Far da kılcal çatlaklar

Çinden far camı alıp camı değişmek en iyisi bence

1BE4B5B7-D662-4275-9FA9-60AF0C15C52F.png

Hocam o noktacıklar taş sıçraması gibi şeylerden oluyor malesef onlara yapıcak birşey yok . Fara güzel bir uygulama merkezinde pasta üstüne cila üstünede far koruma filmi yaptırın .
hocam o işlem yapan yerlere gidildi görüşüldü onlar taş sıçraması değil far camının içinde oluşan çatlaklar. 

@huseyinkaraduman az önce bir daha inceledim farı, hava yağmurlu far ıslak, çatlaklar sanki dışarından ve ıslakken belli olmuyor, eğer böyleyse zımpara ile geçer sanki? Yani çatlaklar var ama ıslakken belli değil o halde dışından sorunlu sanki.

778B27BA-2DAB-4A29-B9F0-404F0C845AE2.jpeg

86BAD558-AF3F-4B3B-A023-0AE5A8B8BA46.jpeg

Kuruyken ve ıslakken! 

4C5A004B-70F1-47D1-BA82-0EBC38430615.jpeg

@huseyinkaraduman az önce bir daha inceledim farı, hava yağmurlu far ıslak, çatlaklar sanki dışarından ve ıslakken belli olmuyor, eğer böyleyse zımpara ile geçer sanki? Yani çatlaklar var ama ıslakken belli değil o halde dışından sorunlu sanki.

Ekli dosyayı görüntüle 18497

Ekli dosyayı görüntüle 18498
bi pasta polish yapan yerlere uğrayın baksınlar hocam. Benimkilerin içinden olduğu kesin teşhis konuldu ama sizinkilere fotoğraftan yorum yapamayacağım.

@Golftdi merhaba aynı sorun benimde başımın belası oldu konuyu hortlatıyorum ama bir çözüm yolu bulabildiniz mi acaba 2013 polo aracımda da aynı sorunu yaşıyorum. sizinki gibi lekeler mevcut gece cok belli oluyor iç kısımda ufak ufak kılcal cizikler var. 

Yoğun (derin) pasta cila atın far camı üzerine...kol kaslarınız ile full kuvvet abanarak pasta cilayı uygulayın (nasıl olsa boya incelmesi /dalgalanması ) gibi bir dertte yok...

%88 başarılı sonucu göreceksinizp

@Savatage  kılcal çatlakların içten oldugunu düşünüyorum ama yine de önerilerinizi bir deneyeyim bakalım olacak mı :)  olursa yazarım yine buraya teşekkürler :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage  kılcal çatlakların içten oldugunu düşünüyorum ama yine de önerilerinizi bir deneyeyim bakalım olacak mı :)  olursa yazarım yine buraya teşekkürler :)
Pastayı vurduğunuz vakit farın üzerindeki koruyucu tabakayı almış olacaksınız., buda farın 2-3 ay içersinde sararmasına yol açacaktır.. Önce o çizikler dış kısımda mı tespit ediniz., şayet öyleyse ve pasta yapmayı tercih ediyorsanız., pastanın aşındırıcılık seviyesi önemli., hadi yaptınız pasta sonrasında oluşacak hareleri gidermek için finish pastası yapmanız gerekir., tüm bunları doğru şekilde yapsanız bile o farların üzerindeki koruyucu katmanı almış olacağınız için her 2-3 ayda bir cila atmazsanız farların sararması kaçınılmaz olacaktır.. kökten çözüm için polish sonrası şefaf folyo/film kaplatırsanız o zaman sararma olmaz..

Aynı sorun benim aracımdada var ve o noktalar kesinlikle içeriden

Pastayı vurduğunuz vakit farın üzerindeki koruyucu tabakayı almış olacaksınız., buda farın 2-3 ay içersinde sararmasına yol açacaktır.. Önce o çizikler dış kısımda mı tespit ediniz., şayet öyleyse ve pasta yapmayı tercih ediyorsanız., pastanın aşındırıcılık seviyesi önemli., hadi yaptınız pasta sonrasında oluşacak hareleri gidermek için finish pastası yapmanız gerekir., tüm bunları doğru şekilde yapsanız bile o farların üzerindeki koruyucu katmanı almış olacağınız için her 2-3 ayda bir cila atmazsanız farların sararması kaçınılmaz olacaktır.. kökten çözüm için polish sonrası şefaf folyo/film kaplatırsanız o zaman sararma olmaz..
Tamamen bilimsel doğru açıklama.

Katılıyorum.

Ama UV filtresine rağmen kendi Orjinal şeffaflığını kaybetmiş sararmış bir fara bu pasta işlemi uygulandıktan sonra 1,5-2 yıl  sıfır gibi şeffaf Görünümü tekrar kazanıyorsa (ki eski aracımda uygulamadan 2 yıl sonra bile sararma yoktu) ben şahsen bu işlemi uygularım ...

UV filtresi zaten işini yapamayacak duruma gelmişse dışardan cerrahi müdahale farz gibi geliyor bana....

Araç hergün  Ş.urfa Harran ovasında +46 derecede  güneşleniyorsa o zaman Tekrar Sararma ivedi olur tabi.

Ne yaparsanı yapın o far camları düzelmez, camın yapısı hem içten hem dıştan bozulmuş. Buna ürünün kronik bir hatası diyelim. İki yol var biri far camını değişmek diğeride farı değişmek. Ben hesaplı far buldum ve değiştim eski farlarıda sattım. cebimden 1350 tl çıktı. Tabi bu şansıma denk gelen bir durum, farlarıma biri talip oldu bende sıfır orj bir çift far bulunca hemen değiştim. Sonuç olarak o farlar düzelmez.

Geri
Üst Alt