Necati ustam sağ olsun. : )

@Hsari Hüseyin maşallah. Bende senin yoldan devam gibi duruyor. Sende tam set olarak mı geçtin? Gateway, BCM, Afl vs gibi

Arkadaşlar genel bilgi olsun. Bu gün TÜVTÜRK istasyonuna gittim ve farklı zamanlarda 3 kontrolcüyle konuştum Xenon olayını. Üçü de aynı cevabı verdi. Tesisat orijinal ve far yükseklik ayarı otomatik oluyorsa bize yeter dediler. Kontrolcüler tampondaki su fıskiyesi sorun değil, tamponda yoksa bakmayız dediler. Güzel haber....

Geri
Üst Alt