Dış Depo Kapağı Sorunu

Yenisini almak istemiyorsanız reçeteyi yazıyorum.

Kilit mekanizmasını nasıl söküldüğüne youtube'tan bakın. Kilit mekanizmasını çıkarın. Daha sonra motorun sağında ya da solunda kauçuk malzemeden bir yer var.  Kauçuk yer manuel olarak kilit motorunu hareket ettiren anahtardır. Enjektöre wd40 çekin. İğne ucu ile kauçuk yeri delerek içeriye mercimek tanesi kadar sıkın.  Daha sonra anahtarı yukarı aşağı 5-10 defa yukari aşağı yapın. Yerine mondaj yapmadan test edin. Bu şekilde sorun kalmadı. Denendi onandı.

Kolay gelsin.
Çok teşekkürler, yarın deneyeceğim. Peki sıvı gres yağı olur mu şu an elimde ondan var?

Çok teşekkürler, yarın deneyeceğim. Peki sıvı gres yağı olur mu şu an elimde ondan var?
Olmaz diyemem. Olur da diyemem denemedim çünkü.wd40 kullanma sebebim çözücü özelliği olmasıydı. Katılaşmış bir yağ varsa içerisinde hareket sağlaması için wd40 kullandım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ogzogz selam bahsettiğinz sorun tam olarak nedir? benim de kapakla ilgli sorunım var şöyleki: önceden şoför kapısı açılmadan kapak açılmazdı şimdi açlıyor böyle  bi sorun mu acaba? bir d ekışın kitlerken dızıttt diye ses gelirdi.şimdilerde yok ama

@ogzogz selam bahsettiğinz sorun tam olarak nedir? benim de kapakla ilgli sorunım var şöyleki: önceden şoför kapısı açılmadan kapak açılmazdı şimdi açlıyor böyle  bi sorun mu acaba? bir d ekışın kitlerken dızıttt diye ses gelirdi.şimdilerde yok ama
Depo kapağı ile ilgili 2 arıza var. 

1.dış kapağın sıkışması sonucu kapağı açmama

2.Depo kilit mekanizmasının içindeki motor etrafı yağsız kaldığı için, ya tamamen kilitlenmiyor ya da ya da kilitli kalıp açılamıyor.

@cengiz74 bahsettiğiniz seste,kilit mekanizmasi motoru yağsız kalmış olabilir. Kapıları dışarıdan kumanda ile kilitleyince depo kapağı kilitlenmiyorsa, mekanizmaya yukardaki önerimi uygulayabilirsiniz.

@ogzogz benim kapak kilitleniyor .ama şoför kapısı açılmadan depo kapağı açılmazdı şimdi açılıyor neden acaba?

@ogzogz benim kapak kilitleniyor .ama şoför kapısı açılmadan depo kapağı açılmazdı şimdi açılıyor neden acaba?
Tam emin değilim ama, merkezi kilit ayarlarından deneme yapın. Sürüş esnasında 15km üzerine çıkınca otomatik kapıları kilitleme devredeyse açılmıyor olabilir. Ya da kumandadan basınca sadece şoför kapısı açılsın seneçeneği seçilmiş ise olmuş olabilir. Denemek lazım. 

@ogzogz otomatik kapıları kilitme devrede ayarlarını hiç ellemedim.Kumandaya baslınca kapak da kilitleniyor..

@ogzogz ben şoför kapısını açmadan deponun açılmasın istemiyorum en baştan beri böyleydi.

@ogzogz ben şoför kapısını açmadan deponun açılmasın istemiyorum en baştan beri böyleydi.
Bir yetkili servise danışın ya da kullanım klavuzuna göz atın. Ben de bakacağım. Mutlaka sorunuzun karşılığı vardır.

Tam emin değilim ama, merkezi kilit ayarlarından deneme yapın. Sürüş esnasında 15km üzerine çıkınca otomatik kapıları kilitleme devredeyse açılmıyor olabilir. Ya da kumandadan basınca sadece şoför kapısı açılsın seneçeneği seçilmiş ise olmuş olabilir. Denemek lazım. 

Bir yetkili servise danışın ya da kullanım klavuzuna göz atın. Ben de bakacağım. Mutlaka sorunuzun karşılığı vardır.
Kullanma klavuzunda, "Merkezi kilitleme sistemi ile ilgili açıklamalar" kısmında yukarıda bahsettiğim durumlar ile ilgili açıklamalar var. 

@ozkanbayrakdar 3. Resimdeki bölümde var. 1 cm kadar plastik parça

@ogzogz oraya yaptım fakat hiç bir işe yaramadı. Üstüne bir de tekrar monte ederken dişlisi kırıldı ne kadar dandik bir sistem yapmış bu herifler ya.

Problem şöyle ki, kitlediğimde normal bir şekilde tutuyor fakat biraz daha güç uygulayınca yani mekanizmayı bastırınca bırakıyor kendini. İçerde pay etmiş gibi sanki.

Geri
Üst Alt