Açılan Airbag Hakkında

armando

Katılımcı Üye

İsim
armand
Merhaba Dostlar C.tesi akşamı İstanbul Perpa yan yolda taksinin birden sol şerite geçmeye çalıştığı ve benimde azda olsa hızım vardı ve sol arka çamurluktan vurmam ile beni ortada bulunan kaldırıma uçurdu,anlayamadım şey ise benim direksiyondaki ve ayak kısmındaki airbag açılmış ve yolcu koltuğunda kimse olmamasına rağmen AIRBAG açılmıştır bu bir hatamıdır yoksa olması gereken mi ?

Servisten aradılar ve kusurun %40 benim olmam konusunda fikir beyan ettiler lakin sonucu ekspertiz verecek.

Görüşleriniz önemlidir.

IMG_1126.JPG

01.jpg

02.JPG

Hocam öncelikle geçmiş olsun cana geleceğine mala gelsin, ön yolcu kapısını açtığınız zaman torpidonun yan kısmında bir anahtar göreceksiniz onu yolcu yokken aracın anahtarıyla kapattığınız zaman o airbagler patlamamış olacaktı. Muhtemelen o anahtar açıkta kalmıştır o yüzden o da patlamıştır. Şuradaki görsele benzeyen bir anahtar deliği 

@armando hocam çok geçmiş olsun, çok üzüldüm. Umarım sizde birşey yoktur. Ravendi hocamın paylaştığı gibi, yolcu hava yastığını siz deaktif etmeliydiniz. 

@serology55 hocam çok teşekkür ederim bende ufak tefek cizikler var ve herzaman olduğu gibi emniyet kemerim takılıydı.

Airbag  sürekli yolcu inip bindiğinde bunu aktif yada deaktif yapmak SAÇMA geldi,hani unuttun aktif yapmayı Allah Korusun kaza anında bundan dolayı ölen insanlar bile olacaktır. bu işlem sadece wv grubunamı ait bir durumdur ?

Diğer araçlarda da görmüştüm. Benim 407 vardı öncesinde, onda da düğmeyle aktif edilebiliyordu @armando hocam. Bence de saçma. En azından yolcu emniyet kemeri takılı değilse otomatikmen pasif olmalı airbagler.

@armando öncelikle geçmiş olsun yolcu tarafında  susturucu mu takılıydı ondan dolayı patlamış olabilir.

@serology55 kesinlikle otomatik sistem olması gerekmektedir,mercedes ile büyük kaza yapmıştım ama ozaman sağ airbag açılmamıştı mesela 

@Canzgen hocam susturucu derken anlayamadım  :unsure:  ayrıca iyi niyetleriniz içinde teşekkür ederim.

@huseyinkaraduman susturucu  :D  iyimiş walla ben herdaim emniyet kemerimi takar yanımdaki hatta mümkünse arka koltukta oturana bile taktırıyorum. Malesef Kasko yok hocam,eğer kusurlu bulunursam çıkacak tahmini masraf 11bin tl :(  

@huseyinkaraduman susturucu  :D  iyimiş walla ben herdaim emniyet kemerimi takar yanımdaki hatta mümkünse arka koltukta oturana bile taktırıyorum. Malesef Kasko yok hocam,eğer kusurlu bulunursam çıkacak tahmini masraf 11bin tl :(  
hadi ya :(  Kasko bu yıl mı yaptırmadınız yoksa normalde yaptırmıyor musunuz ? 11 bin tl bütçeyi zorlar.

hadi ya :(  Kasko bu yıl mı yaptırmadınız yoksa normalde yaptırmıyor musunuz ? 11 bin tl bütçeyi zorlar.
gecen sene ve bu sene yaptırmadım malesef bi kaç günü netleşecek sanırım kimin kusurlu olduğu , zaten bu ara herşey üzerime geliyor bakalım patlama noktası nerede olacak çok merak ediyorum.

Geri
Üst Alt