Golf 7 arka taraftan gelen ses

grdrx

Üye
İsim
Gr
Golf 7 aracımda arka taraftan gelen ses var ama çözemedim. Benzer durumu yaşayan oldu mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam arka koltuk 2li yatan kısmın mekanizmasından ses gelebilir.Bende de vardı bant sarıp kapatmam tavsiye edildi ve ses gitti.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[mention=255]slck[/mention] Tam olarak nereyi bant sarıp kapattınız acaba?
Arka koltuğu kapatırken mapa benzeri bir demir var oraya hocam.Birkaç tur elektrik bantı sarıp öyle koltuğu kapatın.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bir kaç gündür araçla manevra yaparken sürücü koltuğunun altından ses geliyor. birşeyler geziyor arabanın içinde. büyük ihtimalle koltuğun altındaki havalandırma kanalına birşey kaçmış (taş, boncuk vb.) nasıl çıkarabiliriz yada havalandırmayı sökebilir miyiz acaba ?

Aynı problem bende de var özellikle dönüşlerde ve ani durmalarda aracın içinde yuvarlanarak ses çıkaran taş,boncuk yada farklı bir cisim ne olduğunu hala bulamadım.

hocam ya döşemenin altında ya da arka yolcu ayağına gelen havalandırma kanalında ama tam bende çözemedim. acayip sinirlerimi bozuyor. sağlam bir elektrikli süpürgeyle çekmeyi denicem bakalım.

dün akşam sorun ortadan kalktı nihayet.

sesin arkadaki yolcu ayak havalandırmanın içinden geldiğini tespit ettim. daha sonra süpürgenin dar alan aparatıyla çekecektim, cisim havalandırma kanalının ağız kısmına gelsin diye geri geri giderken ani fren yaptım ve kendiliğinden çıktı :)  yeni araba almış gibi mutluyum :)  

aynı yerden ses gelen varsa aparatla çekilebilir. yada oto yıkamacılar yardımcı olabilir.

goGoLR.jpg

dyson-kivrilabilen-dar-alan-temizleme-ap-4b5b.jpg

Senin adına sevindim adaşım.Bende müsait olunca bakıcam.Bu güne kadar hep acaba bu tıkırdamanın kaynağı nedir diye düşünüp duruyordum.

sağolasın hocam. araba içindeki sesler beni çok rahatsız ediyor. inşallah sende çözersin sorunu adaş.

.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt