Golf 7 (CZCA motor) Rölantide titreme ve sarsıntı

@Samet5235 Aracı götürdüğüm özel vw servis ustası muhtemel sıkıntının eksantrik mil setinden kaynaklandığını bunuda ancak bu parçayı denerek bulabileceğini söyledi.. bu konuda hâlâ kararsız olduğum için beklemedeyim.. 

@Samet5235 Aracı götürdüğüm özel vw servis ustası muhtemel sıkıntının eksantrik mil setinden kaynaklandığını bunuda ancak bu parçayı denerek bulabileceğini söyledi.. bu konuda hâlâ kararsız olduğum için beklemedeyim.. 
Yurtdışında bir forumda egzantrik mili mıknatısından bahsediyordu, oradan kaynaklı bir sıkıntı olsa genel olarak performans/yakıt düzeni etkilenmez mi?

@sabutay Ankarada iyi özel servis mi arıyorsunuz hocam?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet. Bu rölantide titreme durumu benim araçta da var. Buji bobin değişti. Düzelmedi. 

Eksantrik mili konum sensörü mıknatıslıdır bunu söküp temizleyebilirsiniz. Mıknatıstan dolayı çapak birikiyor . Ancak bu sensör 1. nci pistonun üst noktasını belirlemeye yarar bu da ateşleme ve enjeksiyon için önemlidir ve bozulmaya başladığında araç geç marş almaya başlar. Ve devir saatinde gariplikler olur devir saati bu sensörden veri alır. Yinede söküp temizlenmesinde fayda vardır. Egzantrik mili kumanda valfi (N205) ( Bu parçada yağ basıncı ile aracın hızına göre kam mili ayar ünitesi aracılığı ile eksantrik mili avansını ayarlar)ve eksantrik konnum sensörü bu parçalar eğer motorda hava kaçağı yoksa titreşim için temizlenmesinde fayda vardır  .Fakat benim tavsiyem hala geçerli özellikle karter havalandırma hortumları olmak üzere hava kaçağına mutlaka bakın . Motorunuzu detaylıca inceleyin biryerde yağ buharı varsa orda kaçak olma ihtimali çok ama çok yüksek   
Hocam güzel açıklama olmuş. Hava kaçağı konusunu gündeme getirmiştim ancak "kaçak olsa turbo basıncı düşer" diye bir yanıt aldım. Kısmen mantıklı gelse de tüm kaçakların turbo basıncını etkilemesi konusunda pek emin değilim. Bunu servise tekrar hatırlatıcam.

@Samet5235 @Samet5235 Herkese Merhabalar, yaklaşık 1 aydır rolantide titreme, dalgalanma ve gaza yüklenince motordaki tekleme vs. sarsıntının meğer asıl sebebi internet sitesinden aldığım, " ÇAKMA BUJILER'miş"..Yetkili vw servisinin ve ayrıca özel bir vw servisine gittiğimde yıllarca bu yetkili serviste usta şefi olarak çalıştığını öğünerek beyan eden zavallıların günlerdir bulamadığı sorunu dün özel servisteki genç bir oto elektrik ustası buldu..Usta bana eski orijinal bujilerle mevcut bujileri karşılaştırmak istediğini söyledi..Ben de bunun üzerine 7 ay önce degistirdigim bujileri tekrar bulmak için tamircimin servisine gittim neyseki usta işe yarar eski bujileri bir teneke kutusunun  içerisinde saklıyormuş.. Az da olsa bir umutla ve isteksizce eski orijinal bujileri şansımın da yardımıyla buldum..Genç ve zeki oto elektrik ustası mevcut bujilerin çakma olduğunu ve özelliğini yitirdiğini söyledi..daha sonra eski orijinal bujileri takıp deneyince ne rölantideki dalgalanmalardan ne de gaza yüklenince motordaki teklemelerden ve sarsıntılardan en ufak bir eser kalmadı..Allah'a şükürler olsun beni günlerdir rahatsız eden bu sıkıntıdan ve ilginç bir serüvenden kurtulmuş oldum darısı sizlere de olur inşallah..Siz siz olsun aracın orijinal parçalarını internetten alıp benim gibi mağdur olmayın..20191026_083437.jpg

[mention=12818]Samet5235[/mention] [mention=12818]Samet5235[/mention] Herkese Merhabalar, yaklaşık 1 aydır rolantide titreme, dalgalanma ve gaza yüklenince motordaki tekleme vs. sarsıntının meğer asıl sebebi internet sitesinden aldığım, " ÇAKMA BUJILER'miş"..Yetkili vw servisinin ve ayrıca özel bir vw servisine gittiğimde yıllarca bu yetkili serviste usta şefi olarak çalıştığını öğünerek beyan eden zavallıların günlerdir bulamadığı sorunu dün özel servisteki genç bir oto elektrik ustası buldu..Usta bana eski orijinal bujilerle mevcut bujileri karşılaştırmak istediğini söyledi..Ben de bunun üzerine 7 ay önce degistirdigim bujileri tekrar bulmak için tamircimin servisine gittim neyseki usta işe yarar eski bujileri bir teneke kutusunun  içerisinde saklıyormuş.. Az da olsa bir umutla ve isteksizce eski orijinal bujileri şansımın da yardımıyla buldum..Genç ve zeki oto elektrik ustası mevcut bujilerin çakma olduğunu ve özelliğini yitirdiğini söyledi..daha sonra eski orijinal bujileri takıp deneyince ne rölantideki dalgalanmalardan ne de gaza yüklenince motordaki teklemelerden ve sarsıntılardan en ufak bir eser kalmadı..Allah'a şükürler olsun beni günlerdir rahatsız eden bu sıkıntıdan ve ilginç bir serüvenden kurtulmuş oldum darısı sizlere de olur inşallah..Siz siz olsun aracın orijinal parçalarını internetten alıp benim gibi mağdur olmayın../monthly_2019_10/20191026_083437.thumb.jpg.6a3b735c1df756175a5ed4df8c419162.jpg
Gecmis olsun

Google da kullanici yorumlari olumlu sizde şikayetinizi iletin iade alirlar sanirim

Cogu kisinin memnun kaldigi yedekparcaci

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@aliyk çakma bujileri aldığınız siteyi paylasanız başka insanlar mağdur olmasın..?

[mention=3247]aliyk[/mention] çakma bujileri aldığınız siteyi paylasanız başka insanlar mağdur olmasın..?
Faturadaki isim onlineyedekparca.com olarak cikiyor sanirim cok kisinin onerdigi bir site ben dahil

Faturadaki isim onlineyedekparca.com olarak cikiyor sanirim cok kisinin onerdigi bir site ben dahil

:O :O :O  

bazı arkadaşlarımız @Savatage yanlış hatırlamıyorsam bakım parçalarını bu siteden alıyordu.. 

En

:O :O :O  

bazı arkadaşlarımız @Savatage yanlış hatırlamıyorsam bakım parçalarını bu siteden alıyordu.. 
En son 45 bin bakımı icin n11 uzman parça isimli satıcıdan aldım mann filtreleri! 184 e şuan 186 sanırım...(yakıt filtresiz) olan

https://urun.n11.com/filtre-setleri/vw-golf-7-16-tdi-dizel-mann-filtre-bakim-seti-2013-2019-P368091601

Daha önce parça alanı isimli satıcıdan da biradern 2012 passat ı için mann filtre almıştım

30 bin bakımında nereden aldığımı anımsayamadım online yedek parça ve olabilir.

Artık araçlarımız ESKİ KASA olduğuna göre özellikle manuel vites kullanıcıları sanayi bakımına bi miktar daha sıcak bakacaktır. Ama yinede yetkili servis güvencesini bırakmayan bırakmaz tabi.

Yağ içinde n11 de altun petrol var!

Daha önce 2 kere castrol en son motul aldım ordan..paketleme çok sağlam. 

Motul istanbul bölge müdürlüğünü aradım. Evet Altun petrol bizim bayimiz biz veriyoruz  dediler. Sahte ihtimalini de sıfırlamıs olduk

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Size aracımda yaşadığım bir sıkıntıdan bahsedeceğim ve bu konu hakkında çözüme ulaşmış veya fikri olan arkadaşlardan yardım istiyorum...Aracım 2016 model golf 1.4 TSİ highline 125 beygir...aracım rölantide titriyor..motor soğukken herhangi bir titreme yok..ama motor ısındıktan sonra 0.8 ile 0.6 arasındaki devirde sabit olarak duran göstergede rölantide titreme var...uzatılmış garantisi olduğundan dolayı servise gittim servis volantın değişmesi gerektiğini söyledi ve volantı değiştirdikten sonra aracın titremesinde herhangi bir değişiklik olmadı... bunun üzerine enjektörlerinde pislik olabileceğini söylediler ve temizlemek için yakıt katkısı verdiler ve devirli kullanmamı söylediler.. kullandım ve sorunun aynen devam etmesi üzerine başka bir ildeki yetkili servise götürdüm..bu serviste volanın tam oturtulmadığı ve boşluk olduğu için yeni bir volant taktı tekrar değişmesine rağmen titreme halen devam ediyor... aracı tekrar incelediler.. subaplarda pislik olduğunu temizleneceğini söylediler şuan araç halen serviste eğer sorun halen geçmez ise çözüme kavuşan arkadaşlar oldu mu..
Şimdiden teşekkürler

Geri
Üst Alt