Tüvtürk Araç Muayenesi Ağır Kusur Tablosu 2021

Yok hocam u led bir arkadaştan halojen buldum sök tak yaptım geçtim muayeneden sonra tekrar sök tak yaptım seneye muayene var yine :)

@bf417 Selamlar benzer problem Golf 6 alan arkadaşımda var aynı şekilde yüksek süratle (120 km/h üzeri) ben sürerken test ettim araç sağa çekti. Çokta takıntı yapacak kadar değildi onun ki sizin kini bilemiyorum.

Fren konusunda uzman sizin sorununuzu nokta atışı kökten çözecek bir tanıdığım yok üzgünüm.

@onurmat hallettim sorunu yine de teşekkür ederim arkadşınız da baktırabilir bilgisayar ile rot ayarı yapan bir yer rot ile direksiyon açısında hafif fark varmış denedim şu an için düzgün gibi bu sefer 190 ile denedim sıkıntı yok😁

Hocam,

Güncel piyasa bilgimiz olsun ne marka balata takıyorlar ve işçilik montaj dahil toplam ne tutuyor ?
Hocam arada kaynamış zaman geçmiş kusura bakmayın. 600 tl ye işçilik dahil halletmiştim. Sanayi fiyatlarında da bu rakama yakın fiyatlar çıkınca zaten direk servis dedik 

bende farları söküp gidecem galiba :((((((((((((((((((

@Golf54 neden söküp gidiceksiniz ben anlamadım bendede çift u led var sinyallerde normal yanıyor kayar değiş normal şed olunca geçmiyor mu? Ledler geçiyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin?

Maddeler içerisinde yer alan fren sistemi kategorisine girdiği için ve aracın direkt frenlerini ilgilendirdiği için muayeneden geçmez. Muayenede lamba yanmasa dahi balatalar bitik olduğunda geçmiyor. 
Fren balataları ışığının yanması bir şey ifade etmez !

Muayeneci zaten platformda aracın altına giriyor balatayı elle/gözle muayene ediyor notunu veriyor. Bitikse geçemez

Bitik olmayan bir balatanın uyarı ışığını yaktığını görmüştük geçenlerde bir başka alt konuda...

Muayeneci beyinin kendi sulanmalarıyla ilgili alakasız uyarı lambalarıyla ilgilenmez 

Kendisi sadece fiziksel mekaniksel eksiklere not verir. 

Örneğin emniyet kemerleri?

Araç beyni devamlı tın tın tın kafa deşiyor değilmi? Ayrıca ekranda kırmızı emniyet kemeri uyarısı!! Bunlar elektronik uyarılar. 

Varmı emniyet kemeri beyin merkezli takılmadığı durumlarda

uyarı sesi vermiyor!!

Ekranda kırmızı uyarı ikonu yanmıyor maddeleri

Aracın elektronik uyarı sistemi kendini bağlar

Muayeneciyi fiziksel mekanik kontrol!! İlgilendirir

@Savatage Hocam benim tecrübe ettiğim ve duyduğum kadarıyla geçmiyor. Dediğiniz gibi asıl olarak mekanik durumuna bakılıyor aracın. 2016 yılında 2013 model aracımın balata ikaz ışığı yanıyordu, bundan dolayı kalmıştım. Sorduğumda ise balatanın bitik olmadığı, ışık yandığı için kaldığını belirtmişti görevli. Biraz da insiyatife bağlı diye düşünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@AhmetCakmak

Vayy vayyy güzel bir sonuç çıkıyor buradan?

Ben şimdi sanayide muayeneden 2 gün önce sıfır balata taktırıcam ama sanayideki abdülvahap usta öyle vag com laptop kablo işi bilmediği için ekranda balata uyarı ışığı açık kalacak yani söndüremedik lambayı !!

Muayeneden geçirmediler yani?

Niye geçirmezler?

Adam sanayide değiştirme git yetkili vw servisinde değiştir diyor sanırım?

TÜVTÜRK !!

KİMİN???

@AhmetCakmak

Vayy vayyy güzel bir sonuç çıkıyor buradan?

Ben şimdi sanayide muayeneden 2 gün önce sıfır balata taktırıcam ama sanayideki abdülvahap usta öyle vag com laptop kablo işi bilmediği için ekranda balata uyarı ışığı açık kalacak yani söndüremedik lambayı !!

Muayeneden geçirmediler yani?

Niye geçirmezler?

Adam sanayide değiştirme git yetkili vw servisinde değiştir diyor sanırım?

TÜVTÜRK !!

KİMİN???
@mehmetmert hocamın dediği gibi balata değişince ışığı da kendiliğinden söner hocam. 

@Golf54 neden söküp gidiceksiniz ben anlamadım bendede çift u led var sinyallerde normal yanıyor kayar değiş normal şed olunca geçmiyor mu? Ledler geçiyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin?
kayar led olunca kalıyor

Geri
Üst Alt