Kaza yaptım yardım gerekli...

musiqzz

Üye
İsim
Oğulcan
Araç
Scirocco
merhaba bugün öğlen bir kaza geçirdim, şehir içinde kasiste yavaşladığım sırada arkadaki araç duramayıp arkadan vurdu üstelik vuran kişinin ehliyetide yok, polis çağırdım ve tutanak tutuldu ve bütün kusur karşı tarafa verildi doğal olarak.aracımda tampon ve stop hasarı mevcut aracımda kasko mevcut fakat sorum şu; eğer karşı tarafın trafik sigortasından yaptırırsam sanırım yetkili serviste(erel,doğuş) vs yapılmıyormuş ve yan sanayi parça kullanabiliyorlarmış... sizce kaskomdan mı yaptırayım yoksa trafik sigortasından mı ? eğer kaskodan yaptırırsam tamamen kusursuz olduğum için kaskom bozulmayacakmış sanırım. aklımı kurcalayan tek şey sigortadan yaptırırsam parçalar orjinal olmayacak büyük ihtimal ama yetkili serviste yaptırırsam da büyük ihtimal tramer daha fazla olacak. sizce nasıl bir yol izlemeliyim ? 

merhaba bugün öğlen bir kaza geçirdim, şehir içinde kasiste yavaşladığım sırada arkadaki araç duramayıp arkadan vurdu üstelik vuran kişinin ehliyetide yok, polis çağırdım ve tutanak tutuldu ve bütün kusur karşı tarafa verildi doğal olarak.aracımda tampon ve stop hasarı mevcut aracımda kasko mevcut fakat sorum şu; eğer karşı tarafın trafik sigortasından yaptırırsam sanırım yetkili serviste(erel,doğuş) vs yapılmıyormuş ve yan sanayi parça kullanabiliyorlarmış... sizce kaskomdan mı yaptırayım yoksa trafik sigortasından mı ? eğer kaskodan yaptırırsam tamamen kusursuz olduğum için kaskom bozulmayacakmış sanırım. aklımı kurcalayan tek şey sigortadan yaptırırsam parçalar orjinal olmayacak büyük ihtimal ama yetkili serviste yaptırırsam da büyük ihtimal tramer daha fazla olacak. sizce nasıl bir yol izlemeliyim ? 
Geçmiş olsun hocam. Kaskonuzdan yaptırabilirsiniz. Kaskonuz bozulmayacaktır. Exper raporunda suç karşı tarafta olduğuna göre kasko şirketiniz bedeli karşı taraftan alacaktır. Sigortacınızı arayarak bu konuyla ilgili teyit alabilirsiniz.

Resmi olarak sigorta veya kaskodan yaptırdığınız taktirde suç sizde veya karşı tarafta olsun olmasın her halükarda hasar kaydı aracın plakasına ve şasisine işleyecektir.

Kusurlu olan karşı taraf olduğu için değer kaybı talep edebilirsiniz. Değer kaybı için aracın resmi olarak tamir edilmesi gerekir. Ardından hasar kaydı işleyecek ve siz de değer kaybınızı alacaksınız.

Değer kaybında önemli olan daha önce o bölgeden herhangi bir hasarının olmamasıdır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geçmiş olsun hocam. Foto varmidir daha cazip seçenek önerebilmek için.

Benim dusuncem kaskodan yaptirmak. en azindan yetkili serviste orjinal parcalarla tamir edildi demek ayri bisey. Gecmis olsun. 

@Ayberk080808 bende o yönde düşünüyorum allah izin verirse uzun süre binmeyi düşünüyorum çünkü aracıma.

Öncelikle Geçmiş olsun hocam.

Tampon yırtılmış gözüküyor muhtemelen değişim yaparlar, bagaj kaputu uç kısmında da eğim oluşmuş boyasız göçük düzeltmeyle olabilir. far olayı kırık ise zaten değişmek zorunda. kabaca serviste yapılması halinde 3 bin civarı fiyat çıkabilir dolayısyla çıkacak miktara göre seçim yapma düşünceniz olsa da Hatalı olmadığınız bir kaza sonucunda derim ki;  Kaskonuz var işlemi başlatın ve orjinal ürünler ile serviste yaptırın. çıkacak olan masraf karşı taraftan rucü edilecek olduğundan en azından orjinal ürün ile aracınızın tamiratı yapılmış olacaktır. resimleride ileride satılacak zamanlarda kullanmak için saklayın derim. 

Tekrar dan geçmiş olsun iyi forumlar dilerim.

Hocam bencede serviste yaptırın servisler zaman zaman saçmalasada bu işi orjinal parça ve kitapçığına uygun yapıyorlar 

Serviste yaptırın bence arka bagaj havuzunda da hasar olabilir içeriden hasarı açmadan kimse bilemez stop zaten değişecek sol arka çamurlukta da hasar görülüyor serviste bunların hepsinin detaylı ayrıntılı tamiratı olur. Tahminim 5 binden aşağı çıkacağını sanmıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam. İlk durağınız elbette servis.

Ancak vw yetkili servisin çamurluk ve bagaj kapağina ne yapacağını mutlaka sorup teyit edip öyle işlem yaptiriniz.

Benim fikrim kasko anlaşmali boyasiz göçük düzeltme ile çamurluk ve bagaj kapağina işlem yapılır, tampon onarılabilir macun ve boya olur mutlaka. Stop lambası mecbur değişecek. Tramer kaydı ile boya ve değişen durumu hassasiyeti sebebi ile yazmak istedim.

Not ben daha yırtık tamponu onarma işlemi yaptirdim.

@Negatiwe tamponda yırtık olduğu için direkt değişim olur diye düşünmüştüm fakat sanırım siz daha fazla yırtık tamponu onarmışsınız. bagajda ve çamurluğun evveliyatında boya yok, boyasız düzeltme talep etsem servis dikkate alır mı ? yoksa direkt kaskodan kar ediceği için değişim mi yapar acaba ? 

Servis direk değiştirmek ister. Bagaj ve çamurluğu boyasız düzeltirmeye bakın  . Kaza tutanağında karşı taradın ehliyetsiz olduğu belliyse karşı tarafın kasko ve sigortası para vermez . Karşı tarafla konuşup para alarak dışarda yaptırabilirsiniz .

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ben eğer yanlış bilmiyorsan kasko orijinal parça kullanıyor. Trafik sigortası muadil parça kullanıyor ya da çıkma parça kullanıyor. Karşı taraf kusurlu ise onun trafik sigortası yaptırır bence. Birde ehliyet yok dediniz öyle ise sigorta karşılar mı orası bir muamma karşı taraf cebinde de yaptırabilir. Siz işinizi kesinliği kavusturmadan yaptırmayı erteleyin mağdur olmayın.

Geri
Üst Alt