Dış Depo Kapağı Sorunu

mutlubey17

Katılımcı Üye

İsim
İsmail
İyi günler herkese. Yaklaşık 4-5 ay önce benzinliğe yanaştım ancak yakıt alabilmem mümkün olmadı dıştaki depo kapağı açılmıyordu içteki elinizde çevirilen değil dışındaki normalde bastırdığımızda geri atıp açılan kapak o an kilitleyip açtım neler neler şans eseri açıldı pekte önemsemedim.Ordaki kilide ince yağ sürdüm biraz bi sorun yoktu. Taki bugüne kdar bugünde aynısı oldu ne kadar aracı kilitleyip açsamda açılmadı servis danışmanını aradığımda bu sorunun bazen yapabildiğini söyledi çözüm olarakta aracı kilitledikten sonra kilit açma tuşuna basılı tutup kapağı öyle açmamı denememi istedi ve gerçekten de açıldı.Başka başına gelen birileri oldumu acaba ? Olursada bilgi olsun diye paylaşmak istedim. Golf 7 2013 model 111.xxx kmde araç cidden garip yani. Bu kapağın kilidini neyle yağlarsam daha iyi olur acaba ? Birde özellikle bu şöför tarafının kapının kulbu dış taraftaki çok yağsız gibi hissettirmeye başladı ne sürmek gerekir ? Bilgisi olan abilerimin yorumlarını bekliyorum.
ab41ec23d0c96b72e18a84b3c3c51408.jpg
3c3763e90bdee4f6bd192cdbd261eb1d.jpg

@mutlubey17 Abi bilgilendirme için teşekkürler ancak kapı kolunun resmini de koymuşsun onda da mı sorun var onu neden paylaştığını pek anlayamadım.

Mutlu hocam aynı depo kapağı sorunu bende de oldu,bende sizin gibi çağrı merkezini aradım ve beni şu şekilde yönlendirme yaptı,yakıt alımı olacağı sırada kumanda dan  kapatıp açmamı tavsiye etti,bende kendilerine şaka yaptıklarını her seferinde bunu şekilde mi ?  yapacağım bu olayın bir resetlenmesi falan yok mu diye sorduğumda ise kronikleşmiş bir arıza olabileceğini ve en yakın serviste depo kapağını değişiminin olacağını söyledi yani kısaca 500-600tl gibi bir harcama olabilirmiş,bende inat ederek gitmedim.

Sonuç olarak anahtar yarım kontak açık iken kapağı 2 defa zorladım,basmak suretiyle sonra,anahtarı çıkarıp bütün camları kumanda üzerinden kapandıktan sonra 5 saniye bekleyip yeniden kumandadan açtım,belkide salakça bir denemeydi ama oldu. Şimdi ise Benzin istasyonuna geldiğimde hiç bir sıkıntı yaşamıyorum,bu benim basitce uydurmuş olduğum bir yöntemdi ve kesinlikle işe yaradı,sizde bir deneyin kaybedecek birşey yok :D   Farklı bir yöntemi var ise de üstadlar öneride bulunacaktır. :D  

Hocam yağlama için internetten de bakın bence würth ün sıvı gres var onu kullanabilirsiniz güzel bi yağ

[mention=4155]mutlubey17[/mention] Abi bilgilendirme için teşekkürler ancak kapı kolunun resmini de koymuşsun onda da mı sorun var onu neden paylaştığını pek anlayamadım.
Kapı kolunun tam o kısmı belli olsun diye koymuştum sadece.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam yağlama için internetten de bakın bence würth ün sıvı gres var onu kullanabilirsiniz güzel bi yağ
Dış taraftaki kulp ve kapı kilitlerinde kullanılabilir mi ?

Aynı sorundan servise gittim depo kapağındaki kilit mekanizması garantiden değiştirildi. Uzun süredir sorun yok. 

Aynı sorundan servise gittim depo kapağındaki kilit mekanizması garantiden değiştirildi. Uzun süredir sorun yok. 
Aracın garantisi yokki benim,fiş verdilermi acaba size ücreti ne kadarmışki ?

Hocam takılma yapmaya başlamışssa  bozulacak demektir. Bende de takıldı ve ne yaptıysak açamadık. Ben yolda kaldığım için kilidi kırdım. 300 tl ye de kilit değişimi yapıldı . Kronik bir sorun ve bozulmasının sebebi bence yukarıda anlatılan  açma kapama yönteminin uygulanamayışı. Ve bu yazılımla düzeltilmiyor ilginç bir şekilde. Israrla böyle açtırıyor volsvagen. 

Yeni model arabalara biniyoruz zannediyoruz cidden yaşadığımız şeylere bak [emoji23] Bu depo kiliti,kapı kilitleri ve dıştaki kapı kulplara wd40 uygulasak doğru mu yapmış oluruz ?

Aracın garantisi yokki benim,fiş verdilermi acaba size ücreti ne kadarmışki ?

Herhangi bir belge vermediler fiyatı hakkında bilgim yok. 

hocam sıkıntı etmaeyin ben bu yüzden servise gittiğimde arabamın garantisi bittiği için 300tl fiyat istendi işçilik artı parça

çözüm WD-40 hocam 

serviste elletmedim bende benim sıkıntım aracı kilitliyordum depo kapağı kilitlenmiyordu

bu kilit mekanizmasına arabayı yıkadıktan sonra iyice temizleyip wd-40 sıktım 3 gün boyunca ara ara arabaya binerken inerken vs

bagajda wd-40 ile gezdim resmen ama sorunum çözüldü 

bi deneyin wd-40 ı bir kaç gün

Geri
Üst Alt