İyi niyet garantisi

Levent35

Üye
İsim
Levent
Selam arkadaşlar bi sorum olacak 2016 model golf 7 aracım var garantisi bitti iyi niyet garantisi bozulmaması için yıl doluncamı gitmek gerek yine servise 15000 dolunca gitsek sıkıntı olurmu yıl doldu 15000 olmasına 5000 km var daha teşekkürler

Selam arkadaşlar bi sorum olacak 2016 model golf 7 aracım var garantisi bitti iyi niyet garantisi bozulmaması için yıl doluncamı gitmek gerek yine servise 15000 dolunca gitsek sıkıntı olurmu yıl doldu 15000 olmasına 5000 km var daha teşekkürler
1 yıl veya 15bin km geçerli. yani yıl dolduysa en fazla 30 gün içinde gitmeniz gerekir.

@Levent35  Aleyküm Selam benim başıma geldi yetkili servisin müdürü ile görüştüğümde 3-5 güne müsaade ediyoruz ama daha fazlasına müsaade edemiyoruz kusura bakmayın demişti akabinde yıl yada kilometreye bakılır hangisi erken biterse servise getirmeniz gerekiyor diye bilgi vermişlerdi

1 yılı veya 15 bin km'yi geçmemeli. 15bin km'den bin km tolerans sınırı var. Sonrasında iyi niyet bozulabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracım Mayıs 2015 çıkışlı

İlk bakım 2016 Haziran

İkinci Bakım 2017 Temmuz

Üçüncü Bakım 2018 Ağustos

İlk bakıma 1 ay geç götürdüğüm halde daha sonraki yıl garanti bitimine 1 ay kala bixenon mercekli iki farda garantiden değişti

onun öncesinde tarih hatırlamıyorum ön sağ güneşlikten gelen tıkırtı sesi garanti kapsamında halledildi

Bu yaz girdiğim bakımda da ön burçlardan gelen gıcırtı neticesinden iyi niyet garantisi kapsamında yağlandığı söylendi

Ben çok geciktirmedim aslında ama bu iki durumda ya da daha sonra bir sıkıntı yaşamadım.

Kardeşim sağol servis ücreti acayip fazla kararsızım 30bin bakımına 1045 TL para istediler özel serviste 400 tl

@ahmet306 garantisi bitti aracın yinede yılmı 15 binmi

@yusuf Fiyat konusunda haklısınız ama en guzel kombin; manuel vites, servisten parça ve sanayiide iyi bir ustada bakım, en iyi servis en kötü sanayii ustasından daha kötü bir islem yapıyor, sanatına güvenen vw ustası serviste sadece formenlik yapıyor, hiç servis kısmında aracınızla ilgilenenlerin yaş ve tecrübe ortalamasına baktınız mı?

@yusuf valla bilmem hocam yağ filtre seti nette 150 TL yağ filtresi dahil Bosch marka yağ 185 Castrol edge 5-30

@yusuf Fiyat konusunda haklısınız ama en guzel kombin; manuel vites, servisten parça ve sanayiide iyi bir ustada bakım, en iyi servis en kötü sanayii ustasından daha kötü bir islem yapıyor, sanatına güvenen vw ustası serviste sadece formenlik yapıyor, hiç servis kısmında aracınızla ilgilenenlerin yaş ve tecrübe ortalamasına baktınız mı?
Hocam bende aynı şeyi düşünüyordum ama iyi niyet garantisi gerçekten güzel birşey. Geçen hafta sürücü airbaği kapağındaki hafif çatlak yüzünden değişti. Korna da iyi basmıyordu o da düzeldi. İyi niyetten yapıldı. 3-4 bakım parası bedavaya yapıldı :)

@Serkanasn bencede ama korkum araç ilerde problem çıkarırsa golf 7 komple elektronik park freni felan bide cam tavan var arıza çıkartırda servise gitmek zorunda kalırsak yanarız 😂

Kardeşim sağol servis ücreti acayip fazla kararsızım 30bin bakımına 1045 TL para istediler özel serviste 400 tl

@yusuf valla bilmem hocam yağ filtre seti nette 150 TL yağ filtresi dahil Bosch marka yağ 185 Castrol edge 5-30
Bosch 'un bilinirliğine aldandığınız için Bosch filtreleri kaliteli zannediyorsunuz ancak bosch 'un ürettiği filtreler orta/vasat arası kalitededir., Kaliteli filtreler Mann, Mahle, Hengst gibi sadece filtre işinde uzmanlaşmış firmalardır., Buna ilaveten 150 lira dediğiniz filtre setinde muhtemelen polen filtresi standart kağıt filtredir ve kağıt filtre pek bir işe yaramaz ve ucuzdur.,

Oysa ki aracınızdaki filtreler hava ve polen filtresi Mann veya Mahle markadır., Polen filtresi de Mann çıkar ve standart kağıt filtre değildir., Çok daha kaliteli "Karbonlu" polen filtresidir., ilaveten filtrelerin tamamı Made in Germany üretimidir.,

Kısacası ilk etapta bu tip konulara merakınız yoksa yanılgıya düşebilirsiniz., işte esas o görünmeyen şeylerden dolayı o mal o kadar ucuz satılıyor...

Ayrıca devam edelim., şuan aracınız 2 yaşını doldurduğu için serviste bakımı yaptırdığınızda., ve servis randevusu ZİBUZU mobil uygulamasından aldığınızda bakım kapsamındaki yedek parçalarda ve işçilikte %15 indirim yapılıyor..!!

Tüm bunları hesaba katarak ve iyi niyet garantisini de göz önüne alıp karar vermenizi öneririm. https://binekarac.vw.com.tr/tr/kampanyalar/Zubizu-Servis-Kampanyasi.html

aracınız dsg ıse kesınlıkle servıs ben 3. bakımı serviste yaptırdım garanti bitmesine ragmen

Geri
Üst Alt