Aracınıza replika ürün takarken 2 kere düşünün (Deneyimlerim)

yusufacs

Katılımcı Üye

İsim
Yusuf
Merabalar arkadaşlar herkese hayırlı forumlar öncelikle evet şuan piyasadaki cokca satılan taiwan u led j far  olan ürünlerden denediklerimi ve deneyimlerim sonuçu ürünlerin nekadar kaliteli ve nekadar işey yaradıklarını paylaşacam 

ÖNCELİKLE ŞUNU SÖYLEYİM UCUZ ETİN YAHNİSİ TATSIZ OLUR Burdan nedemek istediğimi anlamışsınızdır zaten 

1. DENEYİMİME GEÇEYİM GEÇEN SENEKİ OLAYIMI PAYLAŞIM ÖNCELİKLE ARAÇIM GOLF 7 1.2 TSİ COMFORTLİNE DSG SARRUF LU Bİ ARAÇ AÇIKCASI COKTA OYNAMAYA MÜSAİT :)  Ve Bizde boşdurmayıp oynayalım dedik araçla tabikide ama bunlar için bi bütçe ayırmanız gerekiyor işte tam olarakta burda sorunlarım cıktı öncelikle bilirsiniz midlene plus ve comfort araçlarda ön farlar halojen gelir ve dışardan bi albesi yada dikkat çekiciği yoktur hiç yoksa sarı ampül yani trafikte yada otobanda arkanızdan çakarlı bi şimşek gördüğünüzde ya bmw yada mercedes yada passat b8 geldiğini hissedersiniz bende bununla ilgili ÖN FARI DEĞİŞTİRME BAŞLADIM İŞE Fakat bi orjinal U led almak istesem maliyeti 5-6 binliraya denk geliyordu o yüzden sahibinden.com üzerinden replika u ledler diz boyu geziyordu taiwan ürün açıkcası 1.700-1800 tl civarındaydı benim zamanımda bitane alıp deneyelim dedik sonuçta far bi ampül taksak aydınlatır önümüzü yeterli kalır diye düşünüyordum ama hiçte sandığım gibi olmadı 

Bigün sahibinden.com üzerinde dolaşırken bi adet replika GTİ U LED FAR BULDUM FİYATI İSE 1.200 TL CİVARINDAYDI AÇIKCASI FİYATA TAV OLUP HEMEN ARAYIP SATICIYLA GÖRÜŞTÜM ODA FARIN BAKIRKÖYDE OLDUĞU SÖYLEDİ VE O HIŞIMLA GİTTİM FARI ALMAYA CIKTIM CIKMAZ OLAYDIM :)  GİTTİM DÜKKANA 10 METRE KARE ALAN KÜCÜCK Bİ YER DIŞARDA PARK ET ABİ BİZ TAKALIM AMA AMPÜL İSTİYORMUSUN DEDİ HOPPALA FİYATTA DAHİL DEĞİLMİYDİ DEDİM YOK ABİ DEDİ ONLAR AYRI İÇERİSİNDE 2 ADET H7 TAKMAMIZ LAZIM DEDİ İYİ DEDİM TAKIN FİYAT NEDİR ABİ İKİ CİFT 250 TL OLUR DEDİ  TAKTIĞI H7 APEXİ EN DANDİK İŞEY YARAMAZ LED TAKMIŞ MONTAJADA 150 TL ALIRIZ DEDİ OLDUMU SANA FAR 1.600 TL OKADAR YOL GELDİM YAPACAK BİŞEY YOK TAKIN DEDİM FARDA VİTRİNDE DURUYORDU TEMİZ GÖZÜKÜYORDU NEYSE BAŞLADI ELEMAN MONTAJA TAKTI BURAYA KADAR HERŞEY NORMAL 

Farı bitirdi en niyahetinde dedimki bu far biraz sönük yanıyor sanki gözükmüyor 0 konumdayken u lar belli ama uzunları açtığınızda u lar kayboluyor abi dedi akşam aydınlanır o ular calışır calışmazsa kodlaması var kodlamasını yaptır dedi açılır iyi dedim cıktım ordan o gün 

AKŞAM OLDU UZUNLARI AÇTIM ODA NE KÖR GİBİ ARABA ÖNÜMÜ GÖRMEYE BİNŞAHİT LAZIM ÖN CAM ZATEN FİLMİ İYİCE KARALIK SİSLERİ AÇIP GİDİYORUM ADAMI ARIYORUM ABİ ÖNÜMÜ GÖREMİYORUM BU NASIL Bİ FAR DİYORUM KARDEŞİM DİYOR KODLAMASINI YAPTIR AÇILIR NEYSE O SİNİRLE KAPATIYORUM TELEFONU 

