Tavsiyelerinize İhtiyacım var Golf 7 Satın Alacağım (Babama Hediye :) )

hedefzirve

Yeni Üye
İsim
muhammet
Merhaba Forum Sakinleri, aranıza yeni katıldım :)

Allah kısmet ederse babama Golf7 hediye edeceğim. Bütçem 105.000 tl olup. 1.6 tdi bluemotion highline DSG golf almak istiyorum. Tavsiyeleriniz benim için önemli olup, golf hakkında çok bilgisiz birisi olarak beni aydınlatırsanız sevinirim :)  

İkinci el ilanlarına baktığımda 2013 ile 2015 arası araçların benim bütçeme uygun olduklarını gördüm. Yılda ortalama 20.000 ile 25.000 km yol yapıyoruz. 

Yüzeysel olarak araştırmalarımda bazı kişilerin uyanıklık yapıp, golf aracın bazı parçalarının değiştirildiğini gördüm :)  Örneğin highline da standart olarak gelen ön far grubu ve stopların çıkarılıp yerlerine comfortlinede standart olarak sunulan ön far, stop grubu ile değiştirildiğini gördüm. 

Golfe tutulmanın sebebi arka stoplardaki, kayan led sinyaller oldu açıkcası :)  Highline paketlerde bu kayar led sinyaller standartmı geliyor bunu merak ediyorum? Eğer standart değilse, kayar ledli  arka stopları değiştimek istersem bana ne kadara mal olur? Orijinal parça olmak zorunda...

Bir diğer husus, DSG sorunları hakkında hiçbir bilgim yok. Satın alırken DSG de neye dikkat etmem gerekli. DSG hangi durumda ise uzak durmalıyım, veya almalıyım? DSG nin sağlıklı olup olmadığını nereden öğrenebilirim.

Bütün tavsiye ve önerileriniz bekliyorum :)

Hoşgeldiniz hocam. Size şu şekilde anlatayım.

Golf 7 olarak geçen kasa 2012-2016 model arasında yer alıyor. Bu kasanın Highline donanımında  led stop bulunur. 2012-2013 modelleri arasındaki Golf 7 Highline araçlar gösterge paneli renksiz ve araçta led stop opsiyonla gelir. 2014 model itibariyle Golf 7 Highline'da led stoplar standart olarak gelir. Ayrıca 2015 modele kadar motorla Euro 5, 2015 2.yarısı itibariyle de Euro 6 olarak gelmiştir. Yani 2012'den 2015 yılının ilk yarısına kadar gelen araçlarda 1.6 TDI 105 hp olarak, 2015 ikinci yarısındaki araçlardan sonra ise 1.6 TDI 110hp olarak gelir. 

2017 model itibariyle gelen Golf 7.5 olarak geçen makyajlı kasanın Highline donanım seviyesinde kayar led stop standart olarak gelmektedir. Kayar led stop Golf 7 araçlara sonrada montaj edilebiliyor. 

105 bin liraya kadar dizel Golf 7 düşük km'de ve Highline DSG bulmak zor olabilir. Üstelik servis bakımlı DSG bulmakta biraz zor olabiliyor yüksek km'lerde. DSG yetkili servis bakımı isteyen bir şanzumandır. Bu hususta alacağınız aracın garantisi veya hiç olmazsa iyi niyet garantisi olursa çok daha iyi olacaktır. Servis bakımlı olmayan DSG'lerde sorun yaşandığında büyük masraflar ortaya çıkabiliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hoşgeldiniz hocam. Size şu şekilde anlatayım.

Golf 7 olarak geçen kasa 2012-2016 model arasında yer alıyor. Bu kasanın Highline donanımında  led stop bulunur. 2012-2013 modelleri arasındaki Golf 7 Highline araçlar gösterge paneli renksiz ve araçta led stop opsiyonla gelir. 2014 model itibariyle Golf 7 Highline'da led stoplar standart olarak gelir. Ayrıca 2015 modele kadar motorla Euro 5, 2015 2.yarısı itibariyle de Euro 6 olarak gelmiştir. Yani 2012'den 2015 yılının ilk yarısına kadar gelen araçlarda 1.6 TDI 105 hp olarak, 2015 ikinci yarısındaki araçlardan sonra ise 1.6 TDI 110hp olarak gelir. 

2017 model itibariyle gelen Golf 7.5 olarak geçen makyajlı kasanın Highline donanım seviyesinde kayar led stop standart olarak gelmektedir. Kayar led stop Golf 7 araçlara sonrada montaj edilebiliyor. 

