Yeni Aractan Gelen FAn Sesi

Zaytung

Üye
İsim
Zaytung
Arkadaslar arac daha sıfır 100 km oldu arac 1.6 tdi higline bugun markete kadar gittim toplamda 2 km yol anca yapmısomdır aracı park edip stop ettim aracın fanı 2 dk aralıksız deli gibi calıştı ve durdu bu durum normalmidir aracı kısa mesafelerde kullanıyoruz hep bu arada kafama takıldı bu konuyla ilgili yardımlarınızı ve cvp larınızı bekliyorum saygılarımla 

Fan açma durumu normal, faydalı bir olaydır. Partikül filtresi yenilemesinde olur bu durum. Özellikle kısa mesafeli sürüşlerde olur. Otobana vs. çıkıp 4-5 km 2-3 bin devir aralığında, 80-90 km hızda kullanırsanız o esnada bu temizliği yapacaktır. 

Upvote 0
İlginize cok tşk ederim bu olayı neladar bir sürede tekrarlıyor acaba 

Upvote 0
@Zaytung ilk rejenerasyonunuz hayırlı olsun hocam partikül filtrenizde biriken partiküllerin ısıtılıp gaz olarak dışarı atılması işlemi bu sırada devir saatiniz 1000dv/dk olur start stop devre dışı kalır aracı kapatmayın 2000/2500 dv/4 vites 15 dk sürün devir saatiniz 1000 in altına düşünce işlem tamam demektir..Aacınız hayırlı olsun kazasız günler dilerim

Upvote 0
@Zaytung kullanımınıza bağlı belli bir gramın üstüne çıkınca siz sürekli yarıda keserseniz partikül ışığı yanar yani aracınızın sesini dinleyin devir arttımından belli olur tamamlayın benim 300 km bir başlıyor 2015 60binde sizinki daha geç olur tahminen

Upvote 0
İlginize tşk ederim bu arada iyi dilekleriniz için tşk eder cümlemize kazasız belasız günler dikerim dediklerinizi yarın uygulayacagım

Upvote 0

Geri
Üst Alt