VAG-COM Kodlamalarla İlgili Genel Paylaşım Konusu

@yavuzbattal instruments ya da central eloktronikte sürücü sağda diye bir seçenek var. Long codingde ;)

Hemen hemen her yerde,kapi modulunde-motorda bile right hand drive secenegi varda;Ben bunun 09 Central yada 17 instruments ile alakali oldugunu dusunmuyorum...

Sansinizi 5F'de deneyin derim, coding kisminda right hand drive tickli ise kaldirin,tickli degilse tickleyip do it ardindan tekrar kaldirip do it...Kapatma tusuna basarak reset atarsiniz,ondan sonra duzelir umarim...
Yusuf bey, Mehmet bey ve Necati usta verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim. Sorunu hep birlikte çözdük. 5F te 19.Byt'ta sağ ve sol direksiyon sekmesi var onu kaldırdım mı tamam oldu.

Değerli arkadaşlarım selamlar,

Arabamı aldığım günden beri kablo kullanımına ve vag.com kodlamalarına hevesleniyorum. Sizden ricam kafa karışıklığımı gidermemde yardımcı olmanız. Aliexpressde satılan kabloların güncellenemediğini biliyorum ve sitede 15.7.0, 15.7.1 ve 12.12 gibi versiyonlu kablolar var. Acaba hangisini amalıyım çünkü araç listelerinde mk7 yi bulamadım. Son sürüm olarak belirtilen 15.7.4'ü bulamadım (uygun fiyata tabi). Rica etsem bu konuda yol gösterebilir misiniz ?

Arabam 2015 ocak yada şubat üretimi mk7 highline. Sanırım bu bilgi de gerekecek :)  

Daha önce bu bilgiler paylaşıldıysa bulamadım, kusura bakmayın.

@yusuf teşekkür ederim Yusuf hocam. İyi bir satıcı bulup sipariş vereyim ovakit :)

Arkadaşlar hız limitörünü iptal edebiliyor muyuz ? Biraz kurcaladım şunları bulabildim ama bundan öteye gidemedim. 1.2 TSi lar düz yolda 199 200 de gaz kesiyormuş,buna müdehale edebilir miyiz ? 

Birde youtubeda videoları var devir kesici ile oynuyorlar,bu vag com ile mümkün mü teşekkürler :)

Devir kesiciler:

Limitör :

0Da2Z9.png

4l3Rn4.png

Cok iyi ya 2013 de benim yazdigim yaziyi bulmus google sanirim size :D  Golf6 icin yazmistim o yazdiklarim hala gecerli...

Mk7 lerde ise limitor yok,adaptation kisminda gorebilirsiniz.Daha dogrusu limitor var ama 300km/h hizda geliyor fabrikasyon.Hicbirimizin arabasi 300 demeyecegi icin limitor yok :)

Arkadaslar merhabalar,

Golf 6 icin aynalar manuel olarak iceriden katlanabiliyor bunu vagcomdan kapilar kitlenirken otomatik aynalarda katlanacak sekilde ayarlayamazmiyiz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arkadaslar merhabalar,

Golf 6 icin aynalar manuel olarak iceriden katlanabiliyor bunu vagcomdan kapilar kitlenirken otomatik aynalarda katlanacak sekilde ayarlayamazmiyiz

Sent from my iPhone using Tapatalk
Galiba böyle bir ayar vardı. Şimdiye kadar hiç denemedim tabi.

Değerli hocalarım,

Resimde de belirttiğim gibi auto-scan yapınca iki yerden arıza aldım. Sebebi yaptığım amerikan park kodlaması olduğunu düşünüyorum çünkü hatayı kapı aydınlatmalarından alıyorum. Siz ne düşünüyorsunuz aynı problemi yaşayan var mı?

Şimdiden teşekkürler

image.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt