acilllll yardımmmm !!!!!

gunesonr

Üye
İsim
onur
Arkadaşlar merhabalar araç normalde sabahları 1,2 sn geç marş alıyordu herkeste oluyormuş diye çok önemsemedim.. bu akşam itibariyle bir garip çalışıyor ve uyarı Işık’larıda normalden farklı yandı ve söndü sorun aküden olabilir mi ?  böyle bir sorun yaşayan varsa yardımınızı bekliyorum .. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Marş motoruna bir baktırın derim. Kömürü bitmiş olabilir yeniden sarılması da gerekebilir.

Bence marş motoru ama forumdan yaşayan arkadaşlar varsa aynı sorunu yardımcı olsunlar. Bir ustaya gösterin derim.

@gunesonr Hocam aynı sorun kendi aracımda da olmuştu araba uzun süre çalıştıktın sonra yapmıyordu özel serviste akü ölçümü yaptırdım akü zayıf olduğu söylendi 

aracın garantisi bitmediği için servise götürdüm gerekli testler yapılarak akü değişti garantiden 

15 saat önce, gunesonr yazdı:

Arkadaşlar merhabalar araç normalde sabahları 1,2 sn geç marş alıyordu herkeste oluyormuş diye çok önemsemedim.. bu akşam itibariyle bir garip çalışıyor ve uyarı Işık’larıda normalden farklı yandı ve söndü sorun aküden olabilir mi ?  böyle bir sorun yaşayan varsa yardımınızı bekliyorum .. 

hocam geçmiş olsun aynı sorun bende de oldu ve akü'yü yeniledim. Aracım 2013 model olduğu için servis yeni akü önerisinden sonra bu hata tamamen kayboldu ve aracınızda star-stop var ise buna uygun akü almanızı şiddetle tavsiye ederim.

@gunesonr Merhaba ;

Aracınızın sorunu marş dinamosundan değil , aracınızın akım değerlerini ölçtürmeniz de fayda var , herhangi bir oto elektrikçiye rica etseniz halleder , sorununuz akü kaynaklı görülüyor.

@DoğanARABACI hocam problem çözüldü akü bitmiş varta efb d53 taktırdım sorun çözüldü ilginize teşekkürler 

@armando hocam problem çözüldü akü bitmiş varta efb d53 taktırdım sorun çözüldü ilginize teşekkürler 

Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın , aküyü nerde taktırdınız araca tanıtmaya falan gerek kaldı mı ? Birde siteden baktığım kadarıyla bu akü fren enerjisi geri kazanımını desteklemiyor gözükür

Blue Dynamic EFB
Yüksek performans uygulamaları ile üstün ve olağanüstü bir aküye sahip olmak için VARTA[emoji2400] Blue Dynamic EFB aküsünü seçin. Tek yolculukta motoru birden çok defa çalıştıran start-stop özellikli araçlara uygun olan, gelişmiş EFB teknolojisi sayesinde, VARTA[emoji2400] Blue Dynamic EFB aküleri geleneksel akülere göre iki misli daha yüksek bir dayanıklılık seviyesine sahiptir. İster zorlu bir sürüş programı, birden çok aksesuar ve araç donanımı olan bir araç, isterse de

rejeneratif frenleme teknolojisine sahip olmayan start-stop özellikli bir araç olsun,

normalden daha fazla enerji gereksinimi olan araçlar için VARTA[emoji2400] Blue Dynamic EFB aküsünü tercih edin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt