Golf 7 Dsg diesel rölanti titreme ?

Ak01

Yeni Üye
İsim
Hikmet
Arkadaslar acil yardiminiza ihtiyacim var. 2015 model golf 7 diesel 110 hp DGS otomatik. Aracda kirmizi isiklarda frene basdimda rölantide iken arac alttan biri salliyormus gibi titreme sarsinti var. P N R D hepsinde denedim hepsinde yapiyor sicak soguk fark etmiyor her zaman degil bazen yapiyor acaba neden yapar sallamayi rönlantide ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aynı sorun bende de var. Sabah arabayı ilk çalıştırdığım da oluyor sadece. Sanki araba gitmek istiyor ama gidemiyor gibi bir titreme. Motor ısınınca eski haline geri dönüyor. Kızdırma bujisinden şüpheleniyorum. Daha bilgili arkadaşlar bilgilendirir bizleri. 

Upvote 0
Motor soğukken dizel ünitelerde bu çok doğaldır. Hatta aracın manuelinde de bu durum yazıyordu diye hatırlıyorum. Ancak sıcakken de yapıyorsa başka bir probleme işaret ediyor olabilir..

Upvote 0
Arkadaslar acil yardiminiza ihtiyacim var. 2015 model golf 7 diesel 110 hp DGS otomatik. Aracda kirmizi isiklarda frene basdimda rölantide iken arac alttan biri salliyormus gibi titreme sarsinti var. P N R D hepsinde denedim hepsinde yapiyor sicak soguk fark etmiyor her zaman degil bazen yapiyor acaba neden yapar sallamayi rönlantide ?
Aracımı yüksek devirlerde kullandığımda ve kırmızı ışıkta durduğumda bende de olmaktadır,böyle bir durum olduğunda aracı P konuma alıp stop edip 30sn bekleyip yeniden çalıştırdığım da ise normale dönüyor.

Upvote 0
@Ak01 Merhaba;

Aracınızdaki sallantı dediğiniz durum motorda mevcut mu? Eğer değilse aracınızın AutoHold 'unu devre dışı bırakarak vites N konumunda iken tekrar bakarmısınız.

Upvote 0
2015 tdı manuel aracımda da bu sorun oluşmuştu . Özellikle sabah ilk çalıştırmada bu durumla karşılaşıyordum . Çözüm ile alakalı konu açmıştım profilimden bakıp sizin durumunuza benziyor ise çözüm bulabilirsiniz . Geçmiş olsun .

Upvote 0
Arkadaslar acil yardiminiza ihtiyacim var. 2015 model golf 7 diesel 110 hp DGS otomatik. Aracda kirmizi isiklarda frene basdimda rölantide iken arac alttan biri salliyormus gibi titreme sarsinti var. P N R D hepsinde denedim hepsinde yapiyor sicak soguk fark etmiyor her zaman degil bazen yapiyor acaba neden yapar sallamayi rönlantide ?

Hocam sorunu hallettiniz mi neden kaynaklandığını buldunuz mu. Bende devir saatinde dalgalanma yok. Motordan da değişik bir ses gelmiyor. Sizde var mıydı. İnternette araştırdım. Genelde motor kulağının içindeki kauçuğun aşınmasından motor titreme yapıyor demişler. Bazıları da volant değişmesi gerekiyor demiş. Nadiren enjektör ve egzoz diyende var.

Upvote 0

Geri
Üst Alt