Coming-Leaving Home Kısa yerine Uzun farların yanması için gerekli kodlama

hmt1988

Yeni Üye
İsim
Hamit
Selam arkadaşlar , forumda yeni sayılırım kendime 18.9 kablo aldım ufaktan birkaç kodlama yaptım , şimdi bu konu da yArdıma ihtiyacım var , coming-leaving home da aktif olunca kısa lambalar veya sinyal için olan kodlama var benim isteğim kısa veya sinyalin değil de uzun lambaların aydınlatması , bunun için hangi ayarı yapmalıyız ? Teşekkürler 

Aynı kodu uzun far kanalında uygulamanız h gerekli. Kanalı ezber bilmiyorum ama bu kodu neden yapıyorsunuz. Ben kısaları da kapatıp sadece led bıraktım. Uzunlar açıkken bulunduğunuz yerdeki hem insan hem araçları olumsuz etkileyeceksiniz.

Bende standart halojen far var , uzunlara photon taktım DRL li, ama kısalara led takmadım rahatsızlık vermesin diye. Uzunlar led olduğu için bu kodlamayı yaparsam daha şık bir görüntü vereceğini düşünüyorum. Kısaları kapatıp led bıraktım derken ? Hangi ledler DRL ledleri ise o da mantıklı bu ayarlama nasıl yapılır ?

Bu arada yorumunuz için teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende standart halojen far var , uzunlara photon taktım DRL li, ama kısalara led takmadım rahatsızlık vermesin diye. Uzunlar led olduğu için bu kodlamayı yaparsam daha şık bir görüntü vereceğini düşünüyorum. Kısaları kapatıp led bıraktım derken ? Hangi ledler DRL ledleri ise o da mantıklı bu ayarlama nasıl yapılır ?

Bu arada yorumunuz için teşekkür ederim.
Hocam bende u led olduğu için sadece onları bıraktım. Bunun için 6abl 7abl kanalına coming home kodlayıp değerlerini de 0 ve minimize yapmak lazım. Ayrıca gündüz farı kanalına da coming home kodlayıp değeri 100 yapın. 

Yanıtın için teşekkür ederim hocam ama çok bilgili  değilim daha detay lazım , coming leVing home zaten var araçta ve far sensörü da var  kodlama için birkaç detay lazım :)

Yanıtın için teşekkür ederim hocam ama çok bilgili  değilim daha detay lazım , coming leVing home zaten var araçta ve far sensörü da var  kodlama için birkaç detay lazım :)
Hocam leuchte 6 ve 7 kanallarında sonu g ile biten iki kanala coming home & leaving home girin. Yukarıda GH ile biten iki kanal olacaktır onları 0 ve minimize yapın. Daha sonra Leuchte 8-9 nolu kanalları bulun. Muhtemelen sonu B ile biten kanallarda not active yazıyordur. Onları coming home & leaving home yapın işlem tamam. 

Arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyaçım var. Bende golf 7 comf. Arac mevcut halojen farlari sonradan replikal 7.5 led farlarla degistirdim farları taktiktan sonra Coming-Leaving Home iptal oldu bir türlü çalıştıramadım. Bu kodlama degisiklikmi yapmam gerekiyor bilgisi olan arkadaşlar yardimcı olabilir mi?

Geri
Üst Alt