Yeni Golf 8 Kameralara Yakalandı

AhmetCakmak

Yönetici
İsim
Ahmet Çakmak
Geçenler şu videoyu paylaşmıştık ve çoğu kişi videonun sahte olduğunu iddia etmişti. Ama güncel fotoğraflarla birlikte gerçek Golf 8'in videodaki gibi olduğu ortaya çıkmış durumda. Sizce yeni Golf 8 nasıl olmuş? :)  

Video: https://www.youtube.com/watch?v=Px35uuIiGK8

g1.jpg

g2.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@karakuyu32 Hocam yeni nesil araçların ve markaların tasarımlarında artık minimalize olmaya başladıkları şu zamanda bence bu tasarım normal gibi duruyor. Ayrıca Golf 7.5'dan alıştığımız ön krom çizgi de Golf 8'in bundan çok farklı olmayacağını ortaya koyuyor gibi...

Aylar önce videoda da konuştuğumuz gibi golf 8 bu araç olacak :) zira videodaki araç ile fotoğraflardaki araç uyuşuyor. Ayrıca arka stop tasarımı olarak paylaşılan fotoğraftaki ile de stoplar uyuşuyor. Tavan çizgisinin geriye doğru gittikçe bu denli eğimlenmesi gözüme hoş gelmedi :)

Bence bu araç olmasına imkan yok çünkü en basit polosuna bile son kasası ile çağ atlattı keza passatta öyle. Amiral gemilerinden olan golfünü sadece makyajlayıp satması çok saçma olur.kaldı ki bunca golf kasaları arasında hiçbir zaman model değiştirmede vw makyaj yapmadı.7.5 u kasayı saymıyorum o sadece pazarlama stratejisinden başka birşey olmayan bir araç.

Şu kareyi de göz önüne alırsak arka stopların da uyduğu görülmekte(gte için üretilen stop modeli sanırım bu ama hatlar aynı) 

images (2).jpeg

2015 golf 7 sahibi olarak golf8 in böyle görünmesine sevindim. ( değişiklik çok az ) :)

Hiçbir zaman pazara çıkacak bir ürünü böyle Mc'de göremezsin. Eğer böyle çıktılarsa yola VW çook büyük bir hata yapmış.  Yeni modellerin fabrika dışı testlerini hep fotoğraftaki A klassede görebileceğiniz gibi yapılmalı. Ayrıca burada kullanılan far ve stoplar orjinaliyle birebir aynı olmayabiliyor.

Bu golf başka pazarlar için üretilmiş olabilir. Örneğin; Brezilya.

2019-mercedes-benz-a-serisi-casus-1.jpg

Golf 8 boyle olursa golf 7 ve 7.5 sahiplerinin bircogu bence araclarina daha da sahip cikar keza 8 den daha sportif 7 ve 7.5 golfler

Gerçeği için Biraz daha sabredeceğiz Bence. Ayrıca kişisel düşüncem aracın dışında değişiklik beklesem de iç konsol ve donanimlaeinda birde Elektronik parçaların cogalacagini düşünüyorum.
GOLF 8 daha iddaalı olacak diyorum 7.5 makyajlı kasa çıktığından bu yana ve rakiplerinin ciddi ataklarına Yine segmentinin Yön vereni ve Lideri olmak için Yine Iddaali olmalı...
Golf Mühendisliğine her zaman güvenirim neredeyse Vw nin Amiral Gemisi denebilir Her kesimden kullanıcıya hitap eden bir araç için En ince Ayrıntısına kadar düşünülmüş ve tasarlanmış olma ihtimali yüksek.
Umarım yanılıyor olmam ve 8 serisi Gerçekten çok hoş bir tasarım ve Donanım olarak Çok tatminkar olur.
Bekleyip göreceğiz ve bu arada bir çok haber video ve resim görmek mümkün.
Herkese iyi Forumlar diliyorum .

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En azından Makyajlı Kasa Golf 7.5 dan çok daha Üstün olmalı.

Tarihe not olsun...

-Araç fotoğraftakine çok benzer olacak ama beğeneceğiz,bu jantlarla falan garip durmuş

-İçerisinde bol bol oyuncak olacak , mesela hayalet ekran gelişecek + olarak yeni touregdeki gibi kocaman ekran bizi bekleyecek.Ambiyans aydınlatması olucak mest edicek şekilde

-Direksiyondaki tuşlarında dokunmatik olmasını bekliyorum ben ekstradan.

-Headup display ve 360 derece kamerada opsiyon listesinde kendisini bulacak.Head - up muhtemelen çok daha gelişmiş olacak.Sadece ufacık bir kısma değilde , hani camın en üstünden en altına kadar yansıtabilecek.

-Muhtemelen max 30-40kg falan hafifleyecek , bu hafiflemeye ek olarak daha rijit daha teknolojik ,daha büyük olacak...vs

-Aracın elektrik sistemi olarak 12V'dan 48V'a geçilebilir.Elektrik destekli 1.5 TSI motor görebiliriz(sıfır lag) , tdi konusunda tdi 120 ünite görev yapıp çok fazla beygir ve güç beklememiz lazım.48V'luk bir tdi ünite olurmu bilmem ama en azındna emisyonları bayağı aşağı çekebilriler.

-Stoplar yıukarıda verdikleri spy gibi ağzımız açık bakacağımız animasyonlar bize seyrettirecek gibi.Kayan sinyal basit kalıcak gibi duruyor yanında :)  Farlar muhtemelen dahada akıllanacak , opsiyon olarak alınan arteondaki gibi viraja girmeden daha farları çevirecek durumda olabilir...vs

-Farların biraz yeni poloyu andıracağını düşünüyorum

-Fake egzoz çıkışlarından yeteri cevabı alıp , bu sefer fake egzoz çıkışından vazgeçeceklerini düşünüyorum

-Avrupada 1.6 TDI ünite satılmayacak gibi duruyor , 2.0 olarak üretilecek.Ülkemize özel downsizing yapılır mı bilmem ama yapılırsa direkt aynı motorun krankları değiştirilip aynı enjektöturbo...vs ile yollanması muhtemel. Emisyon skandalından sonra yatırımı dizele azalttılar bayağı :(  

-Golf R'da 2.5 tsı V5'lik RS motoruna geçilebilir , daha az güç isteyen GTI alacak gibi duruyor.En hızlı TDI yani GTD'ye 240hplik passat motoru gelir mi bilmiyorum.O sınıfta pek rakibi olmadığı için muhtemelen 190-210 hp arasında az maliyetli , tek turbolu dizel bir ünite savaşmaya yetip artacaktır bile.

Bunları tabii gece rüyamda falan görmedim , az çok VW'e ve sızanlara bakarak kendi yorumlarım.11 ay sonra yani aralık gibi ülkemizde alanlar olacak.

Hepimiz Golf 7.5 tan bile habersizken golf 8 beklerken 7.5 çıktı.Bakın bu video 2015 de yüklenmiş.Hayalet ekran , iç bilgi ekranı...vs direkt 7.5'la alakalı :)  Golf 8 'de dokunmatik klima panelide bekliyorum bu arada

Geri
Üst Alt