105 bin liraya kadar dizel Golf 7 düşük km'de ve Highline DSG bulmak zor olabilir. Üstelik servis bakımlı DSG bulmakta biraz zor olabiliyor yüksek km'lerde. DSG yetkili servis bakımı isteyen bir şanzumandır. Bu hususta alacağınız aracın garantisi veya hiç olmazsa iyi niyet garantisi olursa çok daha iyi olacaktır. Servis bakımlı olmayan DSG'lerde sorun yaşandığında büyük masraflar ortaya çıkabiliyor.
ilginiz için teşekkür ederim. :)

En az 5 yıl sorunsuz kullanabileceğimiz bir paketi kaça alabiliriz :)

Aracı benden çok babam kullanacak. 120.000 kmye kadar 110.000 tlye kadar temiz golf bulamazmıyız hocam? Size göre uygun fiyat kaçtan başlıyor?

ilginiz için teşekkür ederim. :)

En az 5 yıl sorunsuz kullanabileceğimiz bir paketi kaça alabiliriz :)

Aracı benden çok babam kullanacak. 120.000 kmye kadar 110.000 tlye kadar temiz golf bulamazmıyız hocam? Size göre uygun fiyat kaçtan başlıyor?
120bin km’ye kadar o bütçelerde bulunabilir elbette fakat o km civarındaki bir araca bakarken yukarıda bahsettiğim VW grubu için DSG kriteri dışında bir de her araçta olduğu gibi ağır bakımlarının yapılmış olmasına bakmakta fayda var. 110bin liraya kadar çok genç olmasa da uyguna 1.6 tdi highline bulunabilir. Euro 6 yani 110hp tercih ederseniz avantajlı olacaktır.

Hocam highline şart kayar sinyal istiyosanız 7.5 olanlara bakacaksınız. 105 e malesef highline dsg bulmanız baya zor.  Benzinli düşünürseniz 120 civarı dsg 1.4 highlineler bulabilirsiniz. İlla dizel diyorsanız comfort dsg modellerine bakmanız gerekir. Onlarda 110-115 civarı bulabilirsiniz. Bu bahsettiğim fiyatlar maksimum 30 bin km de olan temiz araçlar için geçerli

Hocam hayırlısı olsun şimdiden.110bin tl ye 2017 7.5 dsg midline plus bulursunuz ne yapacaksınız ahı gitmiş vahı kalmış arabaları.sonuçta babanıza alıyorsunuz fazla donanıma gerek yok elzem olan neler sorunsuz az kullanılmış bakmakta fayda var.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

105-110 bine yüksek kmli euro5 2014 highline golf alacağıma 2016 model euro6 golf comfortline alırım hem bütçeniz dahilinde daha genç bir araca sahip olursunuz. Kayan led stopları da sonradan ekletirsiniz. İlla highline alacağım diyorsanız biraz daha araştırmakta fayda var.

Hocam highline şart kayar sinyal istiyosanız 7.5 olanlara bakacaksınız. 105 e malesef highline dsg bulmanız baya zor.  Benzinli düşünürseniz 120 civarı dsg 1.4 highlineler bulabilirsiniz. İlla dizel diyorsanız comfort dsg modellerine bakmanız gerekir. Onlarda 110-115 civarı bulabilirsiniz. Bu bahsettiğim fiyatlar maksimum 30 bin km de olan temiz araçlar için geçerli

Hocam hayırlısı olsun şimdiden.110bin tl ye 2017 7.5 dsg midline plus bulursunuz ne yapacaksınız ahı gitmiş vahı kalmış arabaları.sonuçta babanıza alıyorsunuz fazla donanıma gerek yok elzem olan neler sorunsuz az kullanılmış bakmakta fayda var.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

105-110 bine yüksek kmli euro5 2014 highline golf alacağıma 2016 model euro6 golf comfortline alırım hem bütçeniz dahilinde daha genç bir araca sahip olursunuz. Kayan led stopları da sonradan ekletirsiniz. İlla highline alacağım diyorsanız biraz daha araştırmakta fayda var.
Euro 6 motorun, euro 5 motordan çok üstün olduğunu bilmiyordum. Comfortline 2016 ile Highline 2016 arasında çok büyük farklar varmı? Bu farklara nereden ulaşabilirim.

Euro 6 motorun, euro 5 motordan çok üstün olduğunu bilmiyordum. Comfortline 2016 ile Highline 2016 arasında çok büyük farklar varmı? Bu farklara nereden ulaşabilirim.
Highlinelarda led ön farlar var. Arka stoplar da leddir highlinelarda. araç içinde eğer opsiyon yoksa comfortun dreksiyonu biraz boştur. Hız sabitleme ve radyo ses ayar tuşları highlinelarda sabittir. Ki boş bir direksiyon aracı da boş gösterir. En azından comfort alacaksanız sürüş konfor paketi ve ışık görüş paketi olanlara yönelin. İç radyo ekranı highline de daha büyüktür. Dış aynaların altında led ışıklar vardır ve ayrıca otomatik olarak bu aynalar katlanır. Velhasıl bence çok fark var bu araçlar arasında. Highline almanızı öneririm.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt