Silecek sorunu hakkında

Emergency

Üye
İsim
Sefa
Merhaba değerli dostlar;

2015 temmuz çıkışlı aracımın ön sileceklerini mevcut sileceklerimin iz yapması ve silme performansının düşmesi nedeniyle yaklaşık 1 ay önce bosch aerotwin serisi sileceklerle değiştirdim. Bugün itibariyle yeni sileceklerim titreme ve hafif gıcırtı yapmaya başladı. Nedeni ve çözümü hakkında görüşü olan var mı acaba yeni silecekler neden titreme yaparak çalışır? Silmede herhangi bir iz veya sorun yok tek sorun titreyerek ve sanki zorlanarak silme yapması. 

Tüm dostlara saygı ve selamlar.

İnşallah 1 ayda ömrü bitmemiştir bende yeni aldım dünyanın parası olmuş silecekler , sileceklerin silgi kısmında karbon bulunuyormuş ve bunu yıkama sırasında bezle silinince bu karbon yok olup sileceğin performansı düşüyormuş silgi kısmının bezle silinmemesi gerekiyor birde yıkamada kullanılan şampuan vs kötü olabilir , önerim su kaydırıcı bir ürün kullanıp denemeniz veya bim de falan satılan mavi su dedikleri cam sil ile camları silip denemeniz

e6ef58302bb9902cf9ca884ca6b5d62e.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba değerli dostlar;

2015 temmuz çıkışlı aracımın ön sileceklerini mevcut sileceklerimin iz yapması ve silme performansının düşmesi nedeniyle yaklaşık 1 ay önce bosch aerotwin serisi sileceklerle değiştirdim. Bugün itibariyle yeni sileceklerim titreme ve hafif gıcırtı yapmaya başladı. Nedeni ve çözümü hakkında görüşü olan var mı acaba yeni silecekler neden titreme yaparak çalışır? Silmede herhangi bir iz veya sorun yok tek sorun titreyerek ve sanki zorlanarak silme yapması. 

Tüm dostlara saygı ve selamlar.
hocam ürünleri aldığınızda silecek üzerindeki siyah kısımları kontrol etmek gerekiyor bende 2 defa aynı hataya düşünce artık işin uzmanı oldum markası ne olursa olsun mutlaka siyah kısımı kontrol etmeden almayın.

Yada ürünlerin montajı yapılırken mutlaka silecekleri servis moduna alınıp öyle yapılmalı diğer türlü sileceğin bulunduğu açıyıda bozabiliyorlar bilginiz olsun.

@erkanwrc hocam bu ürünle camları silip bir denerim. Kullandığım şampuan valet pro pH dengeli kesinlikle kalitesiz hiçbir ürün kullanmıyorum. Olmazsa Yağmur kaydırıcı deneyeceğim teşekkürler.

@armando hocam siyah kısımlar dediğiniz silecek lastiği ise gayet sağlıklı görünüyor. Silecek sepetinden almıştım açılmamış ürün kutusu ile teslim aldım ve servis moduna alıp değiştirdim. Teşekkürler. 

@erkanwrc hocam bu ürünle camları silip bir denerim. Kullandığım şampuan valet pro pH dengeli kesinlikle kalitesiz hiçbir ürün kullanmıyorum. Olmazsa Yağmur kaydırıcı deneyeceğim teşekkürler.

@armando hocam siyah kısımlar dediğiniz silecek lastiği ise gayet sağlıklı görünüyor. Silecek sepetinden almıştım açılmamış ürün kutusu ile teslim aldım ve servis moduna alıp değiştirdim. Teşekkürler. 
evet hocam silecek lastiğini kontrol edilmesi gerekiyor ürünün sıfır olması hata olmayacağı anlamına gelmiyor,daha önce arkadaşlarımın söylediği gibi kesinlikle oto yıkamacıların bez ile silmesine engel olunuz ve diğer konu kullanılan şampuan.

@armando hocam valet pro dışında şampuan kullanmıyorum. Silecekleri tekrar kontrol ederim teşekkürler.

ben yağmur kaydırıcı denemiştim ön cama kesinlikle tavsiye etmiyorum silecekler daha kötü atlama yapıyor. Daha bir iki hafta önce bosch taktım bakalım ne kadar gidecek. Daha önceki bosch lar 1 yılı sorunsuz çıkardılar.

İnşallah 1 ayda ömrü bitmemiştir bende yeni aldım dünyanın parası olmuş silecekler , sileceklerin silgi kısmında karbon bulunuyormuş ve bunu yıkama sırasında bezle silinince bu karbon yok olup sileceğin performansı düşüyormuş silgi kısmının bezle silinmemesi gerekiyor birde yıkamada kullanılan şampuan vs kötü olabilir , önerim su kaydırıcı bir ürün kullanıp denemeniz veya bim de falan satılan mavi su dedikleri cam sil ile camları silip denemeniz

e6ef58302bb9902cf9ca884ca6b5d62e.jpg

Hocam BİM'den aldığım fotoğraftaki ürün sorunu çözdü öneri için tekrar teşekkürler.

@armando 

Hocam Camsil'in de silikonlusu var. O da işine yarar. Rossman'da Damol var onu kullandım,o da gayet başarılı

3 tane bim dolaştım ve bulamadım [emoji20] 
Kusura bakmayın hocam yeni gördüm mesajı eskiden sadece bu ürün vardı ama şimdi heryerde farklı markalarda bu tür mavi renkli su kaydırıcılı ürünlerden var

Hızlı Cila Hydrorep 750Ml Atas. Bu ürünüde yıllardır kullanıyorum su kaydırıcılık çok güzel hemde baya dayanıklı camdaki özelliğini kolay kolay kaybetmiyor

Kusura bakmayın hocam yeni gördüm mesajı eskiden sadece bu ürün vardı ama şimdi heryerde farklı markalarda bu tür mavi renkli su kaydırıcılı ürünlerden var

Hızlı Cila Hydrorep 750Ml Atas. Bu ürünüde yıllardır kullanıyorum su kaydırıcılık çok güzel hemde baya dayanıklı camdaki özelliğini kolay kolay kaybetmiyor

hocam aracım bi çıksın servisten bi kaç ürün siparişi verdim bakalım duruma göre sizinle paylaşırım :D

Geri
Üst Alt