Golf 7 Arka Kapı Eşiklerinde Su Sorunu

faruk28

Üye
İsim
ömer faruk
Merhabalar arkadaşlar.2013 golf 7  aracım var.Karadeniz de yaşıyorum haliyle yağışın bol olduğu yer.arka kapı eşiklerinde sağ ve sol kapı eşiklerinde su birikmesi oluyor.kapıyı açınca eşikte ve kapı ile eşik arasında ki boşlukta su birikiyor hatta eşiği aşan su paspasa haliyle de döşemeye geçiyor.eşikteki plastik ile fitilin birleşim yerinde de ıslaklık oluyor arabanın içinde ağır bir koku var inanın araçtan soğudum satmayı düşünüyorum ancak bu şekilde de satmak doğru olmaz.Alıcıyı kandırmak bize yakışmaz bu şekilde de satsam alıcı arabayı alır mı o da var.Bunun çözümü nedir var mı başına böyle bir durum gelen o eşikte ki su kokuya neden olur mu başka bir yerinden su alabilir mi kokunun nedeni başka bir yerden olabilir mi.Resimlerini de atıyorum çözüm için yardımcı olursanız çok sevinirim.

IMG_4012.JPG

IMG_4001.JPG

IMG_4002.JPG

IMG_4004.JPG

IMG_4006.JPG

IMG_4007.JPG

IMG_4008.JPG

IMG_4011.JPG

@yusuf Hocam su içeriye giriyor ki resimlerde de belli aşırı koku var.eşik le fitilin birleşim yerinde 2.fotoğrafta da göründüğü üzere döşemeye ulaşıyor gibi 

@yusuf Hocam su içeriye giriyor ki resimlerde de belli aşırı koku var.eşik le fitilin birleşim yerinde 2.fotoğrafta da göründüğü üzere döşemeye ulaşıyor gibi 
Hocam bu genelde inip binerken oralar ıslanıyor. Gece donuyor gündüz geri eriyor. Kolay kolay buhar olmuyor. Döşemeleri kontrol edin ıslak değilse sıkıntı yoktur 

@Muhammed Su alıp paspasa su gelmesi paspasa inerken suyun döşemesin üzerinden geçmesi  aracın içinin kokması normal bişey mi :)

@yusuf Hocam benim arabaya arkaya inen binen olmuyor yağmur yağıyor akşamdan bırakıyorum arabayı sabah açıyorum arka kapıları eşiklerde su bezle siliyorum.aracımda havuzlu plastik paspaslar var baktım onda da az da olsa su birikiyor ve en rahatsız eden durum ise arabanın için aşırı rutubet kokusu var.şu yorumun altında paylaştığım fotoda ki su plastik eşiğin altından döşemeye geçebilirmi acaba(not resim havanın kuru hali bu arada)

IMG_4001.JPG

@yusuf Hocam benim arabaya arkaya inen binen olmuyor yağmur yağıyor akşamdan bırakıyorum arabayı sabah açıyorum arka kapıları eşiklerde su bezle siliyorum.aracımda havuzlu plastik paspaslar var baktım onda da az da olsa su birikiyor ve en rahatsız eden durum ise arabanın için aşırı rutubet kokusu var.şu yorumun altında paylaştığım fotoda ki su plastik eşiğin altından döşemeye geçebilirmi acaba(not resim havanın kuru hali bu arada)

Ekli dosyayı görüntüle 18495
Benim araçta da oluyor oralar ıslak, çok şiddetli yağışlarda. özellikle sağ arka kapıda.

Ekli dosyayı görüntüle 18495
Hocam öncelikle bagajı kontrol edin. Stepne yanına bakın. Oralar genelde su alabilecek yerler. Orada şu yoksa kapıları kapatıp dışardan bir simetri bozukluğu var mı ona dikkat edin. Kapı ayarı bozuldu ise ondan sızabilir hafif hafif. 

Hocam fitillerde yırtık var mı diye kontrol edin fitil yerinden çıkmış olabilir onada bakın . Aracın içeri su alması kesinlikle normal birşey değil . Koku içinde döşemeyi çektirmeniz lazım uzun süre ıslak kalırsa çürüme yapabilir en kötüsüde elektrik tesisatında açık biryere ulaşırsa sıkıntı çıkar .

@mbonat @mbonat Fitiller sağlam döşemede de dıştan hiçbir ıslaklık yok ama koku var maalesef ama bana öyle geliyor ki döşemenin altına geçiyor.yada buralarla hiç alakası yok bu konunun başka bir yerde sorun var ama sonuç itibari ile hiçbir yerde ıslaklık bulamıyorum maalesef ne yapacağımı hangi ustaya gideceğimi de bilmiyorum

@faruk28 Hocam döşemenin altında kalın bir yaltım süngeri var eğer altan su geliyor sünger suyu emmiş olabilir ondan döşemede ıslaklık hissetmiyor olabilirsiniz . Bence arka koltuğun minderini sökün oralara bi ıslaklık varmı diye bakın eğer oralarda yoksa taban halısını söküp suyun geldiği yeri tespit etmelisiniz . Ustaya gitmeden evde yapabilirsiniz.

@faruk28 hocam şu videolarda sorun ve çözümleri var

https://youtu.be/x4pjTDKpGwM

https://youtu.be/IX7RRKUs7Cc

@mbonat Hocam benim arabadaki sorun paylaşmış olduğunuz birinci vıdeo da ki bunun sebebi ne olabilir

Geri
Üst Alt