Ön cam içten buğulanma ( park halinde )

major24

Katılımcı Üye

İsim
Ömer
Son birkaç haftadır park halindeki aracımın ön camı içten buğulanıyor. Hatta çevremdeki birkaç vw araçta da aynı sorun baş göstermiş. Sebebi ne olabilir ?

İçeriden Bez ile silmek zorunda kalıyorum bu sefer de iz kalıyor... 2015 den beri ilk defa bu ay karşılaşıyorum  

İzopropil alkol ile camı içerden silerseniz sorun kalmaz sanıyorum.

@Mugzy Bende de çok oluyor bu buğulanma.. Bende deneyeceğim tşk. ;)

Aracı klima açık şekilde kullanmak buğuyu kolaylıkla çözer ve tekrar etmemesi konusunda yardımcı olur. Havayı temizler ayrıca araçta daha kaliteli hava olur. Kışın yakıt tüketimine etkisi de çok düşüktür. Herkese öneririm. 👍

Aracı klima açık şekilde kullanmak buğuyu kolaylıkla çözer ve tekrar etmemesi konusunda yardımcı olur. Havayı temizler ayrıca araçta daha kaliteli hava olur. Kışın yakıt tüketimine etkisi de çok düşüktür. Herkese öneririm. 👍
Hocam kullanım sırasındaki buğudan bahsetmiyorum yalnız. Zaten kullanırken klimam her daim açıktır aksi halde buğu yapıyor düldül.

az önce dışarıdan geldim, aracım park halinde idi. Sadece ön camım içten buğulanmış ( ıslaktı ) , arka ve sanırım tavandaki cam sadece dışarıdan ıslanmıştı...  yanlar temizdi .

gündüz arabamı kullanacağım zaman , ön camı içten silmek durumunda kalıyorum. Üstünkörü silersem camımda iz kalıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam bu buğu olayını arabanızdan inerken göğüsteki hava kanallarını kapatarak deneyebilirmisiniz.Bu buğu bendede oluyor havada ısı belirli bir derecenin altına inince yapıyor.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracım 2015 model. 3 yıldır kullanıyorum, yeni başladı bu içerden nem oluşumu...  Bir yakınım  Polo 2 yıldır , jetta 3 yıldır kullanıyor , onlarınki  de bu kış başladı . Anlam veremedim...

Arabanın içindeki hava dış ısı farkından yoğuşur. Ön Camları açarsanız daha hızlı buğudan kurtulursunuz.

Mevsim koşullarının önceki yıllara göre fatklı seyretmesi de bu farka sebep olmuş olabilir.

• Beğen
Tepkiler: SCC
@major24

Arkadaşlar; bunu herkes dikkate alıp, aracının aşağıdaki kısımlarında ıslaklık olup olmadığını kontrol etsin..

- Aracının bagaj kısmındaki yedek lastik havuzu

- Arka Koltuk minderleri

- Taban halıları

- Bagaj kapağına denk gelen tavan döşemesi

Bu yerlerdeki nemin/suyun buharlaşması, araç içerisinde ve camlarda yoğuşarak bu tarz şikayetlere neden olabilmektedir.

(Herkesin dikkatini çekmesi için bu yazı karakterini oluşturdum.)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@major24

Arkadaşlar buna herkes dikkate alıp aracının aşağıdaki kısımlarında ıslaklık olup olmadığını kontrol etsin..

- Aracının bagaj kısmındaki yedek lastik havuzu

- Arka Koltuk minderleri

- Taban halıları

- Bagaj kapağına denk gelen tavan döşemesi

Bu yerlerdeki nemin/suyun buharlaşması, araç içerisinde ve camlarda yoğuşarak bu tarz şikayetlere neden olabilmektedir.

(Herkesin dikkatini çekmesi için bu yazı karakterini oluşturdum.)
Kesinlikle sana katılıyorum,aynı sorunu geçen sene bende yaşıyordum ve sonra Yedek Lastik havuzunun nemli olduğunu gördüm,bagajı tamamen boşaltıp kuru bir havada temizledim ve sorun cözüldü,Araç yıkama yapılan yerlerde bagajı açıp tazzikli su sıktıklarında zamanla içerisi nemleniyor buna dikkat etmek gerekiyor.

3 yıldır ne bagaj nede yan kapılarım açıkken tazyikli su sıkıldı ama genede kontrol edeceğim.

Geri
Üst Alt