Golf 6 VCDS ile Hız Limiti Kaldırma

aknskn

Üye
İsim
Akın
Merhaba arkadaşlar. Benim aracımda 199 km/h hız sınırı var. 

VCDS 17.1.3 ile aracın Engine - Adaptation kısmında Static Maximum Speed Limit gibi 4 satır var. Buradan hız limitini yükseltmemiz mümkünmü?

Ekran Görüntüsü (11).pngEkran Görüntüsü (10).png

Bunu bilen birisi varsa halen paylaşabilir

Konuyu canlandırayım, benim araçta sanırım 160 hız sınırı var.

Düz yolda ne kadar basarsam basayım 160ı geçmiyor, yokuş aşağı eğimli bir yolda deneyebildim 170lere çıkabildi, acaba bu hız sınırını yukarda bahsedildiği gibi kaldırmak mümkün olur mu?

Düz yolda ne kadar basarsam basayım 160ı geçmiyor, yokuş aşağı eğimli bir yolda deneyebildim 170lere çıkabildi, acaba bu hız sınırını yukarda bahsedildiği gibi kaldırmak mümkün olur mu?
Emin değilim fakat denemekten bişey kaybedilmez sanırım

Emin değilim fakat denemekten bişey kaybedilmez sanırım
Kablomun gelmesini bekliyorum, gelince bu ayarı kontrol edeceğim eğer 160 yazıyorsa ve değiştirmeye imkan veriyorsa test etmiş olacağım. Öncesinde deneyen var mı diye konuya yazmak istedim.

Kablomun gelmesini bekliyorum, gelince bu ayarı kontrol edeceğim eğer 160 yazıyorsa ve değiştirmeye imkan veriyorsa test etmiş olacağım. Öncesinde deneyen var mı diye konuya yazmak istedim.
Denemek çok isterdim fakat hem yorgunum hemde pcde vcds yüklü değil. Sitedeki yazılımlarda uçmuş sanırım. Obdeleven ile deneyeceğim ilk fırsatta

Evet motordan kontrol edilen hız sınırı bu, doğrudur. 160 ise 160 km/h' da kalırsınız. Değiştirmezse security access sonrasında değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

91A693BB-9B1D-411E-AFF3-C645DE43E4E7.png5442341C-0E1D-4E02-8996-0F87A437A34D.pngAraca bağlanmadan kontrol ünitesine baktığımda hız sınırlaması bende kapalı olarak görünüyor, aktif etmek istersem de 300km'ye kadar aktif etme seçeneği mevcut.

Eğer hız sınırlaması sadece bu kısımdan aktif/Pasif ediliyorsa başka bir yerde bağlantısı yoksa burda yapacağınız işlem geçerlidir diyebiliriz

Araca bağlanıp tekrar denedim, ve ayrıca obdeleven kendisi de bu yönde bir On/Off uygulaması yapmış 100kredi karşılığında 110-300km arası hız limiti belirlenebiliyor.

Fakat şöyle bir uyarıları var, bu uygulamayı sadece dizel araçlarda kullanın diye belirtmişler sebebini çözemedim

F811E600-F738-4DE1-8BFF-529FCB807719.png

Bugun denedim, limit aktif degil aktif olsa bile 190 olaral ayarlanmisti. Benim arac ise 160i gecmiyor. Ya mekanik bir sorun var yada VCDS ile gorulemeyen bir yerde limit var bilemiyorum.

Bugun denedim, limit aktif degil aktif olsa bile 190 olaral ayarlanmisti. Benim arac ise 160i gecmiyor. Ya mekanik bir sorun var yada VCDS ile gorulemeyen bir yerde limit var bilemiyorum.
Vcds belkide yüzeysel olarak (yazılımsal diyelim) sınırlama getiriyor. Dediğiniz gibi belkide hız sınırlama olayı başka bir cihazla yapılıyor olabilir. Tabii. Dediğiniz gibi sorun mekanikselde olabilir

Vcds belkide yüzeysel olarak (yazılımsal diyelim) sınırlama getiriyor. Dediğiniz gibi belkide hız sınırlama olayı başka bir cihazla yapılıyor olabilir. Tabii. Dediğiniz gibi sorun mekanikselde olabilir
Limit kaldirma islemine 600-700₺ para istiyor yazilim firmalari, vcds ile halledilen birsey olsaydi coktan herhangi bir sitede anlatilirdi diye dusunuyorum. Bi umut acaba olur mu dedim ama olmadi

Sonradan limitör koyulduysa kaldırabilirim

Geri
Üst Alt