Golf'ü satıp T-Roc

Fiyatı bilmeden karar vermek zor ama bence alınmaz,neden mi?

Ölçüler:(ilk yazdığım golf) 

Boy   4349-4234

Ön teker-arka teker aks   2637-2590

Genişlik(aynasız olarak) 1799-1819

Yükseklik  1452-1573

İç genişlik   1469-1471

Görüldüğü gibi hemen hemen aynı,sadece yükseklik farklı,bagaj hacmi avantajı yok.

Ön göğüs golf 7.5 ile hemen hemen ayni.

Motorlar,şanzıman zaten birebir ayni.(1.4-1.5 bence kayda değer bir farkı yok)

Eğer fiyatı uygun olursa Golf 7 den sıkılanlar deneyebilir,fakat Golf 8 karşısında hiç şansı olmayacaktır.

T-roc almak demek bir alt segmente düşmek demek., T-roc segment olarak B+ segmentinde yani Golf ün dengi bir araç değil

Ben de bir aralar düşünüyordum ama ara sınıf suv olarak geçen juke, arona, mokka, troc gibi araçlar araştırma yapıp hacimlerini göz önüne alınca bana gereksiz gelmeye başladı. İşin içinde Golf olup bagaj hacminin kendi sınıfındaki çoğu araçtan geniş olup Troc ile aynı bagaja sahip olması da eğer maksat değişiklik olsun derseniz geçilecek bir araç durumuna getiriyor Troc’ı. Diğer durumlarda almak gereksiz olur bence. 

Ayrıca Golf, Volkswagen’in en iddialı ve en iyi modeli olmasına karşın Jetta, Polo ve yeni kardeşi Troc Golf’ün konfor kalite ve performans olarak yanından bile geçemez diye düşünüyorum. Yani alt segmente geçip arabanın sadece yerden yüksekliğini arttırmak ilginç bir seçim olur sanki. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fiyatı golften pahalı olacaktır. Ben SUV segmentini gereksiz görüyorum. Aynı araba yerden yüksek diye 10-15 fazla istiyorlar. 
En baz donanım T-Roc 1.0 Tsi 115 Manuel ile en baz donanım Golf 1.0 tsi 115 manuel arasında 250€ fark var. T-Roc 250€ daha ucuz. T-Roc ya 1 çıt ucuz olur ya da Golf’le fiyatları kafa kafaya olur bence. Ama T-Roc’un B segmenti bir crossover olduğunu unutmamak lazım. T-Roc hakkındaki fikrim ise gereksiz bir araba olduğu yönünde. Crossoverları oldum olası sevemedim. Bu segmentte bir araç alacak olsam 500x(Lotus Elan modelinde de kullanılan Chapman strut tipi bağımsız süspansiyon kullanılmakta,eğer Fiat sevmiyorsanız bir daha gözden geçirin), Cx3 ve ya Chr bakardım.

En baz donanım T-Roc 1.0 Tsi 115 Manuel ile en baz donanım Golf 1.0 tsi 115 manuel arasında 250€ fark var. T-Roc 250€ daha ucuz. T-Roc ya 1 çıt ucuz olur ya da Golf’le fiyatları kafa kafaya olur bence. Ama T-Roc’un B segmenti bir crossover olduğunu unutmamak lazım. T-Roc hakkındaki fikrim ise gereksiz bir araba olduğu yönünde. Crossoverları oldum olası sevemedim. Bu segmentte bir araç alacak olsam 500x(Lotus Elan modelinde de kullanılan Chapman strut tipi bağımsız süspansiyon kullanılmakta,eğer Fiat sevmiyorsanız bir daha gözden geçirin), Cx3 ve ya Chr bakardım.
Cx3 ile ilgilenmiştim. Güzel araba fakat arka koltuk yolcu güvenlik puanı düşük diye hatırlıyorum. Arabayı genelde uzunyolda 4 kişi kullanınca soğumuştuk. Onun harici güzel arabaydı.

Citroen klası bi araba olmuş.. Küçük suvlar çok çirkin zaten, sadece GLA iyi satıyor.

T ROC yerine Skoda Karoq u tercih ederdim hatta ilk çıktığında 115.000liradan başlıyordu 1,0 DSG Ambition da 130.000 liraydı aracım 100.000ediyordu o zaman 30.000lira ayarlayabilseydim alacaktım

@ozkancan teşbihte hata olmasın affedersiniz ama attan inip eşşek de değil katıra binme olur bence 😁 melez bir araç safkan golfü çok aratır.

Geri
Üst Alt