Yeni Golf 8 Kameralara Yakalandı

@bf417 hocam şehir içi test için mecburen giydiriyorlar. Amacının fotoğraflardan aracın tam olarak ölçülerinin çıkarılmaması olduğunu duymuştum.

-Aydınlatma konusunda Matrix led farlarla iyi bir adaptif aydınlatma bekliyorum. 

-Mercedes a serisinden sonra arka tarafta kaliteyi yükseltmek zorunda kalacaklarını düşünüyorum. 

-yalıtımın artmasını bekliyorum, özellikle zayıf olan yol sesi yalıtımı ortadan kalkmalı. 

-t-roc’ta bile olan otomatik bagaj kapağı golfte de olacaktır. 

-rakibi astra’nın arka koltuklarda bile ısıtma sunmasından sonra o tip opsiyonlar artacaktır. 

-soğutmalı (havalandırmalı) koltukların gelebilecek opsiyonlar arasında olduğu u düşünüyorum. 

-dış tasarım olarak biraz daha arteon, Tuareg dilinde bir tasarım olacağını umuyorum, renderlardaki ve yakalanan görüntülerdeki tasarımlar vw’nin yeni felsefesine göre sönük kalıyor. 

-adaptif şaşili versiyonlarda, tesladaki gibi hafızalı şaşi olmasını bekliyorum.

-ortadaki ekranın yukarı taşınacağını düşünüyorum (ki sürüş güvenliği adına olması gereken de bu)

-son olarak da temenni nitelikli bir şey olarak sunroof seçeneğine ek ya da yerine çift sunroof ya da cam tavan gelmesi dileğiyle.

3 saat önce, mehmetmert yazdı:

Tarihe not olsun...

-Araç fotoğraftakine çok benzer olacak ama beğeneceğiz,bu jantlarla falan garip durmuş

-İçerisinde bol bol oyuncak olacak , mesela hayalet ekran gelişecek + olarak yeni touregdeki gibi kocaman ekran bizi bekleyecek.Ambiyans aydınlatması olucak mest edicek şekilde

-Direksiyondaki tuşlarında dokunmatik olmasını bekliyorum ben ekstradan.

-Headup display ve 360 derece kamerada opsiyon listesinde kendisini bulacak.Head - up muhtemelen çok daha gelişmiş olacak.Sadece ufacık bir kısma değilde , hani camın en üstünden en altına kadar yansıtabilecek.

-Muhtemelen max 30-40kg falan hafifleyecek , bu hafiflemeye ek olarak daha rijit daha teknolojik ,daha büyük olacak...vs

-Aracın elektrik sistemi olarak 12V'dan 48V'a geçilebilir.Elektrik destekli 1.5 TSI motor görebiliriz(sıfır lag) , tdi konusunda tdi 120 ünite görev yapıp çok fazla beygir ve güç beklememiz lazım.48V'luk bir tdi ünite olurmu bilmem ama en azındna emisyonları bayağı aşağı çekebilriler.

-Stoplar yıukarıda verdikleri spy gibi ağzımız açık bakacağımız animasyonlar bize seyrettirecek gibi.Kayan sinyal basit kalıcak gibi duruyor yanında :)  Farlar muhtemelen dahada akıllanacak , opsiyon olarak alınan arteondaki gibi viraja girmeden daha farları çevirecek durumda olabilir...vs

-Farların biraz yeni poloyu andıracağını düşünüyorum

-Fake egzoz çıkışlarından yeteri cevabı alıp , bu sefer fake egzoz çıkışından vazgeçeceklerini düşünüyorum

-Avrupada 1.6 TDI ünite satılmayacak gibi duruyor , 2.0 olarak üretilecek.Ülkemize özel downsizing yapılır mı bilmem ama yapılırsa direkt aynı motorun krankları değiştirilip aynı enjektöturbo...vs ile yollanması muhtemel. Emisyon skandalından sonra yatırımı dizele azalttılar bayağı :(  

-Golf R'da 2.5 tsı V5'lik RS motoruna geçilebilir , daha az güç isteyen GTI alacak gibi duruyor.En hızlı TDI yani GTD'ye 240hplik passat motoru gelir mi bilmiyorum.O sınıfta pek rakibi olmadığı için muhtemelen 190-210 hp arasında az maliyetli , tek turbolu dizel bir ünite savaşmaya yetip artacaktır bile.

Bunları tabii gece rüyamda falan görmedim , az çok VW'e ve sızanlara bakarak kendi yorumlarım.11 ay sonra yani aralık gibi ülkemizde alanlar olacak.

Hepimiz Golf 7.5 tan bile habersizken golf 8 beklerken 7.5 çıktı.Bakın bu video 2015 de yüklenmiş.Hayalet ekran , iç bilgi ekranı...vs direkt 7.5'la alakalı :)  Golf 8 'de dokunmatik klima panelide bekliyorum bu arada

Tamamen katılıyorum size hocam. Ortada  bariz şekilde paylaşılmış bilgiler varken aracın tanıtılmasına kısa bir süre kala bu fotoğraflar shop vs olma ihtimali neredeyse yok. Dediğiniz gibi araç teknolojilerinin de gelişmesiyle birlikte iç ve dış tarafta oldukça gelişmiş bir Golf bizi bekliyor. Bunu sadece VW değil rakipleri de yapıyor, yapacaktır. Bakalım hayırlısı.

Dış tasarımda aerodinamik direncin azaltılması için yapılan değişiklikler etkili olmuş gibi duruyor. Tabiki her yönüyle eskisinden iyi olacaktır.

Arka tarafın süzük bakışlı olması dışında güzel olacak gibi görünüyor

uzaması bagaj hacminin artması direksiyonun değişmesi kesin beklentilerimin arasında :)

Bankalar 200.000 TL ye 3500 TL aylık faiz verirken golf 8'in bu kadar merakla beklenilmesi ilginç.

Parasi olmayanlar beklemesinler ilginc ilginc !

Hatta Golf lerinizi satip faize yatirin... Hadi ..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende böyle bir foto buldum. 8 böyle gelirse süper olur bence... 

IMG_20181205_110758.jpg

Bu arabayı yapıp satacak olanlar milyarları kazanacağı halde eminim bu kadar heyecanlı beklemiyorlardır.

İnanılır gibi değil, gerçekten mk8 bu şekilde seriye girecekse, 7 den 7.5 a geçişteki değişikliklerin benzerlerini yaparak neredeyse "0" yeni karoseri yatırım maliyeti ile sadece aydınlatma ve muhtemelen direksiyonu değiştirmeden yeni torpido tasarımı ile girecek. emisyon skandalından sonra yatırımları kısıtladılar galiba..

On 19.01.2019 at 12:52 AM, mehmetmert yazdı:

Tarihe not olsun...

-Araç fotoğraftakine çok benzer olacak ama beğeneceğiz,bu jantlarla falan garip durmuş

-İçerisinde bol bol oyuncak olacak , mesela hayalet ekran gelişecek + olarak yeni touregdeki gibi kocaman ekran bizi bekleyecek.Ambiyans aydınlatması olucak mest edicek şekilde

-Direksiyondaki tuşlarında dokunmatik olmasını bekliyorum ben ekstradan.

-Headup display ve 360 derece kamerada opsiyon listesinde kendisini bulacak.Head - up muhtemelen çok daha gelişmiş olacak.Sadece ufacık bir kısma değilde , hani camın en üstünden en altına kadar yansıtabilecek.

-Muhtemelen max 30-40kg falan hafifleyecek , bu hafiflemeye ek olarak daha rijit daha teknolojik ,daha büyük olacak...vs

-Aracın elektrik sistemi olarak 12V'dan 48V'a geçilebilir.Elektrik destekli 1.5 TSI motor görebiliriz(sıfır lag) , tdi konusunda tdi 120 ünite görev yapıp çok fazla beygir ve güç beklememiz lazım.48V'luk bir tdi ünite olurmu bilmem ama en azındna emisyonları bayağı aşağı çekebilriler.

-Stoplar yıukarıda verdikleri spy gibi ağzımız açık bakacağımız animasyonlar bize seyrettirecek gibi.Kayan sinyal basit kalıcak gibi duruyor yanında :)  Farlar muhtemelen dahada akıllanacak , opsiyon olarak alınan arteondaki gibi viraja girmeden daha farları çevirecek durumda olabilir...vs

-Farların biraz yeni poloyu andıracağını düşünüyorum

-Fake egzoz çıkışlarından yeteri cevabı alıp , bu sefer fake egzoz çıkışından vazgeçeceklerini düşünüyorum

-Avrupada 1.6 TDI ünite satılmayacak gibi duruyor , 2.0 olarak üretilecek.Ülkemize özel downsizing yapılır mı bilmem ama yapılırsa direkt aynı motorun krankları değiştirilip aynı enjektöturbo...vs ile yollanması muhtemel. Emisyon skandalından sonra yatırımı dizele azalttılar bayağı :(  

-Golf R'da 2.5 tsı V5'lik RS motoruna geçilebilir , daha az güç isteyen GTI alacak gibi duruyor.En hızlı TDI yani GTD'ye 240hplik passat motoru gelir mi bilmiyorum.O sınıfta pek rakibi olmadığı için muhtemelen 190-210 hp arasında az maliyetli , tek turbolu dizel bir ünite savaşmaya yetip artacaktır bile.

Bunları tabii gece rüyamda falan görmedim , az çok VW'e ve sızanlara bakarak kendi yorumlarım.11 ay sonra yani aralık gibi ülkemizde alanlar olacak.

Hepimiz Golf 7.5 tan bile habersizken golf 8 beklerken 7.5 çıktı.Bakın bu video 2015 de yüklenmiş.Hayalet ekran , iç bilgi ekranı...vs direkt 7.5'la alakalı :)  Golf 8 'de dokunmatik klima panelide bekliyorum bu arada

Tutturamadiklarim oldu ya , direksiyon neden dokunmatik olmadi :D  

@Golf835 Aynen, Heh bak böyle olsaydı alınabilirdi dedim. R-Line deki çizgilerden çıkılmayıp hafif ovalleştirme yapılmış. Evet keşke böyle olsaymış. 

Tutturamadiklarim oldu ya , direksiyon neden dokunmatik olmadi [emoji3] 
33a8997abd3a7703447a745d1849a635.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt