VAG-COM Kodlamalarla İlgili Genel Paylaşım Konusu

Ordaki kodlardan hangısı aradıgım

Sent from my iPhone using Tapatalk
seçme STG 09 (araç güç)

STG uzun kodlama -> fonksiyon 07

Ara 15 bayt 18

MJ2009 BCM ile (Yazılım 03xx)

kodlamaBayt 18 = 04

Işıklar sönünce bagaj kapağı açılabilirHAYIR

Hata mesajı MFAArka sis lambası

park lambası ön sorun (hafif loş)HAYIR

frenleme sırasında LED'ler daha bagaj kapağını aydınlatmakEVET

kodlamaBayt 18 = 15

Hata mesajı MFAÇeşitli (5)

frenleme sırasında LED'ler daha bagaj kapağını aydınlatmakEVET

Ayrıca bu kodlama ile parlaklık, dış ışıkları hiç !!!

KW44 / 2009 (Yazılım 0537, 0541) ile MJ2010 BCM ile

kodlamaBayt 18 = 04

Hata mesajı MFAHAYIR

frenleme sırasında LED'ler daha bagaj kapağını aydınlatmakHAYIR

kodlamaBayt 18 = 15

Hata mesajı MFAHAYIR

KW45 / 2009 (Yazılım 0573 ve 0575) için MJ2010 BCM ile

kodlamaBayt 18 = 04

Işıklar sönünce bagaj kapağı açılabilirEVET

Hata mesajı MFAHAYIR

park lambası ön sorun (hafif loş)EVET

kodlamaBayt 18 = 15

Işıklar sönünce bagaj kapağı açılabilirEVET

Hata mesajı MFAHAYIR

Benimde tam bilgim yok Hocam malesef. Sayfayı Türkçeye çevirip buraya kopyaladım, bilen biri çıkacaktır illa ki. @yusuf @MSE

Herkese selamlar...
öncelikle şunu söyliyim, skoda octavia kullanıcısıyım ancak formunuzu müthiş bir zevk ile takip ediyorum. Hiç bir sitede bulamadığım konular var. Aracımda Vag kablo ile birçok özellik aktif durumda. Ancak son yaptığım bir kaç denemeden sonra şöyle bir sıkıntı yaşadım. 

Resimde işaretli kısımdaki ikaz sürekli aktif, daha önce bu kısımda vites değişikliklerini görebiliyordum ancak şimdi göremez oldum ve aracın start stop çalışmıyor. formdaki üstadlarımız bilgilendirebilir ise çok sevinirim.

nrm56g.jpg

Start - Stop sisteminin devre dışı oldugunu göstermekte. Ya siz butondan kapatmıssınızdır ya da aracın calısması gerekıyordur yanı klima ihtiyacı  dpf temizliği akü zayıflıgı vs sebebler ile otomatik devre dışı bırakılmıştır.  Kodlama konusunda ıse ben gariban bir kullanıcıyım hiç anlamam o işlerden :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@kursad2566 öncelikle hoş geldiniz. Araci kendi kablonuz ve bilgisayarınız ile kodladiniz galiba. Eğer öyle ise vcds klasoru içinde debug klasörü onun içinde de log dosyası var. Bu dosyayı bir yedekleyin. Bunun içinde yaptığınız herşey günü gününe saati saatine var. Buradan geri dönüş yapabilirsiniz. Dosyayı paylaşırsanız nelerin etki etmiş olabileceğini beraber de düşünürüz.

@Adv_Dblbutondan kapalı değil eminim. akü zayıf olamaz aracım daha 6 aylık. dpf sanırım dizel araçlarda mevcut aracım benzinli. klima seçeneğinden olup olmadığını anlamak mümkün mü acaba? umarım dediğiniz gibi otomatik olarak gerçekleşmiştir.

@yusuf laptop şu an yanımda değil ancak yarın ilk işim dediğiniz dosyayı paylaşmak olacak. 

@kursad2566 Aramıza hoşgeldiniz değerli Hocam. :)

Öncelikle, emniyet kemer uyarısını kapatma kodlamasını yaptınız mı?

Medya ekranından Car>Araç durumu> sol altta start stop butonu vardır ekranda, ona basarsanız hangi nedende devreye girmediğini gösterir. 

Aracın enerji ihtiyacı yüksek olabilir. Bende genelde bu sebepten dolayı devreye girmiyor. Sürekli kısa mesafe kullanımdan kaynaklı.

Dediğm menüde ki start stop ekranına bakıp sonucj buraya da yazarsanız birlikte bakalım Hocam.

@fcsrn hoşbulduk

emniyet kemeri uyarısını kapattım. bunun bi etkisi var mı start stop üzerinde?

@yusuf

çok teşekkür ederim. yarın hemen deneyeceğim. Yaşadığım yerde maalesef yollar çok kötü bu yüzden araç ikinci vitesi zor görüyor ve küçük bir şehir olduğu için mesafeler çok kısa bu yüzden kemer takmak pek içimden gelmiyor. Kilitte aparat kullanıyordum o da rahatsız ettiği için kemer uyarısını kapattım. İlginiz için hepinize teşekkür ederim.

Sabah emniyet kemeri ile denedim. Start stop çalıştı. Herkese tekrar teşekkür ederim. 

Süpersiniz

30 yahut 35 km/h hızla geçtiğimiz ay bir kaza yaptım (Bu benzinli araçlarda 1 vites hızına rahatlıkla tekabül eder). Eğer kemerim takılı olmamış olsaydı, o ara sol tarafıma bakıyordum boynum çevriliydi yani, hiç mübalağasız söylüyorum, o çarpmanın ektisiyle hem kafamı direksiyona vururdum, hem de çok ciddi bir boyun zedelenmesi yaşayabilirdim.

Lütfen kemer takın, taktırın.

30 yahut 35 km/h hızla geçtiğimiz ay bir kaza yaptım (Bu benzinli araçlarda 1 vites hızına rahatlıkla tekabül eder). Eğer kemerim takılı olmamış olsaydı, o ara sol tarafıma bakıyordum boynum çevriliydi yani, hiç mübalağasız söylüyorum, o çarpmanın ektisiyle hem kafamı direksiyona vururdum, hem de çok ciddi bir boyun zedelenmesi yaşayabilirdim.

Lütfen kemer takın, taktırın.
Kesinlikle Hocam. Uyarı sayesinde bende de alışkanlık oldu. Binince takıyorum mutlaka. Sadece bir tane klips var yolcu olarak rahat edemeyen kemikleri iri yolcular için dilerlerse takıyorum. 

Geri
Üst Alt