Osram Ledriving Xenarc Golf 7

@hakan1979 Arkadaşlar ben sipariş verdim bugün 1 aya gelecek 775euro+kdv dediler gelince fotoğrafları paylaşırım 2019 yılındaki bu mesajına istinadan yazıyorum farlarınız geldi mi taktınız mı acaba merak ettik?

@hakan1979 Arkadaşlar ben sipariş verdim bugün 1 aya gelecek 775euro+kdv dediler gelince fotoğrafları paylaşırım 2019 yılındaki bu mesajına istinadan yazıyorum farlarınız geldi mi taktınız mı acaba merak ettik?
Evet hocam geldi. Ayrı bir konu açıldı, konuyu aşağıya ekledim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ozguven Hocam ben de led far araştıyorum.Halojen ampullerden memnun değilim.Yeni ışık otomotiv firmasnın satmış olduğu  kısalar için ring marka(osram 'ın fabrikasında üretilyormuş) beyaz halojen ampul taktım eskiye göre daha iyi aydınlatma sağladı.Bahsettiğim firma da osram ın ürettiği led ampullü farları Türkiye ye ilk biz getireceğiz demişti.Acaba bu firma aynı firma mı yoksa disribütör mü?Bu arada asya.net firması tekstil makineleri satan bir firma isim karışıklğı olmasın?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@zdezen selam üstad,az önce sercan beyle ben de görüştüm.Sağolsun ilgilendi,farların toplam fiyatı 8,500 tl .Komple led kısalar mercekli.Bir miktar kapora alıp sipariş veriyoruz ortalama 3-4 haftada geliyor dedi.

''8 bin lira buyuk bir para evet fakat taklit cin urunleri takmaktansa bunu almanin estetik, saglamlik ve garanti adina daha saglikli olacaginin kanaatindeyim.'' düşüncenize katlıyorum.Sonuçta  aracı kendim kullanacağım.Ayrıca stop led olayını da sordum.Golf 6 ların var ama henüz golf7 ler için led stop yapmadılar dedi.BElki onu da yaparlar yakında kim bilir..

Ben ciddi olarak bu farları almayı düşnüyorum baklaım nasipse..Şimdilik Ring marka beyaz halojenlerle idare ediyorum..

@cengiz74 hocam ben cin isi replikalara gectim fikrimin degisme sebebi ise yakindan gorup hosuma gitmesi ve ekonomik nedenler.  hem arka led stop hem de j far aldim. aracin goruntusunu acayip etkiledi. bu kadar etkili olacagini dusunmemistim merak ediyorsaniz, yakin cevredeyseniz gelip bakabilirsiniz sizde. 

fakat tabiki de favorim osram :)  

Far-stop değişikliği yapan forumdaşların, bunları kasko poliçelerine ekletmelerini şiddetle tavsiye ederim.

Far-stop değişikliği yapan forumdaşların, bunları kasko poliçelerine ekletmelerini şiddetle tavsiye ederim.
Furkan hocam, ekletmesi kolay, ama replika farın bedeli 3000 ise orijinal farlar servisde daha pahalı, kafadan zarar etmiş olmaz mıyız?

Furkan hocam, ekletmesi kolay, ama replika farın bedeli 3000 ise orijinal farlar servisde daha pahalı, kafadan zarar etmiş olmaz mıyız?
Belirtmedim ama özellikle Osram ledriving far için yazmıştım. Gerçi ben replika farlarımı da kendi değeri üzerinden işlettim kaskoya.

@forzaGilles Ali hocam kalem kalem malzeme fiyatına bakarız ama tahminimce 6000-6500tl civarında yapılabilir diye düşünüyorum. Kur ne kadar yükselmişse de yurtdışından uygun fiyatlı kontrol üniteleri bulunabiliyor. Örnek olarak Bcm ünitesi türkiyede 1000-1500tl civarlarında dolaşsa da yurtdışında bazen 30 euroya bulunuyor. Far yapacağım zaman biliyorsunuz ortalama 3 ay malzeme kovaladım minimum maliyeti yakalamak için. 

@zdezen Hocam hayırlı olsun diyelim.Darısı başımıza.Sİz nereden aldınız acaba farları? 7,5 J farlardan mı aldınız acaba?Full ledli mercekli mi bunlar?Ben Bartındayım siz nerdesiniz?resim atsanız güzel olurdu..keyifli sürüşler.

evet Tuna hocam şuan Comfortline araca (bi-xenon basic yapmak) için ortalama maliyet nedir..?

Sizden haber bekilyoruz.Bu arada benim aracım midline..

:)

@cengiz74 midline yada comfortline fark etmez sonuçta 2 kontrol ünitesi değişecek . Bcm ve gateway. Retrofit bölümünde far yükseltme konusu açmıştım orada parça kodları var. Tabi o verdiğim kodlara yoğunlaşmanız gerekmez bcm ve gatewayin high olması yeterli

Geri
Üst Alt