Dış Depo Kapağı Sorunu

2 yıldır 3-4 defa başıma geldi açılmama durumu. Buradaki yöntemlerle bir şekilde açtım. Bazen ertesi gün açıldı. Bazen yakıtım çok azken riske girmemek için kapağı açıp öyle gidiyordum benzinliğe. Çünkü ne zaman sıkışacağı hiç belli olmuyordu. Wd 40 sıkıyordum ara ara. Uzunca bir süre sıkışmayınca farkettim ki, artık kilitlemiyor açık açık geziyormuşuz. 

Siz de kontrol edin bence. 

Soruna bak şaka gibi...

Benim araçta kapak 1 kere takılı kaldı, o da hava eksi bilmem kaçtı DONMUŞTU :)   (kar vardı, buz vardı)

Kapağı avuç içiyle biraz okşayınca Erittim buzlanmayı açıldı :D  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Genelde Bu depo kısımların temizliği ve bakımı unutulur. 

Aracımı yıkayınca ara sıra depo kapağı kısmını da temizler , yağlarım sanırım bundan olsa gerek hiç aracımda sorun yaşamadım.

Genele Bu depo kısımların temizliği ve bakımı unutulur. 
Aracımı yıkayınca ara sıra depo kapağı kısmını da temizler , yağlarım sanırım bundan olsa gerek hiç aracımda sorun yaşamadım.
Güzelce temizleyip arada wd40 ile yağlamak en sağlıklısı olucak galiba sonra bozulup gidiyor

Geçen hafta kavrama değişimi için götürdüğüm sırada bu sorundan bahsettim, ben de de oluyor sık sık. Maalesef yakıt deposu kilit mekanizması  değişmeden düzelmez, masrafı indirimli 400 TL dediler, yaptırmadım, yarım depodan inince ilk fırsatta benzin alıyorum. İyiniyete sokmadılar. Şaka gibi değil mi !!! Bu arada benim yöntem kumamdadan çok hızlı kapa aç yapmak, birkaç defada bırakıyor kilit açılıyor..

Geçen hafta kavrama değişimi için götürdüğüm sırada bu sorundan bahsettim, ben de de oluyor sık sık. Maalesef yakıt deposu kilit mekanizması  değişmeden düzelmez, masrafı indirimli 400 TL dediler, yaptırmadım, yarım depodan inince ilk fırsatta benzin alıyorum. İyiniyete sokmadılar. Şaka gibi değil mi !!! Bu arada benim yöntem kumamdadan çok hızlı kapa aç yapmak, birkaç defada bırakıyor kilit açılıyor..
Bazı yöntemlerle açılıyor en sonundada hiç kilitlemiyor zaten[emoji23]bozuluyor tamamen. Serviste değiştirmek en temizi 2 yıl parça garantisi old. İçin tekrar bozulursa kafanız rahat olur.

Dün akşam bu depo kapağının açılmama sorunu aynısı başıma geldi açamadık., yol yardımı aradım onun yönledirmeleriyle zor da olsa açabildik., yakıtı aldım bu seferde aracı kitleyince depo kapağı kilitlenmedi., bu gün servise gittim., Golf, Passat, Tiguan hepsinde kronik problem olduğu söylendi.,

Akşam saati olduğu için yarın sabaha randevu aldım., yedek parçadan sordular ellerinde varmış., yedek parçaya bakan elemana parçanın kodunu ve şuan takılacak parçada revizyona gidilip gidilmediğini sordum., aracın şasi no su ile ekrandan baktı., Eski parçanın sonu H ile biterken yeni parçada revizyona gidilmiş (iyileştirme diyelim)., ve son harf K ile bitiyor., bakalım artık hayırlsı yarın depo kapağı kilit mekanizmasının motoru uzatılmış garantiden değişecek.. 

Gelişmeleri yazarım..

wd 40 gerçekten iyi bir yağlayıcıdır

asıl gücünü ise pas sökmede gösterir

çünkü asıl amacı öncelikli olarak pası açmaktır

..........ancak........

yanlış bir bilgidir ki;

maalesef heryere sürüyoruz

en basit çocuk oyuncağı dişlisinde bile bir sıvı gres görürüz

sıvı gresi sürme nedeni ise plastik hareketli aksama zarar vermemesidir ve akma sıçrama yapmaz

ben aracımın bütün hareketli parçalarını önce balata spreyi ile tertemiz yaptım

sonra da sıvı gres ile yağladım

aynen fabrıkanın yaptığı gibi de oldu

kapı menteşeleri cam tavan iç ve dış kapı kilidi bagaj....

aklınıza gelebilecek her yer için sıvı gres

yanlış bilgi ise düzeltilebilir tabi ki

Bizdede golf 7 2013 araç mevcut 2.el aldık. Şuanda farkettik ki depo kapağı hep açık hiç kilitlenmiyor. Aracı kilitleyincede açık kalıyor. Sorunun çözümünü bilen varmıdır? Takılma vs yok sürekli açık kalıyor depo kapağı da direk çevrilerek açılıyor.

Bizdede golf 7 2013 araç mevcut 2.el aldık. Şuanda farkettik ki depo kapağı hep açık hiç kilitlenmiyor. Aracı kilitleyincede açık kalıyor. Sorunun çözümünü bilen varmıdır? Takılma vs yok sürekli açık kalıyor depo kapağı da direk çevrilerek açılıyor.
Depo kapağı çevrilerek açılıyor o normal. Kilitlemesi için kilit motorunun değişmesi lzm

@mutlubey17  Alprsln1905  arkadaşlar bendede aynı durum var 2013 1,6tdi aracim depo kapağı  kilitleme ve açma yok, sürekli açık (basınca tık diye kapak çıkıyor dışarı ) sorun çözümü kilit motoru değişimidir ? maliyet nedir pekii teşekkürler :(

[mention=4155]mutlubey17[/mention]  Alprsln1905  arkadaşlar bendede aynı durum var 2013 1,6tdi aracim depo kapağı  kilitleme ve açma yok, sürekli açık (basınca tık diye kapak çıkıyor dışarı ) sorun çözümü kilit motoru değişimidir ? maliyet nedir pekii teşekkürler
Serviste 200-300₺ gibi bir rakam çıkıyır olması lazım internetten parçayı alıp kendinizde değiştirebilirsiniz internette videosuda var ancak 2 sene içinde gene motor bozulursa sıkıntı olucak diye serviste değiştirdim ben.

Serviste 200-300₺ gibi bir rakam çıkıyır olması lazım internetten parçayı alıp kendinizde değiştirebilirsiniz internette videosuda var ancak 2 sene içinde gene motor bozulursa sıkıntı olucak diye serviste değiştirdim ben.
@mutlubey17 Teşekkürler kardeşim , kendim değişmeyi düşündüm fakat araştırdım nette video bulamadım linki varsa paylaşırmısın ?

Geri
Üst Alt