Daha sonrasında 1-2 hafta araçı böyle kunllanmaya calışıyorum en son kafam attı artık bune dedim kalktım gittim yan komşu elektrikci abi dedim şu fara bi bak önümü göremiyorum farın içini bi açtıkki ampülleri tutan her yer kırılmış kırmışlar ampülü arkadaş sağ olsun oraya yapıştırmış ee dedim napacaz bunu valla dedi ben biraz düzetlemeye calışırım gidip NİKEN H7 Aldım taktım oda aynı şekilde farın ampülünü tutacak tırnakları olmadığı için bi şekilde yapıştırdı ordan cıktığımda azda olsa önümü gördüm yanlız olay şu 

1. FARA DIŞARDAN BAKTIM Bİ BAKTIMKİ U NUN BİRİSİNİN LEDİ  PATLAMIŞ İÇTEN ALDIĞIMDA FARKETMEMİŞTİM 

2. 2-3 HAFTA KUNLLANDIKTAN SONRA FARIN İÇİNDEKİ TÜM PULLAR İÇERİ DÖKÜLDÜ FAR REZALET Bİ DURUMA GELDİ

3. FARIN SOL TARAFINDA AVUCUM KADAR İÇİNE LEKE GİRMİŞ VE CIKMADI 

4. ULARIN BİRİ SARIMSI YANMAYA BAŞLAMIŞTI 

TUNİNCİYİ ARADIĞIMDA KARDEŞİM O FARI FİYATA BULAMAZDIN 1.200 TL FAR ALMIŞSIN BÖYLE ŞEYLER OLUR GETİR HALLEDERİZ DEDİ HAYIRDIR DEYİP Bİ KAVGA DÖVÜŞ KAPATTIK ANLIYACAĞIZ FARI BİZE NEYSE KALDI FAR ÖYLE MECBUR KUNLLANMAK ZORUNDA KALDIK PARAMIZLA REZİL OLDUK KODLAMASINI YAPTIK ULAR AÇTIK AMA AMPÜL PATLAK ÖNÜMÜZÜ GÖREMİYORUZ FARIN İÇİNE ZATEN H7 BAŞKA BİŞEY OLMUYOR SOKET YOK CÜNKÜ 

En niyahetinde o farları sahibinden.com üzerinden sattım cünkü inanılmaz berbat kötü duruma gelmişti 

2. DENEYİMİME GEÇEYİM TEKRAR SAHİBİNDEN.COM ÜZERİNDEN J 2017 GÖRÜNÜMLÜ GOLF 7.5 7 UYUMLU FAR BULDUM 2.300 TL GİBİ KONUŞTUK 2.100 TL SIFIR VERDİ ARKADAŞ FARI NEYSE GİDİP ALDIK KUTUSUNDAN CIKARTTI ALDIM GÖTÜRDÜM YANLIZ BU FARDA BAŞIMA GELENLER DAHA BETER DURUMDA OKUYUNCA TAKMAMAK İSTEYECEĞİNİZİ ANLIYACAKSINIZ 

FARI ALDIK MONTAJ İÇİN GETİRDİK ODA NE FARIN İÇİNDE KISALARDA CİN MALI BEYİNLİ Bİ H7 GİBİ BİŞEY TAKILMIŞ NEYSE UZUNLARA DEDİK DS2 TAKALIM ODA NE H7 SOKETİ SADECE MECBUREN GİTTİK NİKEN H7 ALDIK YİNE AKŞAM OLDU CIKTIK U LED BİRAZ YİNE ÖNÜMÜZÜ GÖRÜYORDUK BU FARDA ÖNÜMÜZÜ GÖRMEYİ BIRAKIN SANKİ ARAÇIN ÖN FARLARI YOKMUŞ GİBİ DÜŞÜNÜN SANKİ ARAÇI FARSIZ SÜRÜYORSUNUZ GİBİ DÜŞÜNÜN SATICIYI ARADIM Bİ TON TATAVA YOK ABİ BUNLARA DS2 GİBİ BİŞEY TAKACAKSIN BİLMEM NE KARDEŞİM DİYORUM SOKET H7 H7 BAŞKA SOKET YOK ARKADAŞ HALA ABİCİM BUNA DS2Lİ H7 TAKACAKSIN NE HİKMETSE ARKADAŞ AŞMIŞ KENDİNİ GİDİYOR ANLIYACAĞINIZ ŞUAN 7.5 FAR TAKILI ARAÇTA AMA ÖNÜMÜZÜ GÖRMEYE BİN ŞAHİT LAZIM SİSLERİ YAKIP GİDİYORUM 

