aracımı satmalımıyım keyif alamadım???

Arda As

Yeni Üye
İsim
Arda
arkadaşlar merhaba 42 bin km de 2015 golf 1.6 tdi beyaz golf marka aracımla ufak bir kaza yaptım 3 parça çıkmacıda değiştirdim  fakat araç ile tümseklerden geçerken aşırı derecede gıcırtı gelmeye başladı öncedende geliyorduda bu kadar yüksek sesle gelmiyordu satmayı düşünüyorum siz olsanız ne yapardınız???

20180903_174153_Richtone(HDR).jpg

@Arda As  gecmis olsun insan arabasinin basina boyle bisey gelince gercekten soguyor. Ancak piyasanin durumunu dusundugumde satmanin ve yerine araba almanin zorluklarini gozardi etmeyin. 

Gıcırtı sorunu hallolur hocam kolay. WD40 sıkılarak sorun hallolur veya servislerde kullanılan lityumlu gres olarak geçen yağ sıkılabilir. Gres daha uzun ömürlü olacaktır.

hocam tümseklerden geçerken genelde burç sesi geliyor ön taraftan kışın bu daha da artıyor o olmasın gıcırtı dediğiniz ses. Aynı ses kasisten geçerken benimde var daha önce serviste yağlamışlar dı ve bir kış beni idare etmişti o. 

kronik bir sorun sanırım ama can sıkıyor kaç bin tl para verip araç alıyoruz gırç gırç ses yapıor sanki 82 model mercedes 

Gıcırtı sorunu hallolur hocam kolay. WD40 sıkılarak sorun hallolur veya servislerde kullanılan lityumlu gres olarak geçen yağ sıkılabilir. Gres daha uzun ömürlü olacaktır.
WD 40 nereye sıkılıyor hocam tam olarak ? Bende zaman zaman gıcırtı duyuyorum.

valla ben demin komple lastiğe  bağlanan somon kısımlarına ve dirsek kısımlarına sıktım yola cıkınca bakacam ses kesildimi diye

Eğer maddi olarak sizi zorlamayacaksa değiştirin, çünkü her problemi artık aracın kasasına bağlayacaksınız ve bu sizi huzursuz edecek.

Geri
Üst Alt