Golf 7 Kapanmayan Klima

ozkancecen

Yeni Üye
İsim
özkan
Merhabalar,
Golf 7 2016 1.6 TDI DSG aracım kontaği kapatmama rağmen içeri hava üflemeye devam ediyor. Klimayı kapatıyorum öyle kontağı kapatıyorum yine üflemeye devam ediyor, derecesini en yükseğe alıp klimayı kapatıyorum o zaman daha az üflüyor ama yinede üflemeye devam ediyor. Sanayide bir yere bıraktım 2 gün sonra sorun çözüldü dediler aracı aldım 30km yol yaptım yine aynısı oldu. Böyle bir arızayla karşılaşmış ve çözüme ulaşan / fikri olan var mı :S gerçekten araçtan soğumama sebep oldu bi hevesle yeni aldım arabayı şimdiden canımı sıktı. Teşekkürler.

Kontak kapali olmasina ragmen uflemesi aklima sadece kisa devre olma ihtimalini getiriyor. Arac calisirken klimayi kapatabiliyor musunuz ? 

@ozkancecen gecmis olsun bence bi servise gitseniz iyi olacak. Gercekten garip bi ariza ben elektriksel oldugunu dusunuyorum

@Ayberk080808 doğuş oto çok yüksek rakamlar istiyor arıza tesbitinde dahi o yüzden sanayide yaptırayım diyorum ama çözemeyen adama tekrar götürmek istemiyorum o yüzden daha bilinçli olmak adına forumdan destek alayım dedim muhakkak sorunun kaynağını bilen arkadaşlar çıkacaktır.

Merhabalar,
Golf 7 2016 1.6 TDI DSG aracım kontaği kapatmama rağmen içeri hava üflemeye devam ediyor. Klimayı kapatıyorum öyle kontağı kapatıyorum yine üflemeye devam ediyor, derecesini en yükseğe alıp klimayı kapatıyorum o zaman daha az üflüyor ama yinede üflemeye devam ediyor. Sanayide bir yere bıraktım 2 gün sonra sorun çözüldü dediler aracı aldım 30km yol yaptım yine aynısı oldu. Böyle bir arızayla karşılaşmış ve çözüme ulaşan / fikri olan var mı :S gerçekten araçtan soğumama sebep oldu bi hevesle yeni aldım arabayı şimdiden canımı sıktı. Teşekkürler.
İzmirdeyseniz 3. Sanayide zeki usta var. Klima konusunda uzmandır kendisi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@ozkancecen en azından çözüme kavuşmadan aracınızı teslim almazsınız servise giderseniz. Kesin sonuca ulaşırsınız defalarca sanayiye gitmekten de kurtulursunuz

@Ayberk080808 doğuş oto çok yüksek rakamlar istiyor arıza tesbitinde dahi o yüzden sanayide yaptırayım diyorum ama çözemeyen adama tekrar götürmek istemiyorum o yüzden daha bilinçli olmak adına forumdan destek alayım dedim muhakkak sorunun kaynağını bilen arkadaşlar çıkacaktır.
Bu tür sorunları ustasını bulmadığınız sürece sürekli orada burada zamanınız ve paranız boşuna heba olur., ki bu tür otomatik klima arızalarından anlayan usta sayısı zaten bir elin parmağını geçmez., Şuan servislerde yedek parça ve işçilikte kampanya var değerlendirmenizi öneririm.,

Ayrıca aracınız servis bakımlıysa zaten iyi niyet garantisi kapsamı altında onarımın %60-70 gibi büyük bir kısmını karşılıyorlar., servislerden bu kadar korkmayınız., nerede yaptırırsanız yaptırın önce servisten fiyat almadan başka yere yaptırmayınız., Araba işinin en temel kuralı budur https://binekarac.vw.com.tr/tr/kampanyalar/Zubizu-Servis-Kampanyasi.html

@forzaGilles Üstadım araba kazalı alındı toplandı o yüzden kampanyaları değerlendirme şansım pek yok :(  İstanbul'da ikame ediyorum ve baya bi amatör sayılırım bu işlerde :/

Siz yine de servisten fiyat alın hatta erel'e giderseniz size yakınsa bi servis danışmanı var yardımcı olmasını iletiriz.

@burakca Kesinlikle değerlendireceğim servisi yeterki sorunsuz bineyim araca başlamadan araba sevgim bitecek yoksa :)

Kilima kapalı iken sıcak hava üflemesi , klima motorunun arızası sonucunda mı oluyor ?

Geri
Üst Alt