Acc manuel araçta nasıl çalışıyor hocam. Önündeki araç tamamen durunca sizin araçta durucak vitesteyken ne olacak araç stop edecek. Veya tam tersi önünüzdeki araç hızlanınca sizin araçta hızlanmaya çalışacak vites artırmayınca bağıracak. Debriyaja basınca acc kontrolden çıkıyor mu? Avrupa da manuellerde de acc olduğunu biliyorum türkiye de ilk defa görünce aklımda soru işareti oluşturan şeyleri sormak istedim. Bu arada bunların içinde en çok line asist olsun isterdim ama cam değişimi benimde geri durmamda etken oldu. Keşke cam değişmeden olma imkanı olsaydı

Moderatör tarafında düzenlendi:

Acc manuel araçta nasıl çalışıyor hocam. Önündeki araç tamamen durunca sizin araçta durucak vitesteyken ne olacak araç stop edecek. Veya tam tersi önünüzdeki araç hızlanınca sizin araçta hızlanmaya çalışacak vites artırmayınca bağıracak. Debriyaja basınca acc kontrolden çıkıyor mu? Avrupa da manuellerde de acc olduğunu biliyorum türkiye de ilk defa görünce aklımda soru işareti oluşturan şeyleri sormak istedim. Bu arada bunların içinde en çok line asist olsun isterdim ama cam değişimi benimde geri durmamda etken oldu. Keşke cam değişmeden olma imkanı olsaydı
Lane assist için mutlaka cam değişecek hocam yolu yok. Acc ye gelecek olursak, normal hız sabitleyici nasıl çalışıyorsa yine o şekilde, hız 20 nin altına düşünce fren basın şeklinde uyarı veriyor, stop ettirmiyor yani, öndeki araç hızlanınca da zaten ne zaman vites değişeceğini bildiğin için atıyorsun, otomatik olarak hızlanıyor sen sadece vites değiştiriyorsun, debriyaj a basınca devreden çıkmıyor frene basınca devreden çıkıyor, yine aynı şekilde gaz verirseniz hızlanmaya devam ediyor. 

@murat644 discover pro ve oem u led... ikisi hepsine değer hocam. 
Herşey sırayla hocam. Alt yapı olmadan U led yapamazdım, beni en çok zorlayacak nokta acc yi aktif etmek olacağı için önce acc yi yaptım, u ledi kolayca yaparım sıkıntı yok artık en zoru acc'ydi ve bitti çok şükür 

Elinize emeğinize sağlık hocam. Araştırıp severek yaptıktan sonra her türlü retrofit yapılabiliyor ve sınırı yok. Parasını verip taktırınca hem zevki alınamıyor tam hem de pek bir değeri olmuyor gibi oluyor. Ama böyle el emeğinin tadı bir başka. Kazasız belasız sürüşler dilerim. 

Elinize emeğinize sağlık hocam. Araştırıp severek yaptıktan sonra her türlü retrofit yapılabiliyor ve sınırı yok. Parasını verip taktırınca hem zevki alınamıyor tam hem de pek bir değeri olmuyor gibi oluyor. Ama böyle el emeğinin tadı bir başka. Kazasız belasız sürüşler dilerim. 
Teşekkürler Ahmet hocam, aynen öyle; bu donanımları aracı alırken opsiyonlayabilirsiniz, daha sonra da aracınıza taktırabilirsiniz istanbulda bunu yapabilecek yerler var zaten, fakat para verip yaptırmaktansa kendi emeğinizle yapıp tadını çıkarmak çok farklı bir duygu, anlatılmaz gerçekten.. :)

@murat644 hocam bence takmışken j takın stoplarınız led değilse büyük ihtimal takarken kayan 7.5 stopu takarsınız ikisi birlikte güzel olur 

Tebrikler hocam emeğine sağlık

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@murat644 Evet , yabancılar direk değişim yapmış fakat Türkiye'de çamurluk ve tampona işlem yapılarak takılabilir diye düşünüyorum. Değer mi tartışılır fakat ayrı bir hava katacağı kesin . 

Ellerinize sağlık. Gerçekten çok güzel bir iş çıkmış ortaya. Benim aracım da comfortline ama acc, line assist, vs full bir araç. Yakın bir zamanda fırsat bulabilirsem traffic işaretleri okuma, yaya koruma ve uzun far asistanını açmayı düşünüyorum. Bunun yanında arka stop için kesinlikle 7.5 düşünün. Açıkçası ben de düşünüyorum. Eğer sizin uygulamanızın maliyeti düşük olursa ben de yaptırabilirim. Bu arada discovery düşünüyorsanız da yine 7.5 düşünün çünkü dijital ekran da yaparsanız gerçekten çok kullanışlı oluyor. Çünkü o şekilde bir araç kullandım ve gerçekten tadı damağımda kaldı. 

Hocam emeğinize sağlık benimde aracım da istediğim özellik anahtarsız giriş ve calistirma birde koltuk ısıtma herhalde seninkilerin yaninda benim istediklerim daha ekonomik kaliyor.Bu koltuk ısıtma ve anahtarsız calistirma hakkinda bilgin varmi

Geri
Üst Alt