VAG-COM Kodlamalarla İlgili Genel Paylaşım Konusu

Golf 6 araç 2012 highline ise kumandadan katlanır ayna yapılabilir jetta ve passat'ta yaptım ben sorunsuz kullanıyorlar 15.7 kabloyla

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bugün aliexpressten aldığım 15.7.0 kablom geldi ve denemek istedim fakat bazı şeyler yolunda gitmedi. Satıcının gönderdiği yazılımı talimata uygun kurmama rağmen açılmadı bir türlü. Yönetici olarak da denedim eski bir bilgisayarda da fakat açılmadı. Kabloyu araca taktığımda ışığı ters tarafta olsa da yanıyordu, bilgisayara taktığımda ise usb aygıtı tanınmadı tarzında (şuan tam olarak hatırlamıyorum) bir hata alıyorum. İnternetten başka 15.7.0 yazılımı indirip denedim yine aynı şey.. Satıcıya mesaj attım durumu. Bu durumla karşılaşan varmıdır acaba? Antivirüs vs kapalı ama çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim

@nartal hocam program kablo takılmadan açılmıyor pc de .araca kablo bağlantısını yaptıktan sonra bi ucunu usbye takınca, pcden çıkan sesten sonra programı çift tıklayıp biraz bekleyince açılması gerekiyor . crak olayını tam yaptınızmı ? birde usb 3.0 varsa pcde ordan denermisiniz ben hep 3.0dan takıyorum sorunsuz oluryor

@ahdngr hocam kablonun araç ile bağlantısını yaptıktan sonra usb ucunu bilgisayara taktığımda aygıt tanınmadı tarzında bir hata alıyorum. Sanırım driver ile ilgili. Yazılıma çift tıkladığımda da hiçbirşey olmuyor. Gelen dosya içinden crack dosyası çıkmadı, önceden kırılmış olduğunu düşünüyordum aslında. Siz kabloyu bilgisayara taktığınızda driver ile ilgili bir uyarı alıyormusunuz? Elinizde çalışan bir yazılım var ise yollamanız mümkün mü?

@nartal ben driver ile ilgili şuana kadar bi uyarı almadım sanırım sizin program eksik yada hatalı veya driverlari yüklemiyor size bendeki programı göndereyim dosya boyutuna bakayım ona gore mail ile olursa mail atarım mail olmassa bi şekilde göndermeye çalışırım şuan şehirdışındayım yarin eve geçicem ancak yarin atabilirim programı 

Satıcı teamviewer üzerinden denedi az önce ve bana pc ile win10un uyumlu olmaması nedeniyle çalışmadığını söyledi. Xp yada win7 ile denememi istedi

@ahdngr hocam bende şaşırdım. satıcı daha önce de bu sorunu yaşandığını ve sorunun çözümü için usb hub kullanmamı ve bilgisayara xp yada win7 kurmamı istedi. nedeni benim pc nin uyumsuz oluşuymuş. Başka bir kullanıcıya ait sorun ekran resmini paylaştı satıcı, bendeki sorun da aynısı

VAG Cable win10 problems.jpg

@nartal Değerli Hocam farklı usb girişlerinden de deneme imkanınız oldu mu? Keza diğer hocalarımız gibi ben de win10'da problem yaşamadım. 

@nartal

Kablo bağlı değil diyorsa işlemleri bir de şu sırayla deneyin.

Kabloyu araca takın > Kontağı açın > kablonun diğer ucunu bilgisayara takın ve programa çift tık yapın. 30-40 saniyeye kadar bekleyin. Bazen açılması uzun sürebilir. Bu şekilde deneyin bakalım çalışacak mı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Değerli@erkanz, @MSE, @ahdngr, @fcsrn Eren ve Yusuf (nickini bilmiyorum, iletirseniz sevinirim) ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Yusuf ve Eren Hocamın gönderdiği program ile önerdiğiniz ayarları da deneyerek, satıcının tavsiye ettiği usb hub'ı da kullanarak ve eski tecrübelerden "sürücü imzası zorlaması"nı da devre dışı bırakarak programı çalıştırdım :)  Herkese ayrı ayrı çok teşekkür ederim vakit ayırıp ilgilendiğiniz için.

Değerli@erkanz, @MSE, @ahdngr, @fcsrn Eren ve @yusuf  ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Yusuf ve Eren Hocamın gönderdiği program ile önerdiğiniz ayarları da deneyerek, satıcının tavsiye ettiği usb hub'ı da kullanarak ve eski tecrübelerden "sürücü imzası zorlaması"nı da devre dışı bırakarak programı çalıştırdım :)  Herkese ayrı ayrı çok teşekkür ederim vakit ayırıp ilgilendiğiniz için.
Sizin adınıza sevindim Hocam. :)

selamlar

yine bu forumda görmüştüm ama kodlamasını bulamadum. sinyalde sinyal lambası ile ayna ledlerin sıralı yanması vardı. bu kodlamayı bilen var mı?

Geri
Üst Alt