Silecek suyu

Golf835

Katılımcı Üye

İsim
Berker
2 Ocak 2019 Dogus Cankaya da 2. Yillik bakim yapildi. Normalde 1 lt eklenen cam suyu 2 lt eklendi onlari teklifi benim de kabul etmemle. Bugun 18 Ocak 2019. Aksam gelirken silecek suyu ekleyin uyarisi cikti ve unlem isareti yaniyo su an... 16 gunde Ankara da sabah ise git aksam gel kullanimiyla silecek suyumu uyari verdirecek kadar kullanip bitirmis olabilir miyim ?? Yollar kar buz camur ama aldigimdan beri hic silecek suyu uyarisi almamistim.. Acaba depo delinmis olabilir mi :s 

Ve silecek suyu olarak ne eklemeliyim ?

20190118_201435.jpg

20190118_195222.jpg

xenon varsa 6 litre, değilse 4 litre kapasite var hocam. Bitmiş olabilir, normaldir.

Kış için shell in mavi bidonda satılan suyu var kokusu hoş ondan koyup takip edin bakalım birkaçgün azalma olacakmı.Antifreeze uyarı verirse asıl sorun orda ne yapacaz.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kış için shell in mavi bidonda satılan suyu var kokusu hoş ondan koyup takip edin bakalım birkaçgün azalma olacakmı.Antifreeze uyarı verirse asıl sorun orda ne yapacaz.

Antifreeze uyarisi neden olur ? 16 gun once bakimdan cikti bu araba :s

Ben 2 lt cam suyu koyun demisim. Ama faturada cam suyu ucreti yok :s 

Acaba unuttular mi koymayi (?)

20190118_213040.jpg

20190118_213102.jpg

Antifreeze uyarisi neden olur ? 16 gun once bakimdan cikti bu araba :s
Cam suyunu ekleyerek çözüm bulabiliriz.Antifreeze azalırsa yada özelliğini kaybedip derece düşüklüğü yaşanırsa buna eklemede yapılması tavsiye edilmiyor galiba.

Dogus Cankaya 2. yillik bakimda antifirzli silecek suyu koymayi unutmus is emrinde 2 lt cam suyu KOYULACAK yazmasina ragmen. Bizim hatamiz diip ozur dilediler. 2 lt cam suyu alip ekledik. 34,60 TL . agzina kadar da damacana kalitesinde su doldurdular. 2lt antifirz 3 lt yakin da su karisimi oldu yani... Bu arada motoru yikatmayi 2017 den sonra WV yasaklamis. Bir de Golf 8 ile  ilgili duyumlari yokmus.. Dolasan foto ve videolar yalanmis :D

20190119_115627.jpg

2 Litre cam suyuna 35 TL alınması golf 8 fotoğraflarından daha enteresan.

2 Litre cam suyuna 35 TL alınması golf 8 fotoğraflarından daha enteresan.
Katılıyorum bi cam suyu için oldukça pahalı., ancak geçen sene 1lt. "ultra konsantre" sonax antifirizli cam suyuna 17 lira ödemişken., şimdi olmuş 38 lira

Herşey o kadar pahalı olduki insan ne diyeceğini şaşırıyor., tamam 5-10 liraya da var ancak o ürünlerin hepsi insan sağlığı için çok zararlı olan methanol barındırıyor.

Ben würth cam sabunh kullanıyorum . Sakarya pek soğuk olmadığı için sıkıntı olmuyor . Soğuk biryerde yaşıyorsanız würth cam sabunu + ipa + su karışımı kullanabilirsiniz .

En güzeli marketten 5 litesi 10 liraya alıp kullanmak, altı üstü camı silecek, haa ben serviste satılanlarında markette satılandan kaliteli olduğunu zaten düşünmüyorum, kitresi 50 kuruş olan silecek suyunun iki litresini 35 liraya satınca ürünün kalitesinin artacağını da zannetmiyorum.

ben servisin verdiği yukarıdaki ürün eksttadan şişe su veya saf su katıyorum biraz da ipa izopropil alkol ekliyorum karışım yapıyorum kendimce 

Geri
Üst Alt