golf 7 tdi dsg bazen geç çalışma ve titreme

palsak

Üye
İsim
Fbpalsak
arkadaşlar genellikle araç uzun süre çalışmadığı zaman (1-2 gün) ilk marşta geç alıyor kontağı açıp bekliyorum çalıştırdıktan yaklaşık 3-5 saniye sonra çalışıyor.ve çalıştıktan sonra da araba çok bariz bir şekilde sallıyor titreme oluyor araba da sorun ne olabilir sizce?daha sonra ikinci kez çalıştırmam da marş hemen alıyor ama motor ısınana kadar yada hareket ettikten sonra sallama kesiliyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
@palsak hocam bende özellikle bazı sabahlar ilk çalıştırmada oluyor bununla alakalı açılmış bir forum vardı onu bulmak lazım.

Marş motorunun bakım yaptırınız.

Bu motorlarda  ısıtma bujisi varsa değiştirilmeli.

Isınıncaya kadar her motor titreşimidir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sallantı neden oluyor bakıma girdi 2-3 ay önce yoktu ama bu aralar sallantı olmaya başladı her nedense .sallantı da önce hafif sonra biraz bariz bir şekilde sallıyor daha sonra yine hafif 2-3 saniye sonra yine hissedilir bir şekilde sallantı oluyor takii vitesi d ye alıp hareket edinceye kadar sonra kesiliyor

Sallantının geç çalışması ile alakası olmayabilir. Aynı durum benim aracımda da var. Benim aracımda sürekli sallanıyor önce motor kulağı olabilir diye düşündüm baktırdım volan dan dediler

Geri
Üst Alt