2015 model 1.2 tsi dsg golf comfortline ???

fatih_28

Yeni Üye
İsim
fatih
iyi akşamlar 

Öncelikle herkese selamlar. Daha önce 2007 model 1.6tsi otomatik audi a3 aracım vardı yakıt tüketimi çok fazlaydı. Şimdi 2015 model 1.2 tsi dsg golf comfortline almayı düşünüyorum. Buradaki tek çekincem aracın 1.2 olması çevremde kime sorsam 1.2 araba alınmaz diyor ve beni araçdan soğutmaya çalışıyorlar. Siz 1.2 tsi dsg kullananlar olarak ne dersiniz bu motor için? İstanbulda oturuyorum çoğunluk işe gidip geliyorum gezmeye pek vaktim olmuyor senede 1 veya 2 kere karadenize memlekete gidiyorum araç ful dolu oluyor ve 4 kişi gidiyoruz karadeniz de dağları ve köy yollarını bilirsiniz sürekli rampa çıkıyorsunuz buradaki performansı  ve uzun yoldaki performansı nasıl olur? Araçdan memnum kalırmıyım? keşke 1.4 veya 1.6 alsaydım dedirtirmi?

yardımlarınız ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

ARAÇ

2015 1.2 tsi dsg golf comfortline 58.691 Km de 85.000tl

• BOYALI PARÇALAR
  • Ön Tampon
  • Arka Tampon
  • Bagaj
  • ÇİZİK PARÇALAR
  • Sağ ön kapı
  • EZİK PARÇALAR
  • Sol Marşpiye
güvenlik donanımları

• ABS Fren - ABS 
  • Elekt. Çekiş Kontrol Sistemi -
  • Elektronik Fren Basinç Dagilim
  • Elektronik Stabilite Programı
  • Fren Asistanı-BAS 
  • Lastik Basınç Sensörleri - LBS
  • Ön Sis Farı-SF
  • Ön ve Arka Tavan Hava Yastıkla
  • Ön Yan hava Yastıkları
  • Sürücü Hava Yastığı
  • Uzak.Kum.Merk.Kilit - UKMK
  • Yolcu Hava Yastığı   
konfor donanımları

• 2 Bölgeli Otomatik Klima - 2BK
  • 8 Hoparlör-8H
  • Alüminyum Alaşım Jant -AJ
  • Arka Kol Dayama - KD
  • Çok fonksiyonlu Direksiyon-FD
  • Deri Direksiyon - DDi 
  • Deri Vites Topuzu - DVT
  • Direksiyondan K. Müzik Sistemi
  • Elektrikli Arka Camlar - 2AEC
  • Elektrikli ve Isıtmalı Ayna -
  • Elektronik Direksiyon Ayarı -
  • Elektro-Servo Direksiyon - ELS
  • Hidrolik Direksiyon - HD 
  • MP3lü CD Çalar
  • Spor Koltuklar-SK 
  • Torpido Gözü Soğutması - TGS
  • Yol Bilgisayari - YB
  • Yükseklik Ayarlı S.Koltuğu
  • Yükseklik Ayarlı Y.Koltuğu

@fatih_28 hocam 1.2 tsi 90bg polo kullandım yalnızken güzel ama tatile giderken ve araç doluyken çekmiyor ve yakıtı şehir içi 9 10 lt aşağısına düşüremedim şehirler arası hızını alınca tüketimin 4.5 lt kadar düştü ben hala herşeye rağmen dizelciyim şehir içi en düşük rakamı dizelle yakalıyorum

Hocam bence çekiş konusunda çok sıkıntı çekmezsiniz 1.2 manuel kullanıcısıyım yazın 77-7.5 kışın 8-8.5 benim tüketim uzun yolda 140 160 bandında genelde ne vites küçültme nede çekmeme sıkıntısı yaşamadım bundan sonra alsam 1.4 150 lik derim 

@tcu_halil benim çekincem çekiş ve performans konusunda araca 4 kişi binip birde yük olunca performansı etkiler mi? a3 ile uzun yolda 7lt nin altına düşemiyordum. Golfün şehir içinde 7lt yakması bana müthiş geliyor a3den sonra.

Ben full ağzına kadar dolu giresundan ankraya hocam gene dediğim hızlarda 6 cıvarı idi sanırsam daha da az olabilir 

ozaman çok iyi yakıt konusunda ve performansda üzmüyor. fiyat olarak nasıl peki araca 85.000tl  diyorlar

Hocam 1.2 performansı elbette pişmanlık yaratmaz. Zaten yılda 1-2 kere uzun yol yaptığınızı söylüyorsunuz, dolayısıyla pişman olmazsınız. Şehir içi ort 8-9 civarı olacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çok teşekkür ederim. Fiyat olarak'da  biraz baktım hemen hemen bu fiyatlarda araç siz ne dersiniz? Şuan aracım olmadığı için biraz acele ediyorum cuma günü aracı almayı düşünüyorum. 

Aynı aracı 4 yıldır kullanıyorum. 0 km almıştım 62 bin km de şu an.

Performans, yakıt konfor gibi pek çok açıdan memnunum.

Son 40 bin km karma tüketim ortalamam 5.99 L

DSG için kavrama değişimini sorgulamanızı öneririm.

Fiyat bana çok makul geldi.

A3 1.6 fsi ile golf 1.2 tsi teknik verilerini hic karşılaştırdınız mı?

a3 

0-100 hizlanma 10.9 sn

max tork 155nm 4000d/d

son hiz 195km/h

golf 7

0-100 hizlanma 9.9 sn

max tork 175nm 1400-4000d/d

son hiz 195km/h

veriler ortada 1.2 motor olmasina rağmen a3’e göre 20nm fazla tork var ve bu torku 1400 devirden itibaren standart olarak sunuyor. Ayrıca ara hızlanmada emin olun 1.6 fsi motordan turbo sayesinde fazlasıyla tatminkar, 0-100 değerinde 1 sn fark var bu değerde gayet iyi.  2 yıl oldu 1.2 tsi 110hp kullanıyorum 1 kez olsun çekmeme durumuyla karşılaşmadım aksine aşırı derecede memnunum çünkü hacmine göre iyi işler çıkartıyor. Gözünüz kapalı alabilirsiniz

@forjust1day baya içim ısında ve aklımdaki soru işaretleri kalmadı. birde fiyat olarak bu özelliklere göre nasıldır.

@fatih_28 Aracın Fiyatı makul seviyede  ,  VW Grup konusunda uzman bir yerden expert desteği alırsanız kafanız rahatlar.Hayırlı olmasını diliyorum

Alacağınız golflerin hiç biri üzmez sizi performans olarak ama şu da var rampada güç ve ani hızlanma ihtiyacınız varsa elbette 1.4 veya 1.6 gibi olmayacaktır ama idare ederim çok sıkıntı olmaz derseniz tabi ki 1.2 de idealdir hocam.

Hocam bende 1.4 tdı dsg skoda vardı, sattım 1.2 tsı golf aldım. bana da çevremde herkes 1.2 araba alınır mı gibi şeyler çok dediler. şimdi de diyorlar ki ''bu araba gerçekten 1.2 mi ?''. çevreye çok kulak asmayın, kullanıcı bilgisini göz önünde bulundurun. bende karadenizde yaşıyorum, her yer yokuş :)  . samsun köyleri - giresun köyleri hep gidiyorum ;)  

Geri
Üst Alt