1.2 tsi golf titreme

Mmt0634

Katılımcı Üye

İsim
Mehmet
Arkadaşlar öncelikle ben yıllarca golf hayali kurmuş biri olarak sonunda 2014 1.2 tsi golf alabilmiş bir kardeşinizim önceden konu açmıştım değerli üye sakinleri yardımcı olmaya çalıştı fakat açtığım konuyu bulamadim üyeliğim yeni affınıza sığınarak tekrar derdimi paylaşmak istiyorum...1. Viteste giderken durmam gerekti yavaşladım sonra ışık yeşil oldu yaza bastım hızım düşük oldu için gaz yemedi 400 devir civarlarında tekleme ye başladı buraya kadar normal debriyaj a bastım devir göstergesi normalde hemen 600 700 e çıkıp sabitler ama ne istop etti nede rolanti normale döndü aynı şekilde kaldı 300 600 bandında titreye titreye çalıştı gaza dokundum normal e döndü araba sesli çalıyor hiç ses gelmeyen araba şahin de ki uğultu sesi geliyor içeriye hava soğuk sesli çalışması normal biri maf sensörü temizlet dedi ki oksijen sensörü olabilir biri gaz kelebegi temizlet dedi buji demişlerdi değişti dahada arttı demekki buji den bobinden değil aracım devir saatı inip çıkarken titreme oluyor 2 gündür sesli çalışıyor çalıştığını bile anlamıyorum devir saatine bakiyordum bunların hepsi 2 hatada oldu yarın servise gideceğim fakat inceleme yapılınca bişey cikmamis tı pc de muhtemel yine çıkmayacak sizce neden olabilir enjektorlere baktıricam maf sensörü ne ve boğaz kelebeğin e servis temizlik yapmıyor mus degistiriyormus gaz kelebegi çok pahalı isim içinden çıkamadım :(

Değiliz hocam aslında daha açık yazmam gerekirse kısaca  aracımi aldım uzun yola çıktım yüksek rakımlı bir dinlenme tesisinde rolantide istop edecek mis gibi yapıp yaklaşık 300 600 devir bandında gaz verince düzeldi 100 metre ileriye park ettim aynısını yaptı istöp etti çalıştırıp devirli kullanarak yolu bitirdim özel servise gittim bişey yapmadı bilgisayarda hata göstermedi bakımı yapıldı buji değişti 6. Viteste giderken 90 sabit tekleme  yapti 6 dan 4 de aldım biraz bastım düzeldi bugünde başıma geleni paylaştım önce buji die okudum aracim bu arada 62 bin oldu 55 binde aldım değiştirdim bobin krank devir sensörü gaz kelebeği maf sensörü ... olabilirler okadar arttı ki bunca yıl hep dizel arabaya bindim ilk defa benzinli arabaya biniyorum işinde yabancisiyim inanın ne yapacağımı şaşırdım gruba hemen üye oldum ve gerçekten çok kaliteli golften anlayan arkadaşlar olduğu için danışmak istedim yarın yetkili servise gideceğim malatya nin servisi çok iyi değil die duydum yorumlarda o sekidle problemi az çok bilirsem bakılması gereken yerleri söylerim yoksa ya sundadir ya bunda die baya yipratirlar maddi olarak ta şu anda elverişli değil imkanım olanı biteni yazdım.... bobinlerin çalışıp çalışmadığını nasıl anlayabiliriz kendim tespit edebilirmiyim ki?

Sanırım bobinlerden şansıma araba da 2015 ocak trafige çıkışlı olduğu için 4 yaş üstü %16 indiriminden faydalanmam için ocak 2 de giriş yapması gerektiğini söylediler fakat 1 ay kulanmamam lazım oda çok zor :(

aracı bilgisayara bağladıklarında silindirlerin gecikme (kesme) sürelerini görebiliyorlar, benim aracımda da gaz verirken kesik kesik gaz yeme sorunu vardı. bilgisayara bağlayınca 2. silindirin ateşleme bobininde arıza tesbit edildi ve bobini değiştirdik. şuan sıkıntı kalmadı her silindir stabil olarak çalışıyor.

@musiqzz tmmdir çok teşekkür ederim hocam  yetkili servise gitmeden özel serviste baktırayim yarın 

Geri
Üst Alt