SİZ SİZ OLUN UCUZ DİYE DIŞARDAN ARAÇIM GÜZEL GÖZÜKECEK DİYE GİDİP ARAÇINIZIN ORJİNALİNİ BOZMAYIN BEN ŞUAN BU ÜRÜNLERDEN SONRA GİDİP ORJİNAL U LED TAKTIRACAM BÖYLE BÖYLE UĞRAŞMAKTAN ZATEN 2-3 BİNLİRAMIZ GİTTİ GİDİP 5-6 BİNLİRAYA ORJİNAL U-LED TAKIP BAKICAZ YOLUMUZA

DIŞARDAN ŞEKİL GÖZÜKSÜN DİYE KENDİNİZİ CANINIZI RİSKE ATIP BÖYLE BU İŞİ BİLMİŞ GİBİ YAPAN İNSANLARDAN UZAK DURUN ONLAR SADECE O AN ALDIKLARI PARAYA BAKARLAR PARANIZI ALDIKTAN SONRA BİRDAHA ARASANIZDA ARTIK KEMLERLE KÜMLERLE TELEFONU YÜZÜNÜZE KAPATIRLAR BİZİM MALIMIZ PİYASANIN EN İYİ MALI DERLER SU ALMAZ NEM ALMAZ PATLAMAZ CATLAMAZ DEYİP KIVAMLICA ÜRÜNÜ OKUTURLAR HERŞEY PARAYI ALANEKADARDIR ALDIKTAN SONRA ARASANIZDA TELEFONUNUZA BAKMAZLAR 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çare AliExpress, orada backfeed sistemi işe yarayan bir sistem, gece far fotoğraflarını vs de paylaşıyorlar. Olan biraz cebe olur ama başınız ağrımaz.

Örneğin;

https://s.click.aliexpress.com/e/coHcM3tB

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçmiş olsun acı deneyim ama haklısınız uzak durmak lazım bu tür işlerden.

Ufak tefek seyler disinda aracta modifikasyona hep karsi olmusumdur.

O ozellik cok isteniyorsa mevcut arac satilir, baska bi arac alinir.

Ben acikcasi ikinci elde orjinal olmayan araclara hep on yargili yaklasiyorum.

Gecmis olsun. Bence ayni orjinal ledi fln bosverin, en iyisisi sizde olandir.

Geçmiş olsun hocam. Bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkürler...

anlamadığım şey bütün replika üeünler mi böle yoksa sizin aldığınız ucuz ürün mü karalama yaparken bence dikkat edelim .bugune kadar satılan taiwan ürünleri ile ilgili ilk defa böle bişey duyuyorum. elbetki aynı kalite beklenemez . ama sizin dediğiniz orjinal ürünlerdede oluyo ve var .bence genelee yaymamak laım die düşünüyorum veya ayırmak gerekio elma ile armutu.kişisel fkrim .

Gecmis olsun. 

Ben ilk farınızı sahibinden üzerinden satmanıza takıldım biraz. Sattığınız kişiyi yaşadığınız olumsuzluklardan bahsederek mi sattınız? Bu haliyle farı satmış olmanız sizin alışveriş yaptığınız, kötülediginiz satıcılarla ayni konuma sokar ne yazık ki.

Gecmis olsun. 

Ben ilk farınızı sahibinden üzerinden satmanıza takıldım biraz. Sattığınız kişiyi yaşadığınız olumsuzluklardan bahsederek mi sattınız? Bu haliyle farı satmış olmanız sizin alışveriş yaptığınız, kötülediginiz satıcılarla ayni konuma sokar ne yazık ki.
Karşı tarafa bu sorunlarımı belirttim abi bana görüntü lazım dedi ve aldı gitti ;)  

Geçmiş Olsun Hocam. Acı bir tecrübe olmuş.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben 1.5 yili askin suredir replika cift u led kullaniyorum

Bi xenon mercekte xenon ampul

Uzun kisimda ise runstreet h7 var

Bile bile lades olmusunuz siz kalitesiz alarak malesef gecmis olsun

Geri
Üst Alt