Jump to content
typhoons

Golf'ümüzün yaş km oranı ne kadar olmalı?

Recommended Posts

2 saat önce, yusuf yazdı:

Dizel km yapan kullanacak demek bu. Şu devirde ticari harici dizel aracın çok bir mantığı yok. 10.000 km yapan dizel aldıysa boşa dizele alırken fazla para vermiş oluyor. 20-25 yapıyorsa 3 sene sonra satarsa çok güzel kaymağını yemiş oluyor. Örnek kiralama firmaları ;)

Eğer satarken dizel farkı olmasaydı haklıydınız ama zaten ödediğimiz farkı satarken geri alıyoruz. Ki çok kasmadan arada gazlayarak mersin ankara (rakım farkı 800 900 civarı +toros geçişi var rotada) 4.1 yaktım. Tsi dan bu tüketimi alabilir miydik?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, kutayoksuz yazdı:

Eğer satarken dizel farkı olmasaydı haklıydınız ama zaten ödediğimiz farkı satarken geri alıyoruz. Ki çok kasmadan arada gazlayarak mersin ankara (rakım farkı 800 900 civarı +toros geçişi var rotada) 4.1 yaktım. Tsi dan bu tüketimi alabilir miydik?

Hocam bunun hesabını yüzlerce ve binlerce kez yaptık. Arada en az 10-15 bin tl fiyat farkı var. Satarken bu farkın hepsini kesinlikle alamıyorsunuz. 2. El Fiyatlarında en az 1.2 Motor değer kaybetti. 

Herkes aracı kredi ile alıyor neredeyse. 15.000tl en az 3-4 bin tl faiz demek. 

Kasko daha pahalı olacak.

1.0 için konuşursak neredeyse 1.000tl vergi farkı.

Bakım yakıt filtresi nedeniyle daha pahalı. 

Km arttıkça değer kaybı daha hızlı oluyor. 

Vs... Bu Liste daha detaylı yazılabilir. 

1.2 TSi golf ile uzun yolda çok rahat 5.5 6 arası geziyordum. Ki ben yavaş gitmem :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 13.01.2019 at 19:42, fallschirmjager yazdı:

@Gölge hocam siz nerdeyse hiç kullanmamışsınız :)

Aynen hocam.. Ev iş arası 1.5 km ve araç akşama kadar yatıyor. Hafta sonları bir yere gidersek anca o zaman km yapıyor.. :) Bir kaç sefer yaz tatili için şehir dışı kullandım.. Motor açıldı çok şükür :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.