VAG-COM Kodlamalarla İlgili Genel Paylaşım Konusu

@MSE Olsun sen arada sırada ara :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

image.jpegArkadaşlar selamlar, aracım 2014 comf. ve yakın zamanda 6.5" media taktım. Sonrasında ise birebir orjinal olması için USB+Aux modülü alıp taktım. Kablolamayı kendim yaptım ve taktım. Kodlama kısmında ise 5F modülde 19.Byte'ta 6-7. Bit'te USB full seçeneğini işaretledim. Ama maalesef usb sadece şarj işi yapıyor. Media'da bir türlü gösteremedim. Bu nedenle de müzik dosyalarını göremiyorum. Kodlamam mı yanlış? Kablolamada cihazın siyah olan 8 numaralı pimi modülde nereye karşılık geliyor onu anlamadım.Saygılar.

image.jpeg

Öncelikle herkes gibi bende bu platformun kurulmasında emeği geçenlere; yardım ve destek konusunda sınır tanımayanlara ( @yusuf hocam ve diğer nice arkadaş ve ağabeylere) teşekkür ve saygılarımı sunuyorum.

Bende ışık paketimi (yağmur, far sensörü) ekledim, @yusuf hocamın kablosu ve desteğiyle kodladım. İki unsurda sorunsuz çalışıyor.

Daha sonra sonra yağmurda cam kapama kodlamasını yaptım çalışmadı (uzun bir kodlamaydı) ve aslında kendiliğinden devrede olması gereken( -diye biliyorum) follow / coming home özelliklerinin hiç birinin çalıştığını görmedim, kendiliklerinden devrede olmaları gerekmiyor muydu? Sanırım bir desteğe ihtiyaç var :)

Tüm değerli GT üyelerine hayırlı haftalar diliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eğer başka bir kodlama yapmadıysanız;

(4)-Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion A 12 > not active

(4)-Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion A 13 > not active

Sent from my iPhone using Tapatalk
@MSEüstatlar r tampon takıyorum.sisleri vag comdan iptal etmem gerekiyor.kodlamasını bilen paylaşırsa sevinirim.

sisfarları ile ilgili birkaç kodlama yapmıştım.mesela birkaçı

leaving home ve coming home sis farı üzerinden yakmak.

sellektörü sis farlarıyla bitlikte atmak.

sis farlarını dönüş farı olarak kullanmak gibi.

Bu durumda verdiğiniz kodlama olmayacakmı?

@MSEüstatlar r tampon takıyorum.sisleri vag comdan iptal etmem gerekiyor.kodlamasını bilen paylaşırsa sevinirim.

sisfarları ile ilgili birkaç kodlama yapmıştım.mesela birkaçı

leaving home ve coming home sis farı üzerinden yakmak.

sellektörü sis farlarıyla bitlikte atmak.

sis farlarını dönüş farı olarak kullanmak gibi.

Bu durumda verdiğiniz kodlama olmayacakmı?
Hocam o Zaman şöyle yapalım

(1)-Leuchte12NL LB45-Lasttyp 12 > not active

(5)-Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion B 12,not active

(8)-Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion C 12 > not active

(9)-Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion D 12 > not active

(12)-Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion E 12 > not active

(13)-Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion F 12 > not active

(16)-Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion G 12 > not active

(17)-Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion H 12 > not active

(1)-Leuchte13NL RB5-Lasttyp 13 > not active

(5)-Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion B 13 > not active

(8)-Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion C 13 > not active

(9)-Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion D 13 > not active

(12)-Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion E 13 > not active

(13)-Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion F 13 > not active

(16)-Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion G 13 > not active

(17)-Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion H 13 > not active

Öncelikle herkes gibi bende bu platformun kurulmasında emeği geçenlere; yardım ve destek konusunda sınır tanımayanlara ( @yusuf hocam ve diğer nice arkadaş ve ağabeylere) teşekkür ve saygılarımı sunuyorum.

Bende ışık paketimi (yağmur, far sensörü) ekledim, @yusuf hocamın kablosu ve desteğiyle kodladım. İki unsurda sorunsuz çalışıyor.

Daha sonra sonra yağmurda cam kapama kodlamasını yaptım çalışmadı (uzun bir kodlamaydı) ve aslında kendiliğinden devrede olması gereken( -diye biliyorum) follow / coming home özelliklerinin hiç birinin çalıştığını görmedim, kendiliklerinden devrede olmaları gerekmiyor muydu? Sanırım bir desteğe ihtiyaç var :)

Tüm değerli GT üyelerine hayırlı haftalar diliyorum.
Yağmurda cam kapatmayı bazı sensörler desteklemiyor değerli Hocam, bundan dolayı olabilir. Veya car-ayarlar-açma kapama-yağmurda otomatik kapat seçeneği aktif mi baktınız mı?

Coming ve leaving Home özelliğinin çalışması için kodlamasını yaptıktan sonra car-fabrika ayarları-ışık seçeneğini fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekmekte bir defaya mahsus. Sonrasında sorunsuz çalışacaktır. :)

Hocam o Zaman şöyle yapalım

(1)-Leuchte12NL LB45-Lasttyp 12 > not active

(5)-Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion B 12,not active

(8)-Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion C 12 > not active

(9)-Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion D 12 > not active

(12)-Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion E 12 > not active

(13)-Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion F 12 > not active

(16)-Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion G 12 > not active

(17)-Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion H 12 > not active

(1)-Leuchte13NL RB5-Lasttyp 13 > not active

(5)-Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion B 13 > not active

(8)-Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion C 13 > not active

(9)-Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion D 13 > not active

(12)-Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion E 13 > not active

(13)-Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion F 13 > not active

(16)-Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion G 13 > not active

(17)-Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion H 13 > not active

tamam hepsini tek tek deniycem hangisi kapatırsa diğerlerini olduğu gibi brakıcam.çok teşekkür ederim. 

Yağmurda cam kapatmayı bazı sensörler desteklemiyor değerli Hocam, bundan dolayı olabilir. Veya car-ayarlar-açma kapama-yağmurda otomatik kapat seçeneği aktif mi baktınız mı?

Coming ve leaving Home özelliğinin çalışması için kodlamasını yaptıktan sonra car-fabrika ayarları-ışık seçeneğini fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekmekte bir defaya mahsus. Sonrasında sorunsuz çalışacaktır. :)
Yağmurda cam kapamayı benimle aynı kodlu sensörle yapan(5Q0 955 547 A) bir arkadaşın yaptığını görmüştüm forumda. Ekranda da aktif ettim ama yine de olmadı.

coming/leaving home 'da, Eren Hocam, bi fabrika ayarlarına dön yapmamıştım, bilmiyordum, akşam deneyeyim. Teşekkür ederim :)

tamam hepsini tek tek deniycem hangisi kapatırsa diğerlerini olduğu gibi brakıcam.çok teşekkür ederim. 
Tüm kanalların bu şekilde olduğundan emin olun. Not active kapalı demek zaten. Tüm fonksiyonları iptal etmiş olacaksınız.

Benim sorunumda 8 nolu pin ile 3 nolu pini birleştirsem yakarmıyım biryerleri?

@fcsrn Eren Hocam yine çalışmadı CH / LH . Acaba kodlama ile alakalı bir durum mudur? Bir de bu meretler kendileri akşam çalışacak öyle değil mi :)  , far anahtarı autoda ya da O da olması fark etmiyor sanırım, gerçi ikisinde de denedim? Ekranda da leaving home seçeneği çıktı, süresi ayarlanabiliyor; ama coming home ile ilgili bir ibare yok.

@fcsrn Eren Hocam yine çalışmadı CH / LH . Acaba kodlama ile alakalı bir durum mudur? Bir de bu meretler kendileri akşam çalışacak öyle değil mi :)  , far anahtarı autoda ya da O da olması fark etmiyor sanırım, gerçi ikisinde de denedim? Ekranda da leaving home seçeneği çıktı, süresi ayarlanabiliyor; ama coming home ile ilgili bir ibare yok.
Sıfır konumunda çalışmaz Hocam, auto da olması gerekli. Auto konumundayken yeterli karanlığı algıladığında kendisi çalışacaktır. 

Coming Home ibaresi de olması lazım. Kodlamaları tam olarak yaptınız mı? 

Sıfır konumunda çalışmaz Hocam, auto da olması gerekli. Auto konumundayken yeterli karanlığı algıladığında kendisi çalışacaktır.

Coming Home ibaresi de olması lazım. Kodlamaları tam olarak yaptınız mı?
Eren Hocam, kodlama ile ilgili tam olarak bir yazı bulamadım açıkçası. Ne yapmam gerektiğini paylaşabilir misiniz?

Eren Hocam, kodlama ile ilgili tam olarak bir yazı bulamadım açıkçası. Ne yapmam gerektiğini paylaşabilir misiniz?
Select--->Central Electric--->Security Access(31347)--->Adaptation girip, aşağıda ki gibi yapmalısınız.

(1)-Comfort illumination-Coming Home Verbaustatus   /  automatic 

(2)-Comfort illumination-Menuesteuerung Coming Home Werkseinstellung    /   active 

(3)-Comfort illumination-Menueeinstellung Cominghome  /  10 s

(4)-Comfort illumination-Coming Home Leuchten   /  Low beam (Low beam yaparsanız kısa farlar yanar, fog light yaparsanız sisler yanar.)

(5)-Comfort illumination-Coming-home Einschaltere  /  ignisignition (ignisigniton yaparsanız kontaktan çıkardığınızda yanar, driver door yaparsanız sürücü kapısı açıldığında yanar.)

(6)-Comfort illumination-Helligkeitsschwelle Infrarot-Messung  /  12 lx

(7)-Comfort illumination-Leaving-Home Verbausstatus  /  Enabled 

(8)-Comfort illumination-Menuesteuerung Leaving-home Freischaltung per BAP  /  active 

(9)-Comfort illumination-Menueeinstellung Leaving-home Zeit per BAP  /  10 s

(10)-Comfort illumination-Helligkeitsschwelle Forward-Messung  /  46400 lx

@fcsrn Çok teşekkür ederim hocam, bunları yapmamıştım, deneyeyim hemen. Sadece kendi kendime adatation da gördüklerimi biraz kurcalamıştım CH/LH ile ilgili. :)

Bunun yüzünden @Yusuf hocamın kablosunu da gönderemedim. Kendisi tekrar teşekkür ediyorum.

Geri
Üst Alt