Dış Depo Kapağı Sorunu

Merhaba, bugün benimde başıma kalıcı olarak problem çıkardı depo kapağı. Daha öncesinde de bu problemi yaşıyordum fakat kumandadan kilit kapatıp açınca depo kapağını açabiliyorduk.
Neyse bir şekilde açtım, sıvı gres yağı püskürttüm kilit noktasına, şimdi de problem aracı kilitlediğimde dahi depo kapağı kilitlenmiyor, bastığında açılıyor. Bu seferde kilitlenmiyor... Sizce ne olmuş olabilir?
Kilit motoru tamamen bozulmuş hayırlı olsu. 200-300₺ bir maaliyet ile değiştirebilirsiniz internette videosu mevcut parçası kendiniz alıp değiştirebilirsiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba, bugün benimde başıma kalıcı olarak problem çıkardı depo kapağı. Daha öncesinde de bu problemi yaşıyordum fakat kumandadan kilit kapatıp açınca depo kapağını açabiliyorduk.
Neyse bir şekilde açtım, sıvı gres yağı püskürttüm kilit noktasına, şimdi de problem aracı kilitlediğimde dahi depo kapağı kilitlenmiyor, bastığında açılıyor. Bu seferde kilitlenmiyor... Sizce ne olmuş olabilir?
Şöyle bir ilan var kendiniz degistirmek isterseniz

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-passat-polo-oem-depo-kilit-motoru-5c6810773k-5c6810773h-761626416/detay

@mutlubey17 @HONEY  Yalnız aracın kapısını kilitleyip açtığımda depo kapağındaki motordan ses geliyor. Acaba fazla mı yağladım diye düşünüyorum?

[mention=4155]mutlubey17[/mention] [mention=11839]HONEY[/mention]  Yalnız aracın kapısını kilitleyip açtığımda depo kapağındaki motordan ses geliyor. Acaba fazla mı yağladım diye düşünüyorum?
Düğme pime basinca işlem yapıyor mu?

Basinca iceride kalacak tekrar basinca pim dışarı çıkıyor mu?

Pim iceri giderken kafasindaki şapka gibi alan dönüyor kapakdaki dile denk gelip kilitliyor olmasi lazim

Elle bu hareketi yapmiyorsa içindeki dişli mekanik olarak bozulmuş olabilir

Fazla yag sorun cikarticagini sanmıyorum ben Wd40 ile bolca yağlanmıştım

@HONEY Düğme hem içeri gidiyor kitleniyor hem dışarı çıkıyor ucundaki kafa dönüyor. Fakat kumanda'dan kitledikten sonra, yine depo kapağına basınca önce bırakmıyor gibi sonra tekrar basınca kilitlenmemiş gibi pimden bırakıyor. Görünür de ve hissiyatta hata yok. İçerideki motor sesi de geliyor fakat garip bir şekilde kilit tutmuyor. Acaba o düğme'de ki ucu kuru ve depo kapağındaki klips yuvasını kuru mu tutmam lazım?

@ozkanbayrakdar  hocam kuru tutmaktan ziyade yağli olmasi daha iyi olur bence , acaba kilitin kapakta oturacagi yerde bir yamulma falan olupta kilit tutmuyor olabilir mi

[mention=11839]HONEY[/mention] Düğme hem içeri gidiyor kitleniyor hem dışarı çıkıyor ucundaki kafa dönüyor. Fakat kumanda'dan kitledikten sonra, yine depo kapağına basınca önce bırakmıyor gibi sonra tekrar basınca kilitlenmemiş gibi pimden bırakıyor. Görünür de ve hissiyatta hata yok. İçerideki motor sesi de geliyor fakat garip bir şekilde kilit tutmuyor. Acaba o düğme'de ki ucu kuru ve depo kapağındaki klips yuvasını kuru mu tutmam lazım?
Ben pim basılı ve disardayken heryerini bolca yaglamistim kapaktaki delik dahil

Elinizle pim bastirin kilitlemiş farzedin kapak acik olsun

Sonra kumandadan açın hareket ediyor mu?

[mention=16615]ozkanbayrakdar[/mention]  hocam kuru tutmaktan ziyade yağli olmasi daha iyi olur bence , acaba kilitin kapakta oturacagi yerde bir yamulma falan olupta kilit tutmuyor olabilir mi
Çok mantıklı katılıyorum

@HONEY hayır mesela onu da denedim herhangi bir dönme söz konusu değildi. Kapağı açık bıraktım, pimi içeri soktum sonra kumandadan kitledim açtım dönme olmadı.

[mention=11839]HONEY[/mention] hayır mesela onu da denedim herhangi bir dönme söz konusu değildi. Kapağı açık bıraktım, pimi içeri soktum sonra kumandadan kitledim açtım dönme olmadı.
O zaman kapaktaki dilde sorun yok

Eliniz yatkinsa söküp dağıtıp temizleyin nasil olsa bozuk gibi şansinizi denersiniz

Olmazsa yetkili servisde degisim fiyati ve size attigim link fiyat karsilastirmasi yapar karar verirsiniz

Aliexpres de 90 tl civariydi sanirim oradan da siparis verebilirsiniz

@HONEY Yarın tekrar detaylı bir şekilde bakarım bilgilendirmeyi bu konu üzerinden yaparım. Teşekkür ederim.

Yenisini almak istemiyorsanız reçeteyi yazıyorum.

Kilit mekanizmasını nasıl söküldüğüne youtube'tan bakın. Kilit mekanizmasını çıkarın. Daha sonra motorun sağında ya da solunda kauçuk malzemeden bir yer var.  Kauçuk yer manuel olarak kilit motorunu hareket ettiren anahtardır. Enjektöre wd40 çekin. İğne ucu ile kauçuk yeri delerek içeriye mercimek tanesi kadar sıkın.  Daha sonra anahtarı yukarı aşağı 5-10 defa yukari aşağı yapın. Yerine montaj yapmadan test edin. Bu şekilde sorun kalmadı. Denendi onandı.

Kolay gelsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yenisini almak istemiyorsanız reçeteyi yazıyorum.
Kilit mekanizmasını nasıl söküldüğüne youtube'tan bakın. Kilit mekanizmasını çıkarın. Daha sonra motorun sağında ya da solunda kauçuk malzemeden bir yer var.  Kauçuk yer manuel olarak kilit motorunu hareket ettiren anahtardır. Enjektöre wd40 çekin. İğne ucu ile kauçuk yeri delerek içeriye mercimek tanesi kadar sıkın.  Daha sonra anahtarı yukarı aşağı 5-10 defa yukari aşağı yapın. Yerine mondaj yapmadan test edin. Bu şekilde sorun kalmadı. Denendi onandı.
Kolay gelsin.
Süper bilgi ellerinize sağlık

Geri
Üst